Odepnij przyciski myszy w kliencie Microsoft RDC


3

Użyłem starszej wersji klienta Microsoft RDC na starym MBP z myszką po lewej stronie klawiatury. W preferencjach przesunąłem lewy i prawy przycisk myszy, co spowodowało, że prawy przycisk zachowywał się jak główny przycisk myszy również w zdalnych sesjach.

Zsynchronizowałem ustawienia telefonu komórkowego z tego komputera.

Teraz na innym komputerze, który został ~/Libraryzsynchronizowany z mobileme, klient Microsoft RDC nadal ma przełączone lewy i prawy przycisk. Nawet gdy używam gładzika.

Jak ustawić kliknięcie gładzika jednym palcem jako główny przycisk myszy w RDC?

Przejrzałem specyficzne ustawienia klienta RDC w ~/Preferences/com.microsoft.rdc.plisti ~/Preferences/com.microsoft.rdc.LSSharedFileList.plistpróbowałem podłączyć mysz i upewniłem się, że lewy i prawy przycisk nie są odwrócone, sprawdziłem, ~/Library/Preferences/ByHost/.GlobalPreferences.[yourMACaddress].plistjak sugerowano w poście na blogu , sprawdziłem wszędzie w ustawieniach klienta RDC i ustawieniach specyficznych dla połączenia, nawet spojrzał, które pliki ma otwarte, ale bez powodzenia. Stuknięcie jednym palcem działa jak drugie kliknięcie w sesjach RDC.

Odpowiedzi:


2

Nie jestem pewien, czy to pomogłoby, ale było to dziwne odkrycie podczas rozwiązywania poniższego problemu:

  1. Wyłącz mysz bezprzewodową
  2. Podłącz mysz USB
  3. Sprawdź ustawienia myszy, aby upewnić się, że główny przycisk jest ustawiony w lewo, zamknij ustawienia
  4. Odłącz mysz USB
  5. Ponownie podłącz mysz bezprzewodową

W mojej sytuacji użytkownik używał nowej Magic Mouse i MS RDC 2.0.1. W MacOS przyciski działają poprawnie, ale gdy użytkownik zaloguje się do sesji RDC, przyciski myszy zmieniają się tak, jakby pobierały ustawienia skądinąd. Moja teoria jest taka, że ​​ustawienia myszy USB zostały ustawione na główny przycisk: Racja, a po podłączeniu myszy Magic Mouse nie można już uzyskać dostępu do tego samego ekranu konfiguracji, ale RDC nadal używa ustawień.

Mam nadzieję że to pomoże!


# 3 zrobiło to dla mnie, choć zdarzyło się to na PC
roman m

2

Nie jestem pewien, czy jest to powiązane i nadal aktualne, ale na wypadek, gdyby ktoś tego potrzebował, podczas konfigurowania nowego połączenia w RDP na macOS znajduje się „ zamień przycisk myszy ” (Edycja -> utwórz nowe połączenie):

utwórz nowe połączenie

Nie pokazane w „okienku preferencji” PROW.


1

Spędziłem kilka bezowocnych godzin, próbując rozwiązać ten problem. Nie mogę odtworzyć problemu z nowymi kontami użytkowników, które tworzę, więc wydaje się, że jest to starsza funkcja lub uszkodzona konfiguracja nieobecna w bieżącej wersji. Mysz jest odwrócona niezależnie od tego, jakie jest główne przypisanie w pliku GlobalPreferences. To wydaje się być problemem - RDC przestrzegało pierwotnej zmiany, ale nie cofnęło się.

Mam dwa obejścia:

  • Klient Microsoft RDC działa dobrze na innych kontach użytkowników. Działa nawet, gdy skopiowałem cały folder ~ / Library / Preferences. Więc teoretycznie mogę skopiować wszystkie moje pliki na inne konto i uczynić je moim nowym kontem. To szalone, ponieważ problem musi znajdować się gdzieś w folderze mojego profilu, prawda?

  • iTap mobile RDP to klient zewnętrzny (20 EUR), który wydaje się lepszy niż Microsoft.

I napisali to na forum wsparcia Mac Office. Zaktualizuję to, jeśli to wymyślimy.


Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami, mam nadzieję, że ostatecznie to naprawią.
hvrauhal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.