Co stanie się z iChat w Lionie po wygaśnięciu wersji beta Wiadomości?


10

Wiadomości zastąpią iChat w systemie OS X Lion po zainstalowaniu, ale wygasną w pewnym momencie w przyszłości.

Co stanie się z aplikacją iChat mojego Lion'a po wygaśnięciu Wiadomości? Czy będę mógł ponownie użyć / ponownie zainstalować iChat?


Jeśli ktoś może wskazać publicznie dostępne informacje o przyszłości iChat, otworzę je z wielką szybkością. Do tego czasu spekuluje się na temat Mountain Lion, który nie ma publicznego statusu beta. Zobacz meta.apple.stackexchange.com/questions/1119/... do dyskusji o tym wyjątkiem oprogramowania Beta.
bmike

Problemem jest tutaj Mountain Lion. Jeśli ktoś chce to edytować, aby jednoznacznie zapytać, co się dzieje w Lionie, czy należy usunąć Beta Wiadomości lub wygasnąć wersję beta, przyjmuję to jako obszar do bezpośredniej dyskusji na właściwej stronie.
bmike

@bike przesłałem edycję, aby skupić pytanie tylko na lwie; czy to wystarczy?
bneely

Nie jestem pewien, czy jest to temat, ponieważ będziemy przyjmować założenia i nie podawać faktów, nie możemy powiedzieć, co Apple zrobi w przyszłości ani jak te produkty się zmienią.
Graeme Hutchison

1
Wygląda na to, że mój wygasł wczoraj - wszystkie opcje menu są wyłączone, z wyjątkiem wersji beta Odinstaluj wiadomości . Jednak nie dało mi to komunikatu, który miał zostać wyświetlony .
Phil Calvin,

Odpowiedzi:


8

...

Więc tak naprawdę nie ma aplikacji Messages.app. To wciąż iChat.app, ale z pewną magią powodującą, że Finder pokazuje go jako Wiadomości. [...] [T] on magia jest we wpisie nazwy pakietu w pliku Info.plist w /Applications/iChat.app/Contents

...

Dlaczego Apple zdecydowało się to zrobić w ten sposób? Domyślam się, że Apple chciał, aby Wiadomości odziedziczyły wszystkie twoje stare ustawienia iChat, abyś nie musiał wszystko powtarzać. Ponadto, ponieważ Wiadomości są w fazie beta, Apple chciał, abyś miał łatwy sposób na odinstalowanie Wiadomości i powrót do iChat, jakbyś nigdy nie wyszedł. Nie jestem pewien, czy ta płytka rebranding była najlepszym sposobem na osiągnięcie tych celów, ale wydaje się, że jest minimalnie destrukcyjna.

...

Aby uzyskać pełne informacje, skieruję cię do postu Dr. Drang, który odpowiada na to pytanie i nie tylko na temat iChat / Messages.


1
Czy możesz streścić post, żebyśmy również mieli informacje tutaj (na wypadek, gdyby link się zepsuł lub coś takiego)?
Hairboat

Jasne, oto idzie: otwórz okno informacyjne Wiadomości, a panel „Nazwa i rozszerzenie” pokazuje „iChat.app”. cd do / Applications i ls -d iC * pokażą „iChat.app”; ls -d Me * nie wyświetla „Messages.app”. ls -d ~ / Library / Preferences / * iChat * ujawnia, że ​​wszystkie twoje stare / bieżące preferencje iChat są nadal na miejscu - Messages.app czyta z tych plików, więc po usunięciu wersji beta, iChat jest przywracany tak, jak był.
soxman

2

W menu Wiadomości znajdziesz: Odinstaluj wiadomości beta. Wybierz to, a okno dialogowe zapyta, czy chcesz ponownie zainstalować iChat. Jeszcze tego nie zrobiłem, ale zakładam, że iChat jest nadal gdzieś przechowywany na komputerze lub pobierany i instalowany z serwerów Apple.


0

To z mojej strony czysta spekulacja, najgorszy rodzaj pytania „Zapytaj inaczej”, ale opiera się on na przeszłych doświadczeniach z ekosystemem Apple i jest poparty już podanymi odpowiedziami technicznymi:

Możesz być pewny, że Apple nie pozostawi użytkowników Lion, którzy pobrali wersję beta Wiadomości bez funkcji iChat. Klient wiadomości zostanie albo przywrócony do klienta iChat, albo, co bardziej prawdopodobne, moim zdaniem, klient wiadomości niebędący wersją beta zostanie udostępniony dla Lion.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.