Jak mogę sprawdzić, czy gra będzie działać na moim komputerze?


9

Właśnie kupiłem swój pierwszy 13-calowy MacBook Pro. Przed zakupem nowych gier do mojego notebooka z systemem Windows sprawdzałem kompatybilność z Can You Run It , ale ta strona nie wymienia kompatybilności z Mac ani wymagań.

Czy jest jakaś inna strona internetowa, na której mogę sprawdzić kompatybilność gier na komputery Mac?

W szczególności chciałbym grać w Call of Duty 4 i Civilization V. Czy mogę grać w te gry na moim 13-calowym MacBooku Pro?

Edycja: specyfikacja mojego systemu

Oprogramowanie Mac OS X Lion 10.7.3 (11D50b)

Grafika Intel HD Graphics 3000 384 MB

Pamięć 4 GB 1333 MHz DDR3 Procesor 2,7 GHz Intel Core i7 13-calowy, początek 2011 r

mając te specyfikacje, czy mogę grać w dowolną z tych gier w moim systemie?


@ Tymoteusz dziękuję za edycję mojego pytania i uczynienie go bardziej profesjonalnym, ale dlaczego usunąłeś sugestię (notatkę) dla sklepu z aplikacjami?
Vivart

Apple nie uruchamia (ani nie czyta AFAWK) tej witryny. Dlatego pozostawienie ich tutaj funkcji nie jest produktywne. (Choć zgadzam się, że to dobra prośba)
Ian C.

@lan c masz rację. wiem, że to nie jest oficjalna strona z prośbą o dodanie funkcji dla Apple, ale myślę, że jeśli my (eksperci tacy jak ty) obsługujemy jakąś funkcję, to oczywiście nie zauważą tego.
Vivart

@Vivart Apple jest znany z tego, że nie zwraca uwagi na opinię publiczną. Liczymy się jako publiczność!
Timothy Mueller-Harder

@Vivart pyta, a otrzymasz najwyraźniej: arstechnica.com/apple/news/2012/02/...
Ian C.

Odpowiedzi:


11

O grafice MBP

Macbook Pro 13 '' wykorzystuje zintegrowaną grafikę Intel HD 3000 . Ale grafika Intel HD 3000 jest używana w różnych procesorach. Wydajność zależy od tego, czy jest to procesor mobilny czy stacjonarny. Należy ostrożnie czytać testy porównawcze:

  • Rdzeń procesorów ULV IX-2xx7 (częstotliwość podstawowa 350 MHz, turbo 900-1000 MHz) ( Macbook Air )
  • Rdzeń procesorów nn ix-2xx5 (częstotliwość podstawowa 500 MHz, turbo 1000 MHz)
  • standardowy dwurdzeniowy i czterordzeniowy ix-2xx0 (podstawowa częstotliwość 650 MHz, turbo 1100-1200 MHz) ( MacBook Pro )
  • stacjonarne procesory K (częstotliwość podstawowa 850, turbo 1100-1350 MHz)

Wydajność w grach

Na notebookcheck.net sprawdziłem statystyki. Utrzymują wzorce wydajności różnych gier. Uważam, że te testy w świecie rzeczywistym są bardzo przydatne.

Jeśli podążysz za linkiem, możesz kliknąć pojedyncze wyniki fps, aby zobaczyć konfigurację każdego systemu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wniosek

Aby cieszyć się grą, powinieneś mieć minimum 24-30 fps . Biorąc to pod uwagę, powiem, że granie w te gry na MBP 13 '' z 2011 roku prawdopodobnie będzie działać, ale nie zapewni maksymalnej zabawy :).


3
„ale nie daje maksymalnej zabawy” - to na pewno dobra miara zgodności!
Ian C.

1
@gentmatt twoja odpowiedź jest bardzo bliska mojemu pytaniu. Wiem, że nie kupiłem tego Macbooka do grania w gry, ale znasz ludzkie zachowanie. Nie znalazłem wersji demo tych gier w App Store. Nie mam problemu z kupowaniem gier lub aplikacji, ale martwiłem się, że powinien działać idealnie.
Vivart

@Vivart Call of Duty z pewnością będzie przyjemny. Grałem w tę grę na 15-calowym MBP od 2007 roku. Generalnie dodam to: 24 fps to absolutne minimum - szczególnie w grach typu ego. Jeśli grasz w gry strategiczne w czasie rzeczywistym, takie jak Age of Empires, możesz zaakceptować nieco niższą liczbę klatek na sekundę.
gentmatt

dzięki @gentmatt. jeśli kupiłem tę grę w App Store i jeśli nie działa ona w moim systemie, czy mogę odzyskać pieniądze?
Vivart

1
NoteBookCheck jest również dostępny w języku angielskim, link: notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-3000.37948.0.html
benregn

5

Gry App Store powinny podawać takie szczegóły jako część ich opisu, umożliwiając wybór z tego miejsca.

Alternatywą jest (jeśli jest dostępna) korzystanie ze Steam do sprawdzania minimalnych i zalecanych wymagań dla gier dostępnych na Macu - nie ma potrzeby kupowania od Steam i możesz korzystać z interfejsu internetowego zamiast instalować aplikację.

Lub możesz tak prosto do strony wydawcy i sprawdzić tam.

Nie sądzę, aby gry na Maca były obecnie wystarczająco dużym rynkiem, aby zachęcić kogoś do stworzenia strony podobnej do tej, o której wspomniałeś, chociaż biorąc pod uwagę czas i aktualizacje OpenGL i Game Center w nadchodzącym wydaniu Mountain Lion, mogą zostać zwiększone zainteresowanie, które sprawia, że ​​warto włączyć gry Mac do tych usług.

W razie wątpliwości, jeśli to możliwe, spróbuj najpierw pobrać wersję demonstracyjną, aby sprawdzić, czy będzie działać.


Zaletą komputera Mac jest to, że nie ma wielu odmian kombinacji sprzętowych. Niemal sprawia, że ​​strony takie jak ta, do której odwołuje się OP, są niepotrzebne. Jest tylko mała lista kart graficznych do sprawdzenia i mała lista procesorów.
Ian C.

Do pewnego stopnia, ale istnieje wiele starszych komputerów Mac z okropnymi funkcjami GFX, które na szczęście mają dostęp do MAS. Ponadto mam grafikę AIT, Nvidia i Intel w moich komputerach Mac, a na obecnych poziomach możliwości OpenGL nie są szczególnie aktualne
felieton

3

Najpierw zajmę się tym:

jedna sugestia dla sklepu z aplikacjami: sklep z aplikacjami powinien pokazywać tylko te aplikacje lub gry, które są kompatybilne z moim systemem.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jest w MAS, Twój komputer Mac może go uruchomić. Większość aplikacji zawiera zwięzłe podsumowanie wymagań sprzętowych w swoim opisie, szczególnie jeśli do korzystania z aplikacji wymagany jest specjalny sprzęt. Więc sprawdź opisy.

Wiedząc o tym, masz teraz odpowiedź na:

W szczególności chciałbym zagrać

  1. Call of Duty 4
  2. Civilization V.

Czy mogę grać w te gry na moim 13-calowym MacBooku Pro?

Sprawdź opisy tych gier w MAS ze specyfikacją sprzętową komputera Mac. Jeśli spełniają wymagania zawarte w opisach: możesz iść.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o sprzęcie komputera Mac, kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu paska menu i wybierz About The Mac. W małym oknie, które pojawia się na ekranie, kliknij More Info...przycisk, a otrzymasz szczegółowy przegląd całego sprzętu na komputerze Mac.

wprowadź opis zdjęcia tutaj Jeśli chodzi o:

Czy jest jakaś inna strona internetowa, na której mogę sprawdzić kompatybilność gry na moim MacBooku Pro?

Dotarłeś już do jednego źródła: App Store.

Inną drogą jest korzystanie ze Steam . Możesz filtrować gry do kupienia na podstawie systemu operacyjnego, aw każdym z nich znajduje się ogólny opis tego, czego potrzebujesz, aby grać w grę pod względem sprzętowym.

Producenci gier wymieniają również wymagania dotyczące zgodności i sprzętu na swoich stronach internetowych dla danej gry. Chociaż patrząc na stronę Civilization V , przypuszczam, że nie aktualizują tych informacji, ponieważ gry są przenoszone.

Jako ostateczne, kanoniczne źródło zawsze możesz zapytać producenta oprogramowania.


Musisz uważać, aby powiedzieć, że jeśli jest w MAS, możesz go uruchomić. Mam Macbooka z kartą graficzną Intel GMA950, która działa z Lionem (a więc ma dostęp do MAS) w porządku, ale ta gra nawet nie zagra w Half Life 2, która ma prawie 10 lat. Wrzuć fakt, że możesz mieć 32-bitowy procesor Core 2 Solo (i lordowie wiedzą, jakich gfx używali przed GMA950 ...) w jeszcze starszym komputerze Mac, który może uruchamiać 10.6.6, który również ma dostęp do MAS, i rozciągasz granice wiarygodności, czy uruchomi coś bardziej skomplikowanego niż warcaby.
farsz

1
Tak, zaktualizowałem tę sekcję poradami dotyczącymi sprawdzania sprzętu. Ale to prawda, że ​​to uruchomi ... prawdopodobnie nie zawsze dobrze . Zobacz komentarz gentmatta na temat „maksymalnej zabawy”.
Ian C.

3

Jeśli Twój Macbook Pro 13 "jest fabrycznie nowy, masz zintegrowaną kartę graficzną Intel HD Graphics 3000.

Strona Call of Duty 4 w Mac App Store mówi: „Zintegrowane mikroukłady wideo Intel nie są obsługiwane (GMA 950 / GMA X3100); X1900 nie jest obsługiwane”.

Przeczytałem to, co oznacza, że ​​twój komputer nie będzie działał (lub nie będzie działał dobrze). Podczas pisania tego tekstu widzę, że opublikowano lepsze odpowiedzi, więc odłożę się na nie!


Na YouTube jest mnóstwo filmów pokazujących, że możesz odtwarzać COD4 za pomocą zintegrowanej grafiki na MBP 13 ''. Ale większość z nich prawdopodobnie działa pod oknami.
gentmatt

1
nie, gra powinna się uruchomić, ponieważ nie zawiera ona konkretnie HD 3000 (zauważ, jak nazywa się to „grafiką” zamiast chipsetu wideo, jak w przypadku układów Graphics Media Accelerator). Tak czy inaczej, można by pomyśleć, że Apple chciałby, aby jego najnowsze oferty miały możliwość grania w niektóre gry.
abc905

@ abc905 Można by tak pomyśleć, ale nie jest rzadkością, że funkcje GFX cofają się, gdy zaczynają bawić się procesorami. Na przykład dyskretna karta graficzna Nvidia w moim Core 2 Duo Macbook air jest znacznie lepsza niż nowszy model Core i5 z dyskretnym Intel HD3000. Jednak, jak wspomniałem w innym komentarzu, Mountain Lion znacznie poprawił obsługę oprogramowania dla obecnych kart, a co w przypadku Game Center może w przyszłości traktować grę bardziej poważnie.
farsz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.