Jak podłączyć wiele monitorów do MacBooka Air


12

Zazwyczaj podłączam MacBooka Air 11 ”do dodatkowego wyświetlacza przez port Thunderbolt.

Czego potrzebuję, aby podłączyć go do dwóch zewnętrznych monitorów?


Czy nie możesz podłączyć innego monitora do pierwszego? Pomyślałem, że to jedna z zalet Thunderbolta: ogromna zdolność łączenia łańcuchowego.
Timothy Mueller-Harder

@timothymh Elektrycznie możesz podłączyć znacznie więcej wyświetlaczy do magistrali, niż karta graficzna jest skłonna prowadzić. Reszta portów, takich jak USB i Ethernet, będzie działać, tyle że Mid 2012 Air może obsługiwać dwa zewnętrzne urządzenia zewnętrzne, a starsze Air zewnętrzne zewnętrzne.
bmike

Odpowiedzi:


16

Jak już wspomniano, nie można połączyć szeregowo wielu wyświetlaczy Thunderbolt w Airs przed 2012 rokiem. Dwa możliwe dodatki, które pozwolą Ci podłączyć dodatkowy wyświetlacz zewnętrzny:

Użyłem tego drugiego i działają one całkiem dobrze w aplikacjach, które nie wymagają intensywnego użytkowania.


2
Możesz teraz połączyć łańcuch w ten sposób za pomocą najnowszego MacBooka Air.
ingh.am

10

Twoje urządzenie Air obsługuje wyświetlacz wewnętrzny, a także tylko jeden wyświetlacz zewnętrzny ThunderBolt. Jak skomentowano poniżej, Air Mid 2012 może obsługiwać dwa wyświetlacze ThunderBolt. Fizycznie możesz połączyć szeregowo tyle wyświetlaczy Thunderbolt, ile masz pieniędzy, ale pierwszym ograniczeniem, jakie napotkasz, jest karta graficzna.

W oficjalnym artykule bazy wiedzy Apple wymieniono możliwości wszystkich komputerów Mac ThunderBolt w jednym miejscu:


Należy jednak pamiętać, że MacBook Airs z połowy 2012 r. Obsługuje teraz dwa zewnętrzne wyświetlacze
Robin,

Niesamowite. Ponieważ jest tylko jeden port piorunów, jak podłączyć do niego 2 monitory?
Jonas Stawski

@JonasStawski Podłącz jeden monitor do otwartego portu drugiego pioruna. Ten drugi monitor przechodzi na Maca. W ten sposób ogólnie działa łączenie łańcuchowe, a konkretnie tutaj.
bmike

co powiesz, jeśli chcę mieć dwa monitory DVI? Czy można to zrobić bez jakiegokolwiek innego sprzętu? Mam MBA 2012
Jonas Stawski

2
DVI nie łączy się łańcuchowo, ale wierzę, że możesz użyć jednego wyświetlacza Thunderbolt i drugiego monitora DVI z adapterem TB-> DVI, ale to nie dwa DVI. Taka konfiguracja wymaga USB lub innego rozgałęźnika.
bmike

5

MacBook Airs pierwszej generacji mógł obsługiwać tylko jeden ekran. A obecna generacja, wyposażona w Thunderbolt, MacBook Airs nie obsługuje więcej niż jednego zewnętrznego wyświetlacza przez port Thunderbolt. Układ graficzny zastosowany w tych komputerach Mac nie jest przeznaczony do sterowania kombinacjami wyświetlaczy o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Odniesienie :

Niestety, ta zdolność została utracona na MacBooku Air 2011 z powodu słabszego układu graficznego Intel HD 3000 i pozbawionego kontrolera Thunderbolt.


Czy któryś MacBook Air obsługuje jednocześnie zarówno wyświetlacz wewnętrzny, jak i więcej niż jeden wyświetlacz zewnętrzny? Jaką umiejętność utracono w 2011 roku?
bmike

@mike, nie, nigdy tak nie było. Ten cytat wygląda dziwnie. Poprzednie zdanie mówiło o zdolności MBPro 2011 do obsługi dwóch wyświetlaczy. „Utracone” porównanie dotyczyło zaktualizowanego Pro, a nie żadnej wcześniejszej wersji Air.
Ian C.

Nie wierzę, że układ Intel 3000 nie jest w stanie „napędzać” więcej niż jednego ekranu pod względem mocy GPU. To chyba bardziej kwestia architektury. Byłem w stanie prowadzić dwa ekrany, w tym obsługę 3D z kartą graficzną NVIDIA Geforce z 1999 roku, i trzy z kartą Matrox. To było czternaście lat temu, co oznacza eony pod względem wydajności półprzewodników.
Jens

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.