Jak zmienić lokalizację zrzutów ekranu?


16

Jako programista biorę dużo zrzutów ekranu. Często dzielę się z członkami StackExchange na czacie. Problem w tym, że mój pulpit jest tak zagracony zrzutami ekranu, że teraz się nakładają!

W systemie Mac OS X 10.5.8, jak zmienić domyślną lokalizację, w której umieszczane są zrzuty ekranu (wykonane za pomocą Command+ Shift+ 3lub Command+ Shift+ 4)?

EDYCJA: Wolałbym rozwiązanie, które nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania.


Istnieją pewne subtelności z paskiem dotykowym, które dodają opcje, ale podstawową funkcją domyślnego folderu jest coś, co można ustawić w każdej wersji systemu macOS za pomocą określonych działań. apple.stackexchange.com/questions/263424 może być główną wersją tego
paska

Odpowiedzi:


23

Według tej strony ...

defaults write com.apple.screencapture location <path>

Ponadto, aby włączyć / wyłączyć cień:

defaults write com.apple.screencapture disable-shadow -bool true
defaults write com.apple.screencapture disable-shadow -bool false

I aby zmienić typ pliku:

defaults write com.apple.screencapture type <format>

Będziesz chciał

killall SystemUIServer

aby polecenia zadziałały.


7

Począwszy od wersji Mojave 10.14.2 (i nowszych), możesz zmienić miejsce docelowe „Zapisz w”, wchodząc w tryb zrzutu ekranu (naciśnij przycisk zrzutu ekranu na pasku dotykowym lub Command+ Shift+ 5), a następnie zobaczysz szybkie narzędzia (wybór regionu itp.). Przejdź do Opcje -> Zapisz w ... -> Inna lokalizacja ... i wybierz żądaną lokalizację dla swoich zrzutów ekranu.

Teraz wszystkie zrzuty ekranu (nawet te przetwarzane za pomocą szybkiego edytora po zrobieniu zrzutu ekranu) będą przechowywane w wybranej lokalizacji.

I nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania ani skryptów.


3

Jeśli używasz TinkerTool , możesz zmienić lokalizację, w której zostanie zapisany zrzut ekranu:

alternatywny tekst

Możesz także dodać controldo dwóch powyższych skrótów, aby umieścić zrzut ekranu w schowku zamiast zapisywać go na pulpicie. I wkleić go w edytorze obrazów, takim jak Acorn.


Dzięki ... w jakikolwiek sposób to zrobić defaults?
Josh

2

Zdaję sobie sprawę, że to pytanie zostało zadane lata temu ...

Niemniej jednak przybyłem tu wczoraj, próbując naprawić nazwy (podstawowe nazwy plików) plików PNG z screencapture.

Później znalazłem odpowiedź, której potrzebowałem, więc oferuję ją tutaj przyszłym użytkownikom.

Jeśli nie znosisz nazwisk wyglądających tak:

Screen shot 2011-07-05 at 5.38.53 AM

Następnie możesz to naprawić w trzech krokach:

Pierwszy bieg:

defaults write com.apple.screencapture name "screenshot"

Lub użyj dowolnego słowa, które chcesz zastąpić domyślnym „zrzutem ekranu”.

Następnie (pozbądź się uprawnień administratora / sudo i) edytuj ten plik:

/System/Library/CoreServices/SystemUIServer.app/Contents/Resources/English.lproj/Localizable.strings

Jeśli komputer nie jest zlokalizowany w celu korzystania z „English.lproj”, zlokalizuj odpowiedni lproj w tym samym folderze Resources.

Oto, co edytować w Localizable.strings:

/* Format screencapture file names */
/* "%@ %@ at %@" = "%1$@ %2$@ at %3$@"; */
"%@ %@ at %@" = "%1$@_%2$@_%3$@";

Zachowaj lewą stronę jako „% @% @ w% @” i zmień prawą stronę (po znaku równości) według własnych upodobań. W powyższym fragmencie podkreślenia są używane tam, gdzie poprzednio używane były białe znaki.

Na koniec oczywiście:

killall SystemUIServer

Znalazłem te informacje na tej stronie i działa dla mnie na 10.6.


To świetna informacja, ale należy ją zadać jako nowe pytanie (Jak mogę zmienić nazwę pliku zrzutu ekranu), a następnie skopiować na nią odpowiedź. Zupełnie dobrze (i zachęcamy!) Do zadawania własnych pytań i udzielania odpowiedzi w celu dzielenia się wiedzą. Opublikuj komentarz do mojego pytania wraz z linkiem do twojego pytania po jego opublikowaniu, a ja cię poprę.
Josh

@Josh - dzięki! właściwie powinieneś chyba po prostu głosować tutaj Lri: apple.stackexchange.com/questions/53422/… ... Znalazłem odpowiedź Lri po całym tym bałaganie. Chodzi o to, że twoje pytanie konsekwentnie pojawiało się podczas wyszukiwania w Google, a to drugie nigdy nie (ale w końcu znalazłem, że przeglądam stos wymiany bez Google).
pestofagiczny

Pamiętaj, że nie będzie to działać w wersji 10.11+, ponieważ wszystko /System/jest chronione przez System Integrity Protection (SIP).
n8felton

-1

Użyj zrzutów ekranu z podglądu. Możesz zapisać w dowolnym miejscu, zmienić nazwę zrzutu ekranu lub typ pliku. Znajduje się w menu Plik podglądu.


Źle zrozumiałeś moje pytanie. Oczywiście mogę je przenosić po ich zabraniu. Chciałem wiedzieć, jak zmienić ich lokalizację, kiedy zostaną zabrane.
Josh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.