Czy włączenie Wi-Fi w telefonie iPhone wymaga baterii?


10

Czy włączenie Wi-Fi (bez połączenia z żadną siecią bezprzewodową) wymaga baterii?

Odpowiedzi:


7

Tak, włączenie funkcji zużyje więcej mocy. Według Apple możesz oszczędzać energię, wyłączając Wi-Fi, jeśli nie korzystasz z tej funkcji:

Zoptymalizuj swoje ustawienia

W zależności od konfiguracji niektóre funkcje mogą skrócić żywotność baterii telefonu iPhone. Na przykład częstotliwość pobierania wiadomości e-mail i liczba kont e-mail, które automatycznie sprawdzasz, mogą wpływać na żywotność baterii. Poniższe wskazówki dotyczą iPhone'a z systemem iOS 5.0 lub nowszym i mogą wydłużyć czas pracy baterii.

a dokładniej:

Wyłącz Wi-Fi : jeśli rzadko korzystasz z Wi-Fi, możesz go wyłączyć, aby oszczędzać energię. Przejdź do Settings > Wi-Fii ustaw Wi-Fi na Off. Pamiętaj, że jeśli często korzystasz z iPhone'a do przeglądania Internetu, żywotność baterii można poprawić, używając Wi-Fi zamiast komórkowej sieci danych.

Ta sama zasada dotyczy wszystkich innych funkcji (bluetooth, push e-mail itp.). Wyłącz to, czego nie potrzebujesz, aby oszczędzać energię.


13

Tak. Twój telefon będzie okresowo odpytywał w dostępnych sieciach, które będą korzystać z baterii. Nawet jeśli ustawisz, aby nie prosić o dołączenie do sieci, radio jest włączone i zajmuje to trochę energii.


8
Podobny pobór mocy dotyczy aktywacji Bluetooth.
afragen

7

Co ciekawe, niektórzy ludzie odkryli, że włączenie Wi-Fi powoduje, że mają lepszą żywotność baterii. Zależy to w dużej mierze od tego, jak go używasz, ale ludzie, których znam, którzy tego doświadczyli, twierdzą, że znajdują się w silnych budynkach WiFi ze słabym sygnałem 3g. Przesyłanie wszystkich wiadomości e-mail przez Wi-Fi pozwoliło im oszczędzić baterię.

Ale poza tym wszyscy inni mają rację, będzie pobierać więcej mocy, ponieważ nie jesteś aktywnie połączony, ale wciąż ciągniesz za sieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.