Jak mogę wyodrębnić * .icns z okna dialogowego Uzyskaj informacje?


11

Wcześniej zmieniłem ikonę aplikacji wcześniej, ręcznie zastępując plik ikony .icnsznajdujący się w loremipsum.app/Contents/Resources/loremipsum.icns.

Tym razem pobrałem piękne ikony, które są folderami z potrzebną ikoną, a nie prostymi .icnsplikami.

Jak mogę uzyskać dostęp do *.icnspliku?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Pozwól mi sobie wyjaśnić. Masz aplikację, dla której chcesz zmienić ikonę, i nie możesz się dowiedzieć, gdzie przechowuje plik ikony?
Harald Hanche-Olsen

3
Lub, z tytułu pytania, może po prostu chcesz pobrać ikonę z aplikacji. Możesz zaznaczyć to w oknie dialogowym Uzyskaj informacje, przejść do Edycja → Kopiuj, przejść do podglądu i wybrać Plik → Nowy ze schowka.
Harald Hanche-Olsen

Wiem, gdzie znajduje się ikona aplikacji. Problem polega na tym, że ikona, którą chcę zastąpić, nie jest przechowywana w pliku * .icns. Mam tylko folder jak na zdjęciu.
gentmatt

Widzę. Czy zatem pytanie nie powinno dotyczyć sposobu utworzenia *.icnspliku (z istniejącej grafiki)?
Harald Hanche-Olsen

Czy to właśnie tutaj robimy? Jak konwersja miniatury do * .icns?
gentmatt

Odpowiedzi:


19

Możesz zaznaczyć to w oknie dialogowym Uzyskaj informacje, przejść do Edycja → Kopiuj, przejść do podglądu i wybrać Plik → Nowy ze schowka.


2

Nie ma potrzeby edytowania pakietu zasobów. Możesz skopiować ikonę z istniejącego folderu, pliku lub aplikacji, wybierając ją i wybierając Uzyskaj informacje z menu Plik Findera lub używając skrótu klawiaturowego + i.

Wybierz plik ikony w lewym górnym rogu, klikając go raz. Skopiować plik. Używam do tego + c. Teraz Uzyskaj informacje o aplikacji, dla której chcesz użyć ikony. Wybierz ikonę i wklej nową ikonę do aplikacji za pomocą + v.


Dzięki! Chociaż jest to prawda, naprawdę chciałem .icnsplik.
gentmatt

1

Możesz użyć bezpłatnego iCondubbera , który jest rodzajem uniwersalnego menedżera / konwertera ikon.


Ta aplikacja już nie istnieje, przepraszamy, ale musimy ją głosować, dopóki jej nie usuniesz. Nic osobistego;)
sorin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.