OS X kliknij prawym przyciskiem myszy / menu kontekstowe za pomocą klawiatury


25

Czy można uzyskać dostęp do menu prawym przyciskiem myszy / menu kontekstowego aktualnie wybranego elementu (nie elementu pod myszą) za pomocą skrótu klawiaturowego?

Jeśli nie, czy jest jakiś sposób, aby to osiągnąć, albo za pomocą Applescript, albo narzędzia?


Powiązane pytania tutaj i na temat Super User . Jednak żadne z nich nie wymienia obecnie żadnych realnych rozwiązań.
Lri

Odpowiedzi:


8

Ogólnie na komputerze Mac nie ma sposobu ustalenia współrzędnych ekranu bieżącego punktu wstawiania. Nie ma więc sposobu na zautomatyzowanie kliknięcia w bieżącym punkcie wstawiania.

W niektórych aplikacjach może istnieć sposób na uzyskanie współrzędnych za pomocą AppleScript lub może być możliwe uzyskanie ich za pomocą pewnego rodzaju prywatnego interfejsu API lub innego hakowania systemu, ale nie ma ogólnego rozwiązania tego problemu obsługiwanego przez interfejsy API Apple .

Najwyraźniej jest to dość powszechny gest interfejsu użytkownika w systemie Windows, ale nie można tego zrobić na komputerze Mac.


19

Menu kontekstowe można przede wszystkim otworzyć tylko prawym przyciskiem myszy (lub klawiszem kontrolnym).

Jeśli jednak chcesz kliknąć prawym przyciskiem myszy określony obszar na ekranie bez użycia myszy, możesz użyć klawiszy myszy z ustawień Universal Access w Preferencjach systemowych. Za jego pomocą możesz sterować myszą za pomocą klawiatury numerycznej. Po aktywacji kliknięcie prawym przyciskiem myszy można uzyskać za pomocą Ctrl+ 5na klawiaturze numerycznej lub Fn+ Ctrl+ ina laptopie. Umożliwi to „kliknięcie prawym przyciskiem” słowa.

Przejdź do Preferencji systemowych -> Uniwersalny dostęp -> Mysz -> Włącz klawisze myszy (WŁ.) Przejdź do Preferencji systemowych -> Uniwersalny dostęp -> Mysz -> Włącz klawisze myszy (WŁ.)

Znalezione na: /programming//a/11238186/1919382


3

Szukałem również tego rodzaju funkcji i znalazłem dobrą alternatywę.

Większość elementów menu kontekstowego w systemie OS X można również znaleźć na górnym pasku menu i można uzyskać do nich dostęp za pomocą skrótu klawiaturowego. Domyślnie jest ustawiony na ctrl+ F2, jednak często to nie działa. Możesz zmienić powiązanie w panelu preferencji Klawiatura.

Ten post zawiera więcej szczegółów http://reviews.cnet.com/8301-13727_7-57591609-263/access-menus-via-the-keyboard-in-os-x/


Niezła odpowiedź. Od dłuższego czasu korzystam z tego obejścia. Niestety wciąż jest wiele akcji, które są tylko w menu kontekstowym ..
Vic Jang

2

Prawdopodobnie można napisać Applescript, który przesunął kursor myszy nad wybrany element i wykonał kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Poza tym nie, nie wierzę, że jest jakiś sposób.


2

W przypadku plików w Finderze możesz przejść do menu „Akcje” (nie do wbudowanego menu kontekstowego) dzięki funkcji Akcje pliku Alfreda .

Jest to tylko płatna wersja aplikacji, ale mam ją z powodu tej i innych funkcji, które naprawdę sprawiają, że warto. Na przykład jedną z czynności, które możesz wybrać, jest „Wyślij e-mailem do…”, a następnie zacznij pisać i wybierz nazwę odczytaną bezpośrednio z Kontaktów, naciśnij Enter, a zostanie otwarte okno „Utwórz wiadomość e-mail” z odbiorcą i tematem wypełniony i plik załączony.

Z tymi i innymi funkcjami nie jest to to samo, co menu kontekstowe, ale nigdy nie potrzebowałem dostępu do menu kontekstowego pliku, odkąd zainstalowałem Alfred, więc myślę, że spełnia on cel tego pytania, przynajmniej dla Findera.


1

Najnowsza wersja BetterTouchTool ma akcję, którą możesz uruchomić: „Otwórz bieżący wybór Findera za pomocą określonej aplikacji”, a drugą: „Otwórz aktywny / wybrany folder za pomocą określonej aplikacji”.

To osobiście obsługuje wszystkie moje przypadki użycia dla kliknięć prawym przyciskiem w Finderze. Używam ⌥ ', aby otworzyć aktywny / wybrany folder w terminalu i gest (przeciągnięcie dwoma palcami w górę od dołu gładzika), aby otworzyć bieżący wybór Findera w programie Adobe Bridge. Działa świetnie.


BTT może być również użyty do przypisania skrótu klawiaturowego do otwarcia menu kontekstowego, co jest efektywne, o co prosił PO (chociaż prawdopodobnie twoje rozwiązanie jest tym, czego szuka).
Winterflags

1
@Winterflags, nie sądzę, że może po prostu otworzyć menu kontekstowe - nie widzę tej opcji - ale można ustawić, aby aktywować dowolny element w menu kontekstowym bezpośrednio, według nazwy, według pozycji lub o jeden wielu alternatywnych nazw (np. Ukryj lub Pokaż).
Wildcard

Ach, wiem, że może otworzyć menu kontekstowe za pomocą gestów gładzika, ale może nie da się tego zrobić za pomocą skrótów klawiaturowych.
Winterflags,

1

Nie jest to atrakcyjne i naprawdę nie ma konkretnego sposobu na zrobienie tego, ale jeśli nie masz żadnych innych opcji, może to działać całkiem dobrze (w makrach).

Hold Cmd+F5 (turns voiceover on)
Press Tab
Press Space
Press Esc
Press Cmd+Ctrl+Alt+Space
Select menu item "Show menu"
Hold Cmd+F5 (turns voiceover off)

To naprawdę bardzo niechlujny system i nie działa konsekwentnie. Ale czasami jest to jedyna opcja, która działa wystarczająco dobrze, aby była użyteczna ...


-1

Tak naprawdę szukałem tego skrótu, aby szybko sprawdzić gramatykę wybranego słowa w Gmailu. Zwykle malowałem słowo (opcja + Shift + strzałka w lewo), a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić opcje (i nienawidzę za pomocą myszy).

W tym konkretnym przypadku istnieje skrót Chrome, którym jest [cmd + shift; - lub - cmd:], aby wyświetlić kontrolę gramatyki. Następnie możesz przewijać sugestie za pomocą klawiszy strzałek.

To zadziałało dla mnie w przypadku tego konkretnego problemu.

Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.