Dlaczego systemy plików MS-DOS w formacie OS X są znacznie szybsze niż system Windows?


2

Kiedy formatuję system plików MS-DOS za pomocą Narzędzia dyskowego w Mac OS X, zajmuje to tylko kilka sekund, ale kiedy formatuję system plików FAT32 w systemie Windows, zajmuje to kilka minut.

Co robi OS X inaczej?

Odpowiedzi:


2

Proces formatowania może być obsługiwany w różny sposób w zależności od tego, co system operacyjny faktycznie osiągnął podczas formatowania.

Formatowanie powinno pozostawić czysty i wyczyszczony system plików. Można to zrobić bardzo szybko, usuwając tylko tabelę alokacji plików (FAT). Oznacza to zapis do bardzo ograniczonej liczby bloków / sektorów na dysku.

Alternatywnie formatowanie może obejmować usunięcie wszystkich danych poprzednio z dysku / napędu. Oczywiście wiąże się to z zapisem na WSZYSTKIM dysku i zajmuje dużo więcej czasu.

Windows ma opcję „szybką”, a Mac OS X ma również opcję „powolną” - OS X ma nawet opcje wielokrotnego czyszczenia danych losowymi danymi śmieciowymi (zwykle trwa to wiecznie).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.