Czy Time Machine może wykonać kopię zapasową na zewnętrznym dysku HD podłączonym do innego komputera Mac?


19

Czy można użyć Time Machine do wykonania kopii zapasowej na zewnętrzny dysk twardy podłączony do komputera Mac w tej samej sieci Wi-Fi?

Odpowiedzi:


19

Tak. Robię to od Snow Leopard. Wszyscy moi profesjonalni MacBooki w domu wykonują kopie zapasowe Time Machine na zewnętrznym dysku USB, który zawiesza się na komputerze iMac ze standardową instalacją OS X (tj. Nie na serwerze). W momencie pisania iMac został zaktualizowany do wersji Lion, podobnie jak jeden z MacBook Pro.

Najpierw skonfiguruj komputer docelowy (ten z podłączonym napędem USB):

 • Sformatuj dysk jako OS X Extended Journaled. Nadaj mu przydatną nazwę. Używam „Zdalnych kopii zapasowych”.
 • Przejdź do Preferencji systemowych -> Udostępnianie
 • Upewnij się, że File Sharingjest włączony i obok niego znajduje się znacznik wyboru
 • Na liście „Foldery współdzielone” kliknij przycisk + i dodaj nowo sformatowany dysk USB do listy folderów współdzielonych
 • Wybierz dysk z listy i w sekcji „Użytkownicy” upewnij się, że wszyscy pokazani mają dostęp do odczytu / zapisu do dysku.

Teraz musisz skonfigurować komputer źródłowy (ten, który chcesz zachować na tym dysku jako wolumin Time Machine):

 • Otwórz Finder na komputerze. Znajdź maszynę docelową i kliknij ją. Zamontuj dysk na tym komputerze.
  • Jeśli zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła, użyj nazwy użytkownika i hasła na komputerze docelowym, którego użyto do zalogowania się i skonfigurowania udziału. Pamiętaj, aby zapisać tę nazwę użytkownika i hasło w pęku kluczy
 • Przejdź do Preferencji systemowych -> Wehikuł czasu
 • Kliknij Select Disk...
 • Lista powinna zawierać zamontowany dysk, wybierz to. Wybierz opcje szyfrowania i naciśnij Use Backup Diskprzycisk

Wszystko gotowe do używania tego zdalnego dysku jako lokalizacji kopii zapasowej Time Machine. Kiedy Time Machine uruchomi się, zobaczysz, że dysk ten pojawia się jako mount w twoim systemie, a kiedy to zrobi, mount zniknie.

Jeśli przejrzysz ten dysk z komputera docelowego, zobaczysz na dysku pliki sparsebundle , po jednym dla każdego komputera, który wykonuje kopię zapasową Time Machine na tym dysku. Są to rzeczywiste „dyski”, których Time Machine używa na każdym komputerze, aby zachować pliki przyrostowe. Jeśli klikniesz na jeden, powinien on się zamontować i powinieneś być w stanie przeglądać go w normalny sposób.

Jeśli masz całkowitą katastrofę i musisz wykonać nową instalację systemu OS X i odzyskać dane z Time Machine, możesz skierować proces odzyskiwania na dysk zdalny i poprosi Cię o wybranie pakietu rzadkiego z dysku do odzyskania. Lub, i to jest to, co zalecam, możesz odłączyć dysk od celu i podłączyć go przez USB do komputera i wykonać przywracanie przez USB, które jest znacznie szybsze.

Mogę potwierdzić, że pełne przywracanie z przechowywanych w ten sposób kopii zapasowych Time Machine działa dobrze. W ciągu ostatnich kilku lat musiałem zrobić dwa z nich na komputerach, które zachowują kopie zapasowe w ten sposób i oba poszły niebywale dobrze. Przeglądanie historii Time Machine w przeglądarce Time Machine może być nieco opóźnione, ale działa.


2
Najwyraźniej działa to tylko wtedy, gdy wszystkie planety są w linii. Odpowiedź @ stuffe poniżej to smaczne rozwiązanie Apple, gdy takie podejście nie działa.
MikeSchinkel

Zapewniam cię, że żadna planeta nie jest przystosowana do działania w mojej sieci, ale cieszę się, że znalazłeś odpowiedź, która Cię tak entuzjastycznie podoba.
Ian C.

Przez „wyrównanie planet” rozumiałem po prostu, że działa ono tylko wtedy, gdy nie ma specjalnych przypadków. Czy używałem hiperboli? Tak .
MikeSchinkel

W Mac OS X Mavericks działało to bez problemów. W rzeczywistości musiałem tylko zamontować dysk; OS X automatycznie rozpoznał, że był to dysk, który wcześniej bezpośrednio podłączałem do komputera Mac (niedawno przeprowadziłem migrację do nowego, który jest teraz tym, który jest w biurze podłączony do zewnętrznego). Całkiem fajne.
wizonesolutions

1
Nie jestem pewien, które „przypadki szczególne” budzą obawy, ale z przyjemnością informuję, że to działa dla mnie bez uciekania się do astrologii.
Justin

8

Odpowiedź Iana C. jest poprawna. Jednak jeden mały (ale ważny) szczegół został przeoczony (taki, który wymyślił mi dobrą godzinę!).

Jeśli dysk nie wyświetla się w programie Time Machine na komputerze źródłowym (komputerze, którego kopię zapasową chcesz wykonać), wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz „Preferencje systemowe” na maszynie docelowej (maszynie, do której podłączony jest dysk zewnętrzny).
 2. Kliknij „Udostępnianie”, a następnie „Opcje”.
 3. Odznacz „Udostępnij pliki i foldery za pomocą SMB”
 4. Upewnij się, że pole „Udostępnij pliki i foldery za pomocą AFP” jest zaznaczone.

Teraz wróć do komputera źródłowego, a dysk zewnętrzny powinien pojawić się na liście dysków kopii zapasowych Time Machine!


To była brakująca sztuczka!
cadorn 24.04.16

3

Jeśli na Macu działa system OS X Server (w wersji 10.7, nie jestem pewien, czy jest on dostępny w wersji 10.6), możesz włączyć Time Machine Server, który robi dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli nie chcesz, nie musisz uruchamiać żadnych innych narzędzi serwerowych. jest to jedyny oficjalnie wspierany sposób na osiągnięcie tego, o czym wiem.


2
Jesteś tak ROCK! Dzięki, to jest DOKŁADNIE odpowiedź. Co każde 20 miejsc w Internecie mówi o używaniu tmutili używaniu afp://...i nieobsługiwanym serwerze NAS itp. I bez względu na to, co zrobiłem, nadal mam błędy. Tak, mam Server.appi jak tylko przeczytam twój komentarz, problem został rozwiązany. DZIĘKI!!!
MikeSchinkel

0

Jeśli twoje kopie zapasowe są naprawdę ważne i potrzebujesz znacznie bardziej stabilnego systemu do wykonywania kopii zapasowych zdalnie, bezprzewodowo, online lub na dysku zewnętrznym, opiszę najlepszy sposób, jak to zrobić poniżej.

Dysk twardy używany do tworzenia kopii zapasowych Time Machine wymaga partycji kronikowanej HFS +, która bardzo łatwo ulega uszkodzeniu i jest niemożliwa do zamontowania. Odcięcie sygnału, odłączenie kabla, wyłączenie zasilania lub awaria komputera podczas tworzenia kopii zapasowej to wszystko, czego potrzeba, aby mieć duże problemy. Często Narzędzie dyskowe nie może naprawić dysku i tracisz wszystkie zapisane dane.

Dlatego używanie Time Machine przez sieć bezprzewodową jest ryzykowne (kapsułki czasu są drogie, ale wydają się bardziej niezawodne); upewnij się, że masz dobry, niezawodny sygnał Wi-Fi i skonfiguruj router, aby korzystał z kanału innego niż jakiekolwiek inne źródło Wi-Fi. (Darmowy program WiFi Scanner doskonale nadaje się do analizy zakłóceń WiFi).

Mój zapasowy dysk twardy miał zwyczaj w tajemniczy sposób odłączać się bez odpowiedniego wysuwania się wiele razy i straciłem pliki; większość mojego wideo, grafiki i zdjęć, które zajmują więcej miejsca niż mój laptop może pomieścić.

Zajmuję się edycją i projektowaniem wideo, a do mojej sytuacji potrzebuję czegoś bardziej niezawodnego i elastycznego. Warto wydać trochę dodatkowych pieniędzy na to oprogramowanie, ponieważ utrata danych kosztowała mnie na wiele sposobów. Oto fragment ich strony internetowej:

Jest to najbardziej elastyczne i niezawodne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych online dla OS X, kompatybilne z większością serwerów internetowych: FTP, FTPS, SFTP, WebDAV. Obsługuje nawet kopie zapasowe offline na dyskach zewnętrznych.

xTwin zachowuje informacje Findera, widelce zasobów, listy ACL, uprawnienia i jest wyposażony w elegancki interfejs użytkownika oraz potężnego asystenta. Zapewnia również wiele zaawansowanych funkcji, takich jak szyfrowanie AES-256, wydajna kompresja BZ2, potężne reguły wykluczania i harmonogram, obsługa dzielenia dużych plików podczas transferu sieci, odzyskiwanie po błędzie sieci, indywidualny podpis cyfrowy dla plików kopii zapasowej, maszyny z wieloma rdzeniami optymalizacja i więcej.

Ma potężny Asystent kopii zapasowej, aby jeszcze łatwiej tworzyć lub aktualizować kopie zapasowe. xTwin ma być bardzo niezawodny i obsługuje małe lub bardzo duże zestawy danych (setki gigabajtów i dziesiątki tysięcy plików). Jest odporny na błędy sieciowe, a nawet przerywane kopie zapasowe.

Używam xTwin z zewnętrznym napędem USB Teradrive. Formatowanie HFS + z kronikowaniem jest tak łatwe do uszkodzenia i utraty danych, ale Time Machine tego wymaga. Jak dotąd najlepszym rozwiązaniem, które moim zdaniem jest użycie xTwin z dyskiem sformatowanym w NFTS. Dowiedziałem się, że NFTS jest znacznie bardziej stabilny i o wiele łatwiejszy do odzyskiwania danych. Narzędzie dyskowe nie jest standardowo dostarczane z tym formatem, ale można pobrać oprogramowanie takie jak Paragon, które dodaje tę opcję do narzędzia dyskowego. Dla mnie ważniejsze jest posiadanie niezawodnych kopii zapasowych niż wersje i fajny sposób na uzyskanie dostępu do starszych plików przez maszynę czasu.

Pozostanę przy tym, dopóki Apple nie udowodni, że stworzyli bardziej stabilny system archiwizacji kopii zapasowych.


0

Miałem ten sam problem z TM, że nie rozpoznałem / nie zamontowałem woluminu NAS sformatowanego przez TM. Po 2 dniach czytania forów i majsterkowania, moim rozwiązaniem była odmiana dotycząca problemu SMB - AFP. Ponieważ nie widziałem mojego problemu i rozwiązania wyjaśnionego gdzie indziej, zamieszczam go tutaj.

Uruchamianie 10.7.5 na MBA. Miejsce docelowe kopii zapasowej to Synology DS214play z systemem DSM 5.0 z natywną obsługą TM.

Mamy również Maca z systemem 10.6, a proces wskazywania TM na Synology NAS był bardzo prosty, co wykluczyło problem z Synology NAS. To było główne źródło zamieszania. Wydaje się, że różne wersje systemu operacyjnego tworzą subtelną, ale kluczową różnicę w sposobie, w jaki TM to obsługuje.

Na MBA (10.7.5), montaż napędu przez wyszukiwarkę i ustawienie, aby zawsze ponownie montował podczas uruchamiania, był prosty. Zwracając uwagę na formaty SMB / AFP, konfigurowałem wszystko na partycji na NAS. Podczas montowania napędu na MBA rozpoznaje i wyświetla tylko nazwę napędu („DiskStation”). W tle domyślnie był to format smb, mimo że podałem format afp na dysku docelowym.

Rozwiązanie: zamiast wybierać i montować napęd za pomocą kliknięcia myszy, ręcznie wprowadź adres IP miejsca docelowego z prefiksem afp. TM natychmiast rozpoznaje docelową objętość. Gdzieś między 10.6 a 10.7.5 coś się zmieniło, powodując, że TM domyślnie dodaje przedrostek SMB do woluminu docelowego. Podstępne, ponieważ jest następnie ukryte. Mam nadzieję że to pomoże.


0

Działa, nawet jeśli wsparcie Apple powiedziało mi, że nie.

Ważny krok, który przegapiłem:

Otwórz Finder na komputerze, którego kopię zapasową chcesz wykonać. Znajdź maszynę docelową i kliknij ją. ZAMONTUJ dysk na tym komputerze - tzn. Upewnij się, że dysk kopii zapasowej jest widoczny na pasku bocznym Findera jako osobna jednostka (Plik Dodaj do paska bocznego).

Mój zapasowy komputer Mac porcjowałem również partycją 500G, aby zapewnić brak uszkodzeń itp. Na zapasowym komputerze Mac z innymi aplikacjami.


0

Używam High Sierra na komputerach źródłowych i docelowych i napotkałem pewne trudności z tym procesem, ale potem udało mi się go uruchomić. Nie zawracałem sobie głowy SMB vs. AFP, jak wspomniano powyżej (pozostawiłem oba włączone), ale to, co odkryłem w Preferencjach systemowych, ekran udostępniania jest taki, że oprócz przycisku Opcje, który ma ogólne opcje udostępniania SMB i AFP, możesz kliknąć dwoma folderami sam folder współdzielony na liście folderów współdzielonych, a następnie wybrać Opcje zaawansowane z menu kontekstowego, aby uzyskać inne opcje, które dotyczą tylko tego konkretnego udziału. W szczególności znajduje się pole wyboru „Udostępnij jako miejsce docelowe kopii zapasowej wehikuł czasu” i wybór podrzędny, aby ograniczyć rozmiar kopii zapasowych. Po ustawieniu tych parametrów i powrocie do komputera źródłowego udział był widoczny jako prawidłowe miejsce docelowe kopii zapasowej .


-1

Niemożliwe, że wiem.

Tylko jeśli jestem podłączony do AEBS (stacja bazowa Extreme Airport) lub serwera, o ile wiem

patrz: https://help.apple.com/machelp/mac/10.7/help/index.html?lang=en#mh15139

Pozdrawiam


2
Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, najlepiej podsumować treść linku i podać link w celach informacyjnych. Linki z czasem znikają, pozostawiając nieistotną odpowiedź dla tych, którzy mogą natknąć się na twoją odpowiedź w przyszłości.
daviesgeek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.