Jak mogę wyłączyć ograniczanie i wyłączanie procesora?


9

Na 17-calowym MacBooku Pro z 2011 roku (i7, 10.6, 16 GB RAM) nie mam żadnych opcji w panelu preferencji oszczędzania energii, aby kontrolować dławienie procesora. Muszę być w stanie wyłączyć dławienie procesora na krótki czas - a przynajmniej zmusić OS X do określonego stanu i pozostać tam, aby uzyskać spójne wyniki od testu do testu w sytuacji porównania wydajności.

Czy istnieją metody lub aplikacje, które pozwalają mi kontrolować funkcje oszczędzania energii, a zwłaszcza ograniczanie przepustowości procesora i wyłączanie procesora dla najnowszych komputerów Mac (mostek z piaskiem)?

CHUD nie wydaje się obsługiwać tego komputera (nie zgłasza poprawnie typu procesora) i chociaż mogę ręcznie wyłączyć hiperwątkowanie i użycie rdzeni procesora /Library/Application Support/HWPrefs/CPUPalette.app, nie daje mi opcji, aby powiedzieć OS X, aby niczego nie dławiło.


Więc może możesz zainstalować jedno z tych narzędzi Windows, jeśli masz Boot Camp, VMware lub Parallels. Czy ktoś tego próbował?
Michael Lehn

Odpowiedzi:


3

Ta konkretna maszyna to Core i7 drugiej generacji, który zawiera technologię Turbo Boost Intela.

Zasadniczo jest to procesor zarządzania energią, który ma możliwość zmiany prędkości zegara i wyłączania / włączania rdzeni procesora w locie. Nie wymaga interwencji oprogramowania, cały algorytm istnieje w krzemie na samym procesorze i7.

Podczas gdy narzędzia do kontrolowania zaczynają się pojawiać w systemie Windows, Apple nie zapewnia metody wyłączania go, nie kontroluj go, a ja jeszcze nie znalazłem żadnych narzędzi, które pozwoliłyby mi go wyłączyć lub kontrolować w systemie OS X.

W tym momencie odpowiedź jest taka, że ​​nie można wyłączyć dławienia procesora ani kontroli mocy w OS X dla procesorów obsługujących Turbo Boost - wszystko jest zautomatyzowane wewnątrz procesora, a Apple nie ma publicznego interfejsu API do kontrolowania go.


1
sudo pmset -a dps 0

Ma to na celu wyłączenie lub włączenie dynamicznych zmian prędkości procesora.

Ponadto istnieje rozszerzenie jądra, które można usunąć z systemu (kopiowanie na pamięć podręczną itp.), Które jest odpowiedzialne za to zachowanie. Jest to IOPlatformPluginFamily.kext w folderze / library / extensions. Wymień, gdy skończysz; nie chcesz go trwale usunąć.


jeśli nie, coolbook.se/CoolBook.html i3 / i5 / i7 też jest dobry
TheIrishGuy

2
pmset nie wydaje się mieć opcji dla dpstego Macbooka Pro. Zwraca instrukcje użytkowania: $ sudo pmset -a dps 0- Usage: pmset <options>- See pmset(1) for details: 'man pmset'. Program pmset -g na żywo w ogóle nie pokazuje opcji dps ani żadnej opcji sugerującej kontrolę dławienia procesora.
Adam Davis,

Otóż ​​procesor dławi się w zależności od temperatury. Najbezpieczniejszym i najłatwiejszym rozwiązaniem opartym na tych dowodach jest sterowanie wentylatorem SMC, podkręć wentylatory, będą głośno i uważaj na wszelkie zmiany prędkości procesora. Wybacz moje poprzednie odpowiedzi, zastanawiałem się nad faktem i7.
TheIrishGuy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.