Czy możliwe jest przesyłanie plików do witryny z Safari na iPhone'a?


11

Próbuję przesłać zdjęcie z mojego iPhone'a 4 do strony internetowej. Jednak przycisk Przeglądaj, aby wyświetlić okno dialogowe wyboru pliku, jest wyłączony. Zwykle działa to dobrze na moim komputerze z systemem Windows. Czy powinienem być w stanie wybrać pliki obrazów do przesłania z Safari na iPhone'a?


Właśnie wypróbowałem Opera Mini i chociaż przycisk wyboru nie jest wyszarzony, naciśnięcie tego przycisku nic nie robi. W jaki sposób mogę to zrobić?
GiddyUpHorsey

1
Nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla którego przycisk „Przeglądaj” w przeglądarkach na urządzeniach z iOS (iPhone i iPad) nie powinien mieć dostępu do albumów ze zdjęciami (zawierających zdjęcia i klipy wideo nagrane za pomocą wbudowanego aparatu). Nie byłby to problem z bezpieczeństwem ani problem z użytecznością, ponieważ nie ujawniałby systemu plików jako takiego, a jedynie pokazywałby wizualną nawigację zdjęć.
Morten Hattesen,

Odpowiedzi:


9

W szczególności przycisk Przeglądaj jest wyłączony, ponieważ na telefonie iPhone nie ma przeglądarki plików (takiej jak Eksplorator Windows / Finder). Większość ludzi tego nie zauważa, ponieważ iOS został zaprojektowany w taki sposób, aby unikać potrzeby interfejsu użytkownika do systemu plików iPhone'a.

Dla uproszczenia zarządzanie plikami zamieniane jest w problem programistyczny zamiast w problem użytkownika. Ze względów bezpieczeństwa aplikacje nie mogą uzyskać bezpośredniego dostępu do dokumentów innych aplikacji.

Jak wspomniała Jawa, wiele witryn ma aplikacje iPhone'a, które umożliwiają przesyłanie.


1
Ta odpowiedź jest nieaktualna.
Toby Allen

1
Jak to jest nieaktualne? Chociaż odpowiedź nie zawiera wielu informacji / przykładów na temat tego, jak uzyskać przesyłanie pliku / zdjęcia do witryny iPhone'a.
David

2
Allen ma tutaj rację, najnowsze wersje Mobile Safari rozpoznają „<input type =" file ”>” i można to wykorzystać do wybrania istniejącego obrazu lub pobrania nowego obrazu z aparatu. Wygląda na to, że wystąpiły pewne błędy, ale działa na moim telefonie. Dyskusja tutaj: jsbin.com/kuhol/2
David Rouse

11

Począwszy od iOS 6, Mobile Safari obsługuje teraz przesyłanie plików (obrazów), z Rolki z aparatu, albumów i strumieni zdjęć. Pamiętaj, że iOS 6 jest dostępny tylko dla iPhone 3GS i nowszych.


1
Odnośny link wydaje się martwy. Strona nie znaleziona.
David

Uważam, że nawet z obsługą przesyłania obrazów na iOS 6, może być konieczne dostosowanie kodu witryny, aby dobrze go obsługiwał w porównaniu z przeglądarką. Szczególnie w przypadku takich rzeczy, jak wybór wielokrotnego przesyłania obrazów, gdy przesyłamy zbiorczo wiele obrazów razem. Musieliśmy to zrobić dla naszych stron internetowych. Nie będąc programistą, nie znam szczegółów tego, co zostało zrobione, ale trzeba było wprowadzić zmiany w kodzie naszej witryny mobilnej, które różniły się od wersji na komputery.
David

8

Nie, przesyłanie z mobilnego Safari nie jest możliwe. Dlatego o każdej innej witrynie wykorzystującej przesyłanie przez użytkowników (np. Flickr, Facebook, Picasa) utworzono własną aplikację do przesyłania na iPhone'a lub istnieją aplikacje obsługujące wiele witryn, takie jak Pixelpipe .


To jest przezabawnie śmieszne. Dużej firmie łatwo jest stworzyć aplikację, ale jestem pewien, że spowodowało to problemy dla wielu innych firm, firm niebędących firmami, aplikacji internetowych typu open source itp. Ale na szczęście wygląda na to, że możesz teraz przesyłać zdjęcia z mobilnego Safari na najmniej.
mikato,

1

Nie można przesyłać plików za pomocą mobilnego Safari.

Mimo to możesz albo użyć przeglądarki iCab Mobile, która obsługuje przesyłanie plików, albo natywnych aplikacji na iOS, które są bezproblemowo zintegrowane ze stroną internetową. Tutaj jest kilka z nich:

QuickPic

Aurigma Up


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.