Wiem, jak naprawić uprawnienia do dysku. Ale… kto je złamał?


10

Jednym z typowych kroków rozwiązywania problemów z komputerami Mac, na które wszyscy wydają się zachęcani do wypróbowania w pierwszej kolejności, jest „naprawa uprawnień dysku” w Narzędziu dyskowym.

Ten proces zwykle wykrywa losowe dziwne problemy, naprawia je, a w rzadkich przypadkach faktycznie robi różnicę.

Ale...

Jak u licha zmieniają się losowe pliki ze swoimi uprawnieniami do dysku?

To, że pozornie kluczowe pliki systemu operacyjnego kończą się przypadkowo, jest dla mnie trochę niepokojące. Co to powoduje? Dlaczego po dekadzie mówienia ludziom, aby „naprawiali uprawnienia”, nie zastosowano żadnej blokady, aby przede wszystkim zapobiec niewłaściwej zmianie uprawnień?

Jaka jest tutaj prawdziwa historia?

Odpowiedzi:


1

Przychodzi na myśl wiele czynników. rootGłówną przyczyną jest proces z uprawnieniami.

Pomyśl o aplikacji, której udzielasz uprawnień do instalacji przy użyciu hasła administratora. Ta aplikacja może mieć niepoprawnie ustawione uprawnienia do niektórych folderów zainstalowanych w kluczowej lokalizacji systemu operacyjnego (tj. /Library) Spowoduje to zmianę uprawnień.

Pomyśl o procesie w aplikacji, który ma rootuprawnienia i nieprawidłowo manipuluje uprawnieniami w folderach.

Pomysł zablokowania uprawnień jest fajny, ale zostałby zaimplementowany w tym czasie bez pozwolenia na zapis. O ile oczywiście nie jest używana flaga tylko dla zezwolenia na blokadę; coś, czego nie wiem, czy to istnieje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.