Jak mogę otworzyć okna Findera przy ponownym uruchomieniu?


10

Właśnie dostałem nowy komputer z systemem 10.7.2 i to mnie naprawdę wkurza. Lubię mieć zawsze kilka okien Findera. Gdy następnego dnia wyłączam, a następnie uruchamiam komputer, wszystkie okna, które otworzyłem w Finderze, są zamknięte, z wyjątkiem jednego. Zawsze ma tylko jedno otwarte okno Findera. Jeśli mam 5 okien otwartych podczas zamykania, chcę, aby wszystkie 5 z nich otworzyło się następnego dnia. Jak to zrobić? Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Okna nie pozostaną otwarte przy ponownym uruchomieniu.

W preferencjach ogólnych mam zaznaczony przycisk „Przywróć okna po wyjściu z ...”. Po zamknięciu przycisk „Otwórz ponownie okno po ponownym zalogowaniu” pozostaje zawsze zaznaczony. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej wzmianki na temat konserwacji systemu Windows, co doprowadza mnie do szału! To powinno być oczywiste, ale nie mogę znaleźć sposobu na naprawienie tej sytuacji. Wydaje się, że wszędzie, gdzie wyglądam online, ludzie mają dokładnie odwrotny problem.


Myślę, że to błąd, który należy naprawić. Próbowałem nawet usunąć pliki preferencji Findera i nic się nie zmieniło. Opcje przestrzeni Findera również się nie trzymają.
ismail

Odpowiedzi:


10

Może być na to kilka odpowiedzi.

  • Twoje przywracanie dla wyszukiwarki może być w jakiś sposób uszkodzone. Usuń ~/Library/Saved Application State/com.apple.finder.savedStatei spróbuj
  • Twoja wyszukiwarka może być skonfigurowana tak, aby NIE przywracać systemu Windows. Spróbuj tego:defaults write com.apple.finder NSQuitAlwaysKeepsWindows -bool true

Czy Twoje inne aplikacje zachowują się tak samo? Czy próbowałeś z inną nazwą użytkownika, aby zobaczyć, jak idzie?

Źródła:

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.