OSX może zmniejszyć obciążenie procesora podczas intensywnego użytkowania?


3

Mam macbook firmy z 4 rdzeniami 2,8 GHz i7 (o wiele mocy dla „laptopa”, jeśli mnie o to pytasz). Niestety wydaje się, że cooler nie jest w stanie obsłużyć 100% procesora. Czasami filevault podkreśla procesor za pomocą procesu „discimages helper”. Za każdym razem, gdy to się dzieje, słyszę, jak cooler oszalał ... kilka sekund później programy losowo się zawieszają i wkrótce po całkowitym zawieszeniu się macbooka.

Jakie działania mogę wykonać, aby uniknąć zbyt dużej ilości ciepła na procesorze? Może ograniczyć discimageshelper do jednego rdzenia lub oprogramowania, wstrzymuje procesy, które zużywają dużo czasu procesora?


Czy na pewno nie ma nic złego w konfiguracji? Proces generujący dużo dyskowych operacji we / wy, które mogą wyzwolić diskimagehelper?
nohillside

Nie wiem, co zaczyna ten proces. Po prostu przeczytaj „może” być plikiem.
Skończyć

Jestem tego świadomy. Ale czy są inne działania w tym samym czasie?
nohillside

Wysokie użycie procesora nie powoduje awarii ani zawieszania się, chyba że masz coś poważnie złego w systemie. Jeśli temperatura staje się wystarczająco wysoka, aby powodować problemy, procesor powinien działać w trybie underclock (pracować z niższą Ghz), aż się ochłodzi. I to jest absolutny środek ostateczny, nie powinien się zdarzyć podczas normalnego użytkowania. Powinieneś to podjąć w dziale gwarancyjnym Apple. Prawdopodobnie aktualizacja oprogramowania układowego jest rozwiązaniem dla ciebie, ale jeśli nie jest dostępna dla wersji 10.6, musisz zrobić coś innego ... być może Apple zamieni go na inny model MacBooka.
Abhi Beckert

Odpowiedzi:


1

Możesz uruchomić aktualizację oprogramowania. Być może brakuje aktualizacji SMC, która rozwiązuje problem zamrażania przy (ciągłym) wysokim obciążeniu procesora:

Aktualizacja oprogramowania układowego SMC MacBook Pro 1.5

Lub ta aktualizacja EFI:

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego EFI Macbook Pro 2.3


Dziękuję za tę odpowiedź! To może pomóc. Niestety, jestem zmuszony używać wewnętrznej wersji OSX 10.6.8 i wydaje się, że te aktualizacje wymagają 10.7.x - zobaczę tylko, czy mogę zaktualizować osx.
sod

Oba powinny również pracować nad najnowszym Snow Leopard: Wymagania systemowe Mac OS X 10.6.8, OS X Lion 10.7 i nowsze
iolsmit

1

Najlepszą czynnością, jaką należy podjąć, jest upewnienie się, że nie dajesz pracy procesora. Kiedy dławisz procesor sprzętowo, spowalnia wszystko, a to, co wydaje się proste w praktyce, „spowalnia złe rzeczy” staje się niezwykle skomplikowane i nie tak skuteczne w praktyce.

Awarie i zamrożenie systemu operacyjnego są dość poważnymi niezamierzonymi zachowaniami, dlatego należy je traktować priorytetowo. Zajrzałeś do aplikacji Konsola, aby sprawdzić, czy tworzone są logi paniki systemowej, czy też będziesz musiał profilować system, aby zobaczyć, co się dzieje, gdy trwają zamrażanie i awarie.

Analogicznie - starasz się dostroić bieg do maratonu 2:25 do maratonu 2:20 w tym samym czasie, w którym masz zwichniętą kostkę i może złamane kolano. Napraw duży problem, zanim spróbujesz ulepszyć mały. Małe nie ma znaczenia, gdy dom się pali - a system całkowicie zamrożony oznacza, że ​​oprogramowanie mówi, że system jest w ogniu i wymaga uwagi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.