Gdzie w Xcode 4.3 mam umieścić dodatkowe narzędzia?


16

Jestem zmieszany. Właśnie pobrałem 6 dodatkowych pakietów Xcode > Open Developer Tool > More Developer Tools...i pomyślałem, że pliki .dmg będą zawierać pliki .pkg, ale zamiast tego zawierają programy. Gdzie mam zainstalować te programy?

Podejrzewam, że odpowiedź może brzmieć „gdziekolwiek chcesz”. - Ale nie podoba mi się ten pomysł. Chcę umieścić je w jakimś standardowym lub konwencjonalnym miejscu.

Co dziwne, nie ma pliku README, który wskazywałby, dokąd powinny iść.

Na razie je /Applications/Xcode Toolswkładam, ale to wydaje się kludgey.

Dziwne również: istniał plik .dmg dla narzędzi wiersza poleceń, który zainstalowałem, ale tak naprawdę był to .pkg wewnątrz .dmg, który różni się od pozostałych 6. Nie jestem pewien, dlaczego Apple zapewnia .dmg dla narzędzi wiersza poleceń, gdy można je zainstalować za pośrednictwem Xcode > Preferences... > Downloads > Components. Myślę, że to po prostu mylące.

I wreszcie: obraz „Audio Tools” zawiera katalog o nazwie „CoreAudio”, który zawiera całą masę kodu źródłowego i pliki. Gdzie one mają się udać? Nie chcę ich w aplikacjach.

Opakowanie dodatkowych narzędzi wydaje mi się trochę slapdash.


Jeśli są to tylko foldery * .app, możesz umieścić je w katalogu / Applications i uruchomić je za pomocą $ open -a nazwa-narzędzia
rubixibuc

Odpowiedzi:


19
 1. Znajdź Xcode.app i otwórz go przez „Pokaż zawartość pakietu”
 2. Przeciągnij i upuść nowe narzędzie programistyczne z pobranego pliku .dmg do /ApplicationsXcode
 3. Dodaj się do „Udostępniania i uprawnień” /Resourcesz prawami do odczytu / zapisu
 4. Powtórz krok 3 dla pliku

   /Resources/IDEHelperApps.plist
  
 5. Otwórz plik IDEHelperApps.plist w TextEdit.app

 6. Dodaj ciąg z nazwą dodanego narzędzia do pierwszej tablicy. Na przykład:

  <string>Contents/Applications/PackageMaker.app</string>
  
 7. Zapisz .plisti uruchom ponownie Xcode.


Genialny, genialny, genialny. To jest dokładnie taka odpowiedź, na jaką liczyłem. Czy to zwykle tam, gdzie te rzeczy były wcześniej? (Nigdy nie zauważyłem w 4.2.) Czy wiesz, dlaczego Apple sprawia, że ​​jest to tak kłopotliwe z powodu tyłka w 4.3?
Todd Lehman

1
@ToddLehman chcieli, aby Xcode nie musiał pobierać wielu gigabajtów przy każdej aktualizacji. Oddzielili więc wszystkie potrzebne narzędzia. Myślę, że sprawiają, że jest to tak trudne, ponieważ jest to naprawdę obejście. Mam nadzieję, że wkrótce zrobią coś takiego automatycznie
jmlumpkin

3
Czy pozostanie to w mocy przez aktualizację?
Timothy Mueller-Harder

Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości dołączą je do sekcji Preferencje w sekcji Pliki do pobrania!
Jowie

Wydaje mi się, że każda nowa aktualizacja Xcode może zniszczyć dodatkowe narzędzia skopiowane do Xcode.app, a następnie będziesz musiał pobrać je ponownie i zainstalować ponownie.
Phil

3

Umieść je gdziekolwiek chcesz. Systemy Unix i Mac OS nie dbają o to, gdzie znajdują się pliki wykonywalne.


1
Oczywiście. :) Ale gdzie jesteśmy przeznaczone do ich umieścić? Gdzie jest to najbardziej sensowne? Gdzie oni poszli ze starszymi wersjami?
Todd Lehman

/ Aplikacje to główny katalog dla folderów * .app, każda lokalizacja w tym folderze lub podkatalogu tego folderu jest logiczna. Miejsce, w którym je masz, jest idealnie oczekiwane. :-)
rubixibuc

@ToddLehman Nie sądzę, że jest dla nich absolutnie domyślna lokalizacja. Kiedyś znajdowały się w obszarze / Developer / Applications, więc możesz je tam umieścić, jeśli chcesz. Ale polecam po prostu umieszczenie ich w / Aplikacje.
jmlumpkin

Nigdzie nie jesteś „zamierzony” ich umieścić. Nigdzie indziej nie ma to większego sensu. Umieść je gdziekolwiek chcesz. Wiele osób korzysta /Applicationslub ~/Applicationsczy /Developer/Applicationsjednak nie ma powodu do tego, że to osobiste preferencje. W starszych wersjach poszli gdzieś /Developer/Applications, ale nie ma powodu, aby wybierać to nigdzie indziej. Możesz nawet zostawić je na DMG, jeśli chcesz.
Abhi Beckert,

Wydaje się, że / Developer / * przestał być używany, XCode 4.3 oferuje nawet usunięcie całego katalogu podczas instalacji.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.