Czy istnieje przyzwoity edytor ikon dla OS X zdolny do edycji plików .icns?


11

Oprogramowanie do edycji ikon musi działać na OSX Lion.


Znalazłem aplikację Windows, która twierdzi, że robi plik * .icns, ale naprawdę upokarzające byłoby przywrócenie systemu Windows do edycji plików ikon Maca, ponieważ żadne oprogramowanie nie jest dostępne dla komputerów Mac.
JasonGenX

Zdecydowanie sugeruję, aby ludzie spojrzeli na tę odpowiedź (zawiera informacje o tym, jak uzyskać dostęp do obrazów osadzonych w pliku ICNS) lub (która jest skryptem, który generuje ICNS z jednego obrazu)
lauhub

Odpowiedzi:


2

To zależy od rodzaju edycji, którą musisz wykonać. icns Editor znajduje się w App Store. Może to też?


13

W wersji 10.5+ wbudowana aplikacja Apple Preivew.app umożliwia edycję .icnsplików!

(Wersja zapoznawcza była całkiem prosta od 10,2 dni, ale z każdą wersją systemu operacyjnego stawała się coraz potężniejsza.)

Po otwarciu pliku użyj klawiszy strzałek w górę / w dół, aby przełączać między ikonami o różnych rozmiarach i obrazami maski bitowej zawartymi w pliku .icns.

Następnie z każdym obrazem możesz:

  • Wytnij / Kopiuj / Wklej
  • Adnotacje (rysuj prostokąty, dodawaj tekst, linie, strzałki, ...)
  • Zmień przezroczystość
  • Skala
  • Dostosuj kolor (nasycenie, odcień, ostrość itp.)

1
Nie mogę wymyślić, jak wkleić pojedynczy obraz nad plikiem icns otwartym w wersji zapoznawczej 10.9.2. Wklej nigdy nie jest włączony. Czy to nadal działa dla Ciebie?
Thomas Tempelmann

1
Możesz wyciąć (wyczyścić) i wkleić. Ale zanim uderzysz w cmd + X lub cmd + V, musisz zaznaczyć obszar za pomocą prostokątnego narzędzia zaznaczania, aby działał jako „cel” operacji schowka. Jeśli wybierzesz obszar zmienniejszy niż rozmiar ikony, zostanie on automatycznie przycięty do granic (np. 1024 x 1024).
Nicolas Miari

6

EDYCJA: Ta odpowiedź jest już nieaktualna. Apple zaleca używanie „Bibliotek zasobów” zamiast tworzenia icnsplików.

Apple udostępnia Icon Composer jako część bezpłatnych narzędzi programistycznych.

Jest to jedyny oficjalnie usankcjonowany sposób tworzenia plików icns. Większość innych edytorów nie obsługuje wszystkich możliwych funkcji.

Chodzi o to, aby utworzyć plik png dla każdego pożądanego rozmiaru, a następnie utworzyć plik icns w Icon Composer i zaimportować do niego różne pliki png.


Uwaga: w przypadku Apple Icon Composer nie obsługuje ikon @ 2x: „Uwaga: Nie używaj Icon Composer - nie można tworzyć plików icns o wysokiej rozdzielczości”.
Clay Bridges

Począwszy od XCode 8.2, Icon Composer nie jest już dostępny w Narzędziach dodatkowych, ponieważ nie może tworzyć ikon o wysokiej rozdzielczości.
Do

W takim razie, co Apple zaleca do tak delikatnej pracy? Czego oni używają do projektowania swoich ikon?
Motti Shneor

@MottiShneor Icon Composer został zastąpiony systemem xcassets, który jest tylko plikiem json z listą różnych plików png, a Xcode ma przyjemny GUI do generowania kodu json. Każdy edytor obrazów, który może tworzyć pliki png, będzie działał dobrze, a poszczególni pracownicy Apple mieliby swoje ulubione, ale Sketch musi być tak zbliżony do standardu, jak tylko możesz. W szczególności ma świetne narzędzia do obsługi wszystkich różnych rozdzielczości pikseli wymaganych dla ikon.
Abhi Beckert

1

Sądzę, że program Opacity byłby dobrym miejscem do rozpoczęcia projektowania ikon oraz wszelkiego rodzaju opcji matematycznych i rysunkowych.

Został zaprojektowany od podstaw do rysowania wektorowego i generowania wielu rozmiarów rysunku wzorcowego w zależności od potrzeb, aby ikony działały dobrze. Ze względu zarówno na ograniczone rozdzielczości małych ikon, jak i na rozbudowane grafiki powiększone w celu uzyskania niezależności od rozdzielczości, warstwy i narzędzia działają dobrze.

Bezpłatny okres próbny powinien dać ci znać, czy samouczki i pomoc w budowaniu ikon są odpowiednie dla twojego poziomu umiejętności i potrzeb.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.