Jak bezpiecznie wysunąć lub odłączyć iPada, iPhone'a lub iPoda, gdy iTunes nie jest uruchomiony?


10

Kiedy podłączam jedno z wielu moich urządzeń iOS do komputera w celu synchronizacji, mam uruchomiony iTunes. W obszarze iTunes po lewej stronie widzę przycisk wysuwania po prawej stronie nazwy urządzenia. Zawsze używam „wysuwania” po udanej synchronizacji, przed odłączeniem kabla urządzenia. Przypuszczam, że ma to być podobne do funkcji „Bezpiecznego usuwania urządzenia USB z systemu Windows” (chociaż urządzenia iOS wydają się tam nie pojawiać?) .. lub gdy wybieram „Wysuń” z menu kontekstowego USB podłączony dysk na pulpicie komputera Mac.

Czasami jednak podłączam urządzenie iOS do komputera bez uruchomionego iTunes. Na przykład, gdy korzystam z urządzenia do połączeń „Personal Hotspot” opartych na USB, nie muszę uruchamiać iTunes. Moje pytania to:

  1. Czy przed odłączeniem kabla urządzenia konieczne jest bezpieczne wskazanie usunięcia urządzenia iOS z komputera?

  2. Jeśli tak, to czy muszę uruchomić iTunes, aby uzyskać dostęp do przycisku „wysuwania”, czy jest dostępny inny łatwo dostępny mechanizm?

Używam zarówno komputerów PC, jak i Mac, więc odpowiedzi na te pytania są mile widziane. Dobre odpowiedzi zapewnią również ostateczne odniesienia. Dzięki!


2
Po prostu to odłączam.
Odpłaca się

Skąd wiesz, kiedy możesz to zrobić, nie ryzykując uszkodzenia danych zapisanych na komputerze Mac lub iPhonie?
dan

Odpowiedzi:


9

W Finderze w Mac OS X naciśnij Command- Shift-, Gaby przejść do folderu. Wpisz /Volumes. Spowoduje to przejście do folderu „Woluminy”. Jeśli iDevice jest zamontowany jako dysk, pojawi się tutaj. Możesz go wybrać i nacisnąć Command-, Eaby go wysunąć. Jeśli nie pojawia się tutaj, nie jest montowany jako dysk i wystarczy go odłączyć. Pamiętaj, że w zależności od ustawień może, ale nie musi pojawiać się na pulpicie lub na pasku bocznym Findera, ale zawsze powinien pojawiać się w /Volumesfolderze.

W systemie Windows w zasobniku systemowym znajduje się ikona, którą można kliknąć, aby „Bezpiecznie usunąć sprzęt i wysunąć nośnik”. Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy, znajdź nazwę swojego urządzenia iOS i kliknij je, aby je wysunąć. Jeśli nie ma go na tej liście, nie jest montowany jako dysk i można go po prostu odłączyć.


1
Czy możesz zamontować urządzenie iOS jako dysk? Wiem, że możesz montować iPody bezdotykowe, ale nigdy nie widziałem niczego, co mogłoby zamontować (nie uszkodzone) urządzenie iOS.
Hawken Rives

W systemie Windows 10, gdy mam podłączony iPhone SE (iOS 10.3.3), w zasobniku systemowym nie ma „Bezpiecznie usuwaj sprzęt i wysuń nośnik”, mimo że Eksplorator plików pokazuje, że iPhone jest podłączony i mogę uzyskać dostęp do folderu DCIM i jego podfoldery.
pacoverflow

5

Jeśli widzisz „urządzenie” jako zamontowany dysk, + Egdy jest podświetlony, powinien go „wysunąć” (lub po prostu przeciągnąć do kosza). Jeśli nie widzisz go jako zamontowanego napędu, po prostu odłącz go.


5

Starsze iPody montowały jednak swój system plików w celu współpracy z komputerem-hostem, jednak urządzenia z systemem iOS nie montują się z profilem pamięci masowej i (natywnie) nie pojawiają się jako montowane systemy plików. O ile nie aktywnie komunikuje się z iTunes lub inną aplikacją, zwykle możesz po prostu odłączyć bez problemu.


-2

Przejdź do iTunes. Powinieneś zobaczyć swój iPhone na górnym pasku nawigacyjnym. Powinien być wyświetlany z nazwą, którą wybrałeś, tzn. „IPhone'em Johna Smitha”. Po prawej stronie iPhone'a pojawi się mała ikona wysuwania. Naciśnij ikonę Wysuń i jesteś gotowy do pracy.


-3
  1. Wybierz Panel sterowania> Sprzęt i dźwięk
  2. Wyświetl urządzenie i drukarki
  3. Wybierz iPada z urządzeń przenośnych
  4. Idź do Właściwości
  5. Kliknij Wyłącz

Aby następnym razem podłączyć iPada, podłącz USB i przejdź do tego okna i włącz iPada w urządzeniu przenośnym

Ufaj, że to najbezpieczniejszy sposób


Czy istnieje jakiś powód, by sądzić, że jest to rzeczywiście konieczne?
Dan J
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.