Czy iPhone 4 może korzystać z GPS, gdy znajduje się poza zasięgiem wieży komórkowej?


11

Wydaje się, że istnieje spór o to, czy iPhone może nadal odbierać sygnał GPS, gdy znajduje się poza zasięgiem wieży komórkowej, patrz na przykład ten zarchiwizowany wątek wsparcia Apple .

Miałem w weekend znajomego w lesie, który polował, a on powiedział, że nie może znaleźć lokalizacji za pomocą GPS, to tylko błędy.

Czy to zależy od sposobu kodowania aplikacji? Czy istnieją specjalne aplikacje do mapowania z rozpoznawaniem lokalizacji (takie jak wbudowane narzędzie do map), które ktoś może albo wykonać, albo nie działać poprawnie bez sygnału bezprzewodowego?

Aktualizacja: Wydaje mi się, że to oczywiste, że całkowicie zależy to od sposobu zaprojektowania aplikacji. Wbudowana aplikacja map próbuje pobrać kafelki mapy z Internetu i nie będzie w stanie tego zrobić, więc prawdopodobnie wyjaśnia to jego błędy.

Tak więc moje podstawowe pytanie brzmi: czy idę na kemping, czy muszę kupić dedykowany GPS typu „wilderness”, taki jak jeden z nich ? Czy jest też aplikacja na iPhone'a, która może robić to samo, gdy nie ma sygnału bezprzewodowego / komórkowego?


Czy spróbował kompasu? Pokazuje pozycję wzdłuż kierunku (jeśli może uzyskać pozycję).
Martin

Nie jestem pewien, jakie aplikacje wypróbował. Spodziewam się, że prawdopodobnie wypróbował wbudowaną aplikację Maps, która (jak wspomina Kyle) pobiera kafelki mapy z Internetu.
BradC

to naprawdę zależy od czego chcesz GPS. Jeśli chcesz, aby wiedział, gdzie jesteś, jak wrócić, jeśli się zgubisz itp., Możesz lepiej skorzystać z produktu specjalnie do tego dedykowanego. GPS iPhone'a jest fajny, ale nie tak szybki / dobry jak dedykowane urządzenie. Co więcej, żywotność baterii iPhone'a naprawdę szybko spada, gdy użycie GPS jest intensywne.
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


9

Tego lata zrobiłem kilka zdjęć poza zasięgiem komórki i wszystkie zostały oznaczone geotagami, więc zdecydowanie można używać GPS poza zasięgiem komórki, ale niektóre aplikacje (takie jak aplikacja Maps) używają połączenia danych, aby uzyskać kafelki mapy i dane routingu, więc te funkcje nie będą działać, jeśli nie będziesz w zasięgu danych komórkowych ani Wi-Fi.


7

Niektóre aplikacje GPS, takie jak Tom-Tom lub Navigon, przechowują dane w telefonie i będą działać bez żadnego sygnału danych. Są one jednak zoptymalizowane pod kątem dróg i mogą nie pomóc w dziczy. Również dedykowany GPS „bezdroża” może zarządzać lepszym czasem pracy baterii, iPhone nie działa długo, gdy GPS działa z mojego doświadczenia.


3

Przeglądałem kategorię „Nawigacja” w sklepie z aplikacjami, a „MotionX GPS” i „Zestaw GPS” to dwie popularne aplikacje, które twierdzą, że obsługują tego rodzaju użytkowanie, w tym pobieranie pakietów map offline. (Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi aplikacjami?)

Wygląda więc na to, że jest to przynajmniej hipotetycznie możliwe przy użyciu sprzętu iPhone'a. Oczywiście żywotność baterii w przypadku dłuższej podróży może stanowić problem.


2

Większość telefonów korzysta z sieci komórkowej, aby z grubsza zorientować się, gdzie jesteś (mówię, że w przybliżeniu, ale tak naprawdę zmniejsza to do niewielkiego obszaru w porównaniu do wielkości Ziemi, czyli zasięgu GPS), a następnie użyj GPS, aby uzyskać dokładne położenie. Więc jeśli jesteś poza zasięgiem komórki, znalezienie lokalizacji może zająć do 20 minut (chociaż było to na telefonie Samsung i zauważyłem, że iPhone jest w każdym razie szybszy w GPS)

Aplikacje mają ustawienie dokładności, więc możliwe jest, że jeśli dokładność nie jest wystarczająco dokładna, aby użyć GPS, nie znajdzie twojej lokalizacji, ale pomyślałem, że znajdzie twoją lokalizację za pomocą GPS, gdy zorientuje się, że nie ma połączenia danych.

Włączenie iPhone'a w tryb AirPlane (skuteczne usunięcie go poza zasięg dowolnego połączenia danych), a następnie przejście do domyślnej aplikacji map i znalezienie mojej lokalizacji zajmuje trochę czasu, a przełączenie aplikacji na tak długo powoduje przekroczenie limitu czasu.


Miałem wrażenie, że tryb AirPlane wyłączył wszystkie anteny / odbiorniki, w tym GPS. Znaleziono: support.apple.com/kb/ht1355
BradC

Następnie możesz ponownie włączyć GPS.
Jonathan.

2

Pod warunkiem, że w telefonie są włączone usługi lokalizacji, GPS zawsze będzie mógł być używany do lokalizacji telefonu.

Poza podłączaną wieżą komórkową i zasięgiem Wi-Fi będziesz ograniczony do dokładności GPS (około 50 do 100 metrów), ponieważ nie będziesz mieć dostępu do Internetu dla swojego telefonu, aby dowiedzieć się, gdzie wieże / punkty dostępu WiFi mają poprawić dokładność pozycji (z dokładnością do 10 metrów).

Problem twojego przyjaciela polegał na tym, że byli w lesie , ale GPS jest tylko w zasięgu wzroku . Kiedy jesteś w środku (a nie przy oknie), telefon używa tylko wież komórkowych i Wi-Fi, aby się zlokalizować, podobnie gdy jesteś pod drzewami lub w inny sposób nie widzisz nieba, tracisz sygnały GPS.

Sygnały GPS są bardzo łatwo odbijane przez budynki, drzewa itp., Więc w mieście z budynkami wokół ciebie lub z drzewami lub górami wokół ciebie możesz stracić z oczu satelity GPS lub odebrać sygnały, które odbiły się od pobliskich budynków / gór / etc, które będą wprowadzać w błąd / dezorientować lokalizator GPS w telefonie. W takich przypadkach albo nie poda ci lokalizacji, albo może podać niewłaściwą lokalizację z powodu tak zwanego błędu „wielościeżkowego” w GPS (tj. Sygnał nie dotarł prosto do ciebie, jak zakłada algorytm).


1
Wiem, że to tylko anegdota, ale jestem pod dużym wrażeniem dokładności GPS iPhone'a 4. Biorąc pod uwagę czyste niebo, powiedziałbym, że margines błędu jest mniejszy niż 10 metrów, nawet bez pomocy wieży komórkowej.
Kyle Cronin,

2

Tak, GPS nadal działa, ale to pomaga tylko po wstępnym załadowaniu mapy

Znajomość GPS przez telefon zależy od tego, czy telefon będzie w stanie zobaczyć sygnały satelitarne; wieże komórkowe są nieistotne. Sygnały GPS mogą być blokowane przez wysokie obiekty (więc mogą nie działać w wąwozie lub między wysokimi budynkami) i być może w gęstej pokrywie drzewnej.

Pobranie mapy w ruchu zależy od połączenia z Wi-Fi lub siecią telefoniczną, więc nie będziesz w stanie tego zrobić, jeśli jesteś daleko od wieży komórkowej. Ale niektóre aplikacje (mam atlas RouteBuddy) pozwalają na pobranie pełnych map do telefonu przed podróżą, dzięki czemu mogą ci powiedzieć, gdzie jesteś, kiedy nie masz kontaktu.

GPS jest znacznie dokładniejszy niż lokalizacja wieży komórkowej, ale jest również wolniejszy. Przybliżona lokalizacja Celltower przyspiesza GPS, ale nie czyni go bardziej dokładnym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.