Jak udostępnić połączenie Wi-Fi za pośrednictwem hotspotu Wi-Fi?


14

To pytanie jest przedłużeniem tego pytania . Chociaż moja odpowiedź nie odpowiedzieć na pytanie, była jedna część, która nie została wysłuchana: Jak udostępnić połączenie Wi-Fi za pośrednictwem hotspot Wi-Fi?


1
Właśnie znalazłem odpowiedź na to pytanie tutaj: apple.stackexchange.com/questions/25878/…
Atul Goyal

Nie, moje pytanie dotyczy sposobu udostępniania sieci Wi-Fi przez Wi-Fi , a nie tylko ogólnego pytania o udostępnianie połączenia sieci Wi-Fi.
daviesgeek

2
To pytanie (i jego odpowiedź) dotyczy udostępniania połączenia Wi-Fi przez Wi-Fi.
Atul Goyal

Odpowiedzi:


9

Nie można „udostępnić” połączenia Wi-Fi za pośrednictwem hotspotu Wi-Fi.

To, co wprowadza wszystkich w błąd, to niewłaściwe użycie technicznego terminu udostępniania, gdy funkcja, o której mówimy, to redystrybucja .

Gdy 2 komputery są podłączone do tego samego hotspotu Wi-Fi, naprawdę współużytkują to samo połączenie: korzystają z tego samego kanału Wi-Fi, współużytkują publiczny adres IP routera.

Kiedy zaczynasz InternetSharingw System Preferences > Sharing sobie, nie rozpoczynasz udostępniania, ale redystrybucja dostępu do sieci głównej w kierunku dostępu do sieci dodatkowej. W tym wtórnym dostępie do sieci działasz jako router dostępu. Dystrybuujesz prywatne adresy IP. Na podstawowym dostępie do sieci masz publiczny adres IP, na drugiej sieci, masz prywatny adres IP i tłumaczysz adresy IP ruchu ze strony publicznej na stronę prywatną i na odwrót. Aby móc przeprowadzić redystrybucję ruchu IP przychodzącego z podstawowego dostępu do sieci w kierunku tego samego fizycznego dostępu, system operacyjny powinien być w stanie przedstawić ten fizyczny interfejs jako 2 różne interfejsy wirtualne, zazwyczajen1a en2.

MacOS X nie zapewnia takiej funkcji wirtualizacji.

Nie można redystrybuować połączenia Ethernet w kierunku połączenia Ethernet.
Nie można redystrybuować połączenia Wi-Fi w kierunku połączenia Wi-Fi.

Connectify (w systemie Windows 7) po prostu sprzedaje standardową funkcję systemu Windows, która umożliwia utworzenie 2 wirtualnych interfejsów Wi-Fi na jednym fizycznym (patrz: Hotspot Wi-Fi dla systemu Windows 7 ). Następnie system Windows redystrybuuje dostęp do sieci podstawowego Wi-Fi w kierunku drugiego.


6
Masz w większości rację, ale wyciągasz mylący wniosek. Nikt nie prosi o sposób redystrybucji podstawowego połączenia Wi-Fi przez dodatkowe połączenie Wi-Fi hostowane przez tę samą maszynę. To, o co ludzie proszą, to oprogramowanie dla systemu Mac OS, które realizuje to, co robią Connectify + Win7, a mianowicie wirtualizacja urządzenia Wi-Fi w celu prezentacji wielu adapterów, użycie jednej jako podstawowej, a następnie drugiej do redystrybucji podstawowej, zgodnie z terminologią.
metamatt

Dobrze. Moja odpowiedź nie jest poprawnie ukierunkowana. Poprawię to.
Dan

Mac OSX powinien umożliwiać wirtualizację tak jak Windows. To jest komputer i mogę zrobić wszystko, co chcę z moim komputerem.
Amber K

3

Mac OS X ma funkcję „udostępniania Internetu” w panelu udostępniania w Preferencjach systemowych.

Ponieważ kilka osób już zorientowało się w pytaniu i odpowiedziach tutaj, pozwala udostępniać połączenie z jednego interfejsu sprzętowego za pośrednictwem dowolnego innego interfejsu sprzętowego, ale nie może używać jednego interfejsu Wi-Fi zarówno jako głównego połączenia, jak i do ponownego -dzielić. (Windows 7 może to zrobić, dzięki funkcjom „wirtualizacji sieci” dodanym przez Microsoft, które zasadniczo pozwalają jednemu sprzętowemu interfejsowi Wi-Fi reagować na wiele identyfikatorów SSID, i to jest podstawowa funkcja, która wykorzystuje Connectify).

Jedną z opcji, jaką posiada Mac OS X, która nie jest do końca odpowiedzią na to pytanie, ale jest przydatna w niektórych z tych samych sytuacji, jest to, że może używać Bluetooth do utworzenia sieci osobistej (PAN), a jej funkcja udostępniania Internetu może udostępnić połączenie internetowe z Wi-Fi przez Bluetooth PAN, zgodnie z dokumentacją tutaj .

Z powodzeniem wykorzystałem to, aby iPad na piggyback na połączeniu Wi-Fi Macbooka, więc obaj byli w stanie uzyskać dostęp do Internetu jednocześnie w hotelu, w którym mogłem uzyskać tylko jedno urządzenie przez Wi-Fi. Nie byłem w stanie uzyskać iPhone'a 4S do połączenia z PAN w tej samej sytuacji, ale podobno działa dla iPodów Touches. Nie wiem, czy inne komputery (Mac OS X, Windows, Linux lub inne) są w stanie dołączyć do PAN i używać go jako połączenia internetowego.


Przypuszczalnie, jeśli dodam drugi adapter WiFi (tj. USB), mógłbym redystrybuować połączenie WiFi Macbooka przez adapter USB WiFi, tworząc w ten sposób nowy hotspot Wi-Fi? Czy ktoś to zrobił? @metamatt - czy uważasz, że to zadziała?
Andrew

Tak, to powinno działać dobrze.
metamatt

2

Zainstaluj system Windows (używając rEFIt, jeśli korzystasz z komputera Mac). Zainstaluj Connectify.

Jeśli jesteś programistą i używasz Linuksa, powinno być możliwe opracowanie nowego modułu jądra, który zapewni funkcjonalność „punktu końcowego + dupleksu z pełnym dupleksem”. Na początek wybierz jedno konkretne urządzenie, dla którego możesz uzyskać karty danych chipsetu Wi-Fi; potrzebujesz architektury magistrali, numerów rejestrów, adresów pamięci, numerów przerwań, czasów sygnałów, procedury rozruchu radia i listy funkcji (synchronicznej i asynchronicznej).


0

Zrobiłem wideo, jak to zrobić na wirtualnym komputerze z systemem Windows działającym w systemie Mac OS. Wideo znajduje się na https://www.youtube.com/watch?v=CoLxujScJSY

Rzeczy potrzebne do mojej odpowiedzi do pracy:

  1. dowolne wirtualne pudełko (darmowy vmware, jeśli chcesz zapłacić, paralele są dobre)
  2. karta sieci bezprzewodowej
  3. plik ISO systemu Windows, który musisz zainstalować na virtualbox

Odpowiedź powinna zawierać wystarczającą ilość informacji, aby była zrozumiała bez pozostawiania AD - link nie jest wystarczający
użytkownik151019

Daję link do lepszego zrozumienia, koleś ...
asish

Potrzebuję podsumowania informacji - kliknięcie losowych linków nie jest wystarczające, patrz pomoc apple.stackexchange.com/help/deleted-answers
user151019

2
RZECZY POTRZEBUJĄ, ŻE 1. WIRTUALNE PUDEŁKO (BEZPŁATNE VMWARE JEŚLI CHCESZ PŁACIĆ RÓWNOLEGŁOŚCI JEST DOBRE) 2. ADAPTER SIECI BEZPRZEWODOWEJ 3. PLIKI ISO WINDOWS, KTÓRE MUSZĄ ZAINSTALOWAĆ NA VIRTUALBOX
asish

0

Użyj wzmacniacza Wi-Fi w oryginalnej sieci, z którą się łączysz.


-2

Jeśli masz na myśli komputer, możesz użyć Connectify. Używam go, działa, świetnie, jeśli masz połączenie z Wi-Fi; komputer działa jako router dla wszystkich innych urządzeń. Jeśli masz na myśli hotspot na iPhonie, wybierz Ustawienia> Sieć> Włącz komórkową transmisję danych, a następnie włącz hotspot.


1
Istnieje kilka problemów: (1) Connectify jest dla systemu Windows i (2) Nie mówię o telefonie iPhone ani połączeniu 3G.
daviesgeek

-2

Możesz udostępniać za pomocą modemu WiFi USB. Połącz się z Internetem za pomocą Wi-Fi USB. W ustawieniach-> Udostępnianie skonfiguruj udostępnianie z USB WiFi do Wi-Fi. Wyłącz zaporę, jeśli nie, hotspot nie pozwala DHCP przypisać adresu IP do urządzeń klienckich. To działało na moim Yosemite.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.