Uaktualnianie i sprzedaż mojego MacBooka, jak wyczyścić instalację Lion i iLife?


3

Mam MacBooka Unibody (koniec 2008 r.), Który został dostarczony z Leopardem ( specyfikacja tutaj ).

Kiedy go sprzedaję, wiem, że mogę przenieść moje dane i ustawienia na mojego nowego laptopa za pośrednictwem Asystenta migracji; dla nowego właściciela chciałbym wyczyścić wszystko oprócz standardowego oprogramowania (plus wszystkie aktualizacje).

Biorąc pod uwagę, że oryginalny system operacyjny i dyski instalacyjne komputera to 10.5.5 i iLife '09, co mam zrobić, aby sprzedać je za pomocą Lion?

A) Czyścisz wszystko oprócz standardowych aplikacji OS X + iLife?

lub

B) Zrób dysk Lion USB (i przekaż go kupującemu), a następnie zrób, usuń i zainstaluj (lub odpowiednik)

A jeśli B) - Jak mogę uzyskać iLife?


Uwaga: jeśli kupiłeś Lion w App Store, nie masz licencji na przeniesienie go na inne osoby. Sprawdź umowę oprogramowania Mac OS X Lion na apple.com/legal/sla , a zwłaszcza rozdział „3. Transfer”.
Peter Štibraný

Naprawdę?!? Chyba lepiej znów przeczytam lisence. Pamiętam, że lisence dla Jaguara pozwoliło mi dokonać jednorazowej zmiany właściciela.
Edd Turner

Nadal możesz dokonać jednorazowej zmiany właściciela, ale tylko w przypadku oryginalnej wersji systemu operacyjnego, która została fabrycznie zainstalowana na komputerze.
Peter Štibraný

Jest czarno-biały, ludzie… „Jeśli uzyskałeś licencję na oprogramowanie Apple w sklepie Mac App Store, nie można jej przenieść”.
Edd Turner

Odpowiedzi:


7

Jeśli chcesz sprzedać maszynę, ale także zainstalować zainstalowane oprogramowanie, istnieje sposób na skonfigurowanie tego, aby upewnić się, że żadne dane osobowe nie znajdują się na maszynie, a także zapewnić lepsze otwieranie skrzynki dla kupującego.

  • Sugeruję najpierw bezpieczne usunięcie twardego dysku. Następnie zainstaluj Lion.

  • Skonfiguruj fikcyjne konto użytkownika o nazwie „test” lub „admin” lub coś innego

  • Zainstaluj oprogramowanie, które chcesz dołączyć

  • Uruchom ponownie komputer w trybie pojedynczego użytkownika, przytrzymując + S podczas uruchamiania.

  • Bardzo ostrożnie wykonaj następujące czynności:

mount -uw / (Spowoduje to zamontowanie woluminu głównego, aby można było w nim dokonywać zmian.

rm /var/db/.AppleSetupDone (Spowoduje to usunięcie flagi informującej Asystenta Instalatora o zakończeniu operacji)

rm /var/db/dslocal/nodes/Default/users/"shortname".plist (Zastąp „shortname” nazwą konta użytkownika, którą wcześniej skonfigurowałeś. Spowoduje to usunięcie plist użytkownika)

rm -rf /Users/shortname (Zastąp „shortname” nazwą konta użytkownika, którą wcześniej skonfigurowałeś. Spowoduje to usunięcie katalogu User)

rm -rf /Library/Preferences (To resetuje preferencje)

shutdown -r now (Spowoduje to ponowne uruchomienie komputera)

Sprawdź, czy komputer uruchomi się do Asystenta ustawień i gotowe. W ten sposób kupujący może uruchomić maszynę do Asystenta ustawień i zachować oprogramowanie, które chcesz im dostarczyć.

Powodzenia.


1
Pracowałem przysmak / skasowałem i zainstalowałem 10.5.6 z oryginalnej płyty, zainstalowałem aplikacje, a następnie uruchomiłem tę uniksową magię / Dziękujemy!
Edd Turner

Świetny! Zaakceptuj to jako odpowiedź, klikając znacznik wyboru pod przyciskami do głosowania. Dzięki!
Matt Love

1
Usunąłem i zainstalowałem 10.5.6 z oryginalnego dysku, następnie zainstalowałem aplikacje, a następnie uruchomiłem magię Pojedynczego użytkownika. Jedyne, co mogłem zrobić lepiej, to uruchomić aktualizator dla kupującego, nieważne…
Edd Turner

Problem z nowymi komputerami Mac (od Lion) i iLife polega na tym, że iLife jest powiązany z identyfikatorem Apple . Nie masz zainstalowanych dysków DVD, które możesz przekazać drugiemu kupującemu. Kupiłem używany MBP, który pierwotnie był dostarczany z Lion i iLife'11. Skontaktowałem się z Apple, jeśli prześlą iLife na mój identyfikator. Odmówili i powiedzieli, że na razie nie jest to możliwe :(. Poprzedni właściciel ma teraz dwie licencje na iLife'11 ....
gentmatt

@gentmatt Tak, to prawda. Na szczęście dla mnie wciąż mam moją płytę DVD iLife '11 i jej obraz dysku.
Matt Love

1

Należy skasować dysk za pomocą Narzędzia dyskowego na zainstalowanym dysku USB, NIE z partycji odzyskiwania, ponieważ partycja odzyskiwania zawiera dane uwierzytelniające Wi-Fi i również chcesz ją usunąć. Następnie zainstaluj Lion z tego kija. Podczas ostatniego uruchamiania podczas instalacji przytrzymaj, altaby przejść do menedżera rozruchu i naciśnij, Poweraby wyłączyć komputer. Nie ma trywialnego sposobu na preinstalację iLife, zaleciłbym wysłanie go na osobnym nośniku.

Pamiętaj, aby wyłączyć hasło EFI, jeśli go używasz. (Jeśli nie wiesz, co to jest, prawdopodobnie nie włączyłeś go).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.