Problemy z dźwiękiem Bluetooth na MacBooku


19

Mam zestaw słuchawkowy Bluetooth DR-BT50 (są to słuchawki), którego chcę używać z moim komputerem MacBook unibody. Nie miałem żadnych problemów, ale od niedawna mam luki w dźwięku. Dzieje się tak głównie w odtwarzaczach muzycznych innych firm (w tym w filmach flash / youtube), chociaż widzę to w iTunes, tylko rzadziej. Wiem, że mój zestaw słuchawkowy jest w porządku, ponieważ działa idealnie z moim telefonem. Problem nie jest również prawdopodobny, ponieważ zestaw słuchawkowy działa dobrze z telefonem oddalonym o jedną stopę od MacBooka, i można by pomyśleć, że wszystko, co zakłóca rozmowę przez komputer ze słuchawkami, również zakłóca połączenie z telefonem. W każdym razie wiem, że to problem z Bluetooth, ponieważ absolutnie nie mam problemów ze słuchawkami przewodowymi. To powiedziawszy, nie mam pojęcia, od czego zacząć debugowanie.

Co więcej, być może powiązane lub może nie (jest to starszy problem) połączenie audio Bluetooth czasami staje się „zniekształcone”. Rozumiem przez to, że za każdym razem, gdy muzyka jest odtwarzana na komputerze, po prostu słyszę szalony cyfrowy szum na słuchawkach. Bez błędów, bez niczego, tylko ciągły szum. Muszę wyłączyć Bluetooth na komputerze i połączyć się ponownie, aby zniknął.

Czy mogę coś jeszcze zrobić lub utknąłem przy użyciu przewodowych słuchawek z komputerem MacBook?


1
Podczas używania zestawu słuchawkowego Bluetooth (Sennheiser MM-450x) z MacBookiem Pro i MacBookiem Air słyszę dokładnie te same trzaskające kliknięcia. Działa bezbłędnie z moim iPhonem. Zastanawiałem się, czy może to być spowodowane kodekiem aptX? O ile wiem, na iPhonie używany jest inny kodek. Czy ktoś wie, jak wybrać kodek używany na MacBooku?

Moje urządzenie jest systemem hi-fi, a jego ponowne sparowanie i ponowne uruchomienie zarówno usługi BT, jak i urządzenia wydaje się jak dotąd rozwiązać problemy. Mam nadzieję, że na dobre
Nikolay Spassov,

Odpowiedzi:


7

Najlepszym krokiem do izolacji problemu będzie zebranie niektórych danych o środowisku bluetooth, w którym używasz komputera Mac. Fale radiowe przychodzą i odchodzą wraz z innymi urządzeniami, nowymi telefonami, niszczącymi antenami i zmianami w oprogramowaniu Bluetooth.

Eksplorator Bluetooth to najlepsze narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i danymi Bluetooth. Jest bezpłatny jako część Xcode z Mac App Store.

Możesz debugować problemy z danymi, przeglądać protokoły używane przez podłączone urządzenia i uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju danych technicznych związanych z Bluetooth, takich jak błędy, wskaźnik względnej siły sygnału ( RSSI ). Trudno powiedzieć, czy to ci pomoże, ale pozwala mi wiedzieć, kiedy kuchenka mikrofalowa lub telefon domowy powodował problemy z hałasem przy kilku okazjach, gdy mój sprzęt działałby inaczej.

Okno jakości połączenia


Jak korzystać z tego narzędzia? Jak powiedziałem w moim poście, jestem prawie pewien, że problem nie jest spowodowany zakłóceniami zewnętrznymi: słuchawki działają bezbłędnie z moim telefonem dokładnie w tym samym miejscu, w którym zawodzą z komputerem. Jakość łącza w moim przypadku spada za każdym razem, gdy dźwięk pęka, ale nie mam pojęcia, dlaczego i jak to naprawić.
vlsd

Musisz zbadać aplikację i dowiedzieć się, jak czytać zapisane w niej dzienniki błędów Bluetooth, wykluczyć zakłócenia pomiarów (chociaż przeczucie może być prawidłowe, ponieważ nie ma związku z sygnałem lub hałasem) i ogólnie po prostu zacząć izolować rzeczy jeden po drugim aż do ustalenia winnego. Rozwiązywanie problemów to tyle samo sztuki, co śledzenie procesu lub znajdowanie czyjejś listy rzeczy do sprawdzenia.
bmike

1
Nie ma błędów. Jakość łącza po prostu spada.
vlsd

5

Mój dźwięk Bluetooth przez AptX też był niespokojny. Naprawiłem to dla mnie:

defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Min (editable)" 53

Inną świetną wskazówką, którą znalazłem, jest alt (opcja) - kliknij ikonę bluetooth na górnym pasku menu OS X: Następnie przejdź do urządzenia muzycznego Bluetooth w tym menu, a wyświetli się typ używanego kodeka (ATPX w moim walizka).

Dziękujemy bmike ♦ za podpowiedź do korzystania z okna jakości połączenia w Eksploratorze Bluetooth! Dzięki temu udało mi się ustalić, jaka jest najlepsza pozycja dla mojego odbiornika audio bluetooth [1]. O dziwo, najlepsza pozycja była po jednej z jej wąskich stron! Pozycja, w której ma być ustawiona, w rzeczywistości nie daje najlepszego RSSI: P

[1] Odbiornik audio ProCaster Bluetooth BT-02


1
Jaka jest domyślna wartość com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Min (editable)"?
surfrider

Mój ma 40 lat. Możesz zobaczyć wartość za pomocą defaults read com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Min (editable)".
dani,

4

Cierpiałem też z powodu „trzaskania” i trzaskania przy użyciu słuchawek stereo Bluetooth na MacBooku Air z systemem Lion. Słuchawki działają idealnie, gdy są sparowane z innymi urządzeniami, takimi jak mój iPhone 4.

Znaczną poprawę uzyskałem, zmniejszając czułość wejściową mikrofonu. Otwórz podmenu „otwarte preferencje dźwięku” pod urządzeniami Bluetooth i zmniejsz czułość mikrofonu do zera.


Dzięki za wskazówkę, wypróbujesz go teraz. Moje urządzenie audio Bluetooth jest systemem hi-fi, więc ma sens, że głośniejsze dźwięki uruchomiłyby mikrofon. Btw Używam rMBP 2015 z El Capitan. Jednak zacząłem mieć problemy z jąkaniem się z tym samym systemem hi-fi również na MBP 2011 po aktualizacji do Yosemite. Zdecydowanie wydaje się, że występuje problem z oprogramowaniem / sterownikami (a nie ze sprzętem)
Nikolay Spassov

Uaktualniłem do MacOS Catalina i zacząłem słyszeć trzaski w słuchawkach bluetooth. Zmniejszyłem czułość mikrofonu zgodnie z sugestią i uważam, że został rozwiązany.
saulotoledo

Po kilku dalszych testach zmniejszyło to problem, ale nadal mam dźwięki, a mój bluetooth ciągle losowo się rozłącza ...
saulotoledo,

2

Uruchom wszystkie powiązane procesy z wyższym priorytetem:

Zrobiłem skrypt, aby to zrobić: https://gist.github.com/redolent/61e5db9d9685689e21e7

#!/bin/bash

list="$(
  sudo ps -A \
  | grep -iE '([h]ear|[f]irefox|[b]lue|[c]oreaudiod)' \
  | cut -c 1-90
  )"


pids=$( cut -c 1-6 <<< "$list" )


echo sudo renice -5 $pids
sudo renice -5 $pids

Używam Hear i Firefox.
pachnące

Interesujące, początkowo wydaje się, że łagodzi to zagadnienie. rMBP 2015 tutaj, El Capitan. Nie rozwiązuje to jednak całkowicie
Nikolay Spassov,

Jeśli jesteś reniceprzeglądarką internetową, upewnij się, że masz tylko jedną kartę otwartą w tej konkretnej przeglądarce. (Na przykład używam przeglądarki Chrome do przeglądania, a przeglądarki Firefox dla Pandory)
odlotowy

@redolent Czy Firefox to specjalny dodatek, który działa tylko w Firefoksie? Używam tylko Firefoksa, ale kiedy pomyślałem o przejściu na Chrome, Pandora zaczął grać dziwne piosenki, które próbowały mi sprzedać rzeczy :)
Michael Ozeryansky

Nie, używam głównie Chrome i Safari, więc Firefox jest wygodny w użyciu tylko do odtwarzania dźwięku.
redolent

2

Spróbuj tego:

 • Odłącz klawiaturę BT, gładzik BT, mysz BT i wszystkie inne urządzenia Bluetooth, jeden po drugim , słuchając głośników BT.
  (Robiąc to, w moim przypadku odkryłem, że klawiatura BT przeszkadza, a kiedy ją odłączam, zaczynam słyszeć, że głośnik BT działa dobrze.)

 • Następnie ponownie podłącz urządzenia BT jeden po drugim i możesz zobaczyć, że na głośnikach BT nadal działa dobrze.

Nie wiem dokładnie, co dzieje się w moim przypadku, ale być może klawiatura bt przenosi się na inny „wolny kanał” lub coś, co nie koliduje z już podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi bt.

To rozwiązało problem dla mnie.

Podejrzewam, że również Wi-Fi może powodować zakłócenia, więc próbując znaleźć przyczynę problemu, możesz również spróbować wyłączyć urządzenia Wi-Fi podczas listowania głośników bt w celu zidentyfikowania winnego urządzenia.


Dzięki! Tak się cieszę, że potknąłem się na twoją odpowiedź. Wreszcie, po wypróbowaniu wszystkich innych sugestii, mój zestaw słuchawkowy Bluetooth działa ponownie po odłączeniu i podłączeniu gładzika.
RobinDeCroon

1

OK, więc po wielu debugowaniach i czytaniu forów internetowych doszedłem do wniosku, że jest to problem sprzętowy. Najwyraźniej kabel / antena bluetooth w MacBooku unibody z 2009 roku znajduje się wewnątrz zespołu ekranu, na tym samym kablu co iSight. Jakiś czas temu wymieniłem wyświetlacz LCD, więc musiałem podczas tego naciąć kabel / antenę. Nie otwieram ponownie ekranu tylko po to, aby to naprawić, właśnie dostałem klucz bluetooth, który działa bezbłędnie --- dlatego wiem, że to nie jest problem z oprogramowaniem, ponieważ jestem pewien, że OS X używa tego samego stosu Bluetooth do oba nadajniki.


1

Moje głośniki zostały ustawione jako urządzenie wejściowe.

Zmiana tego z powrotem w SystemPreferences > Sound > Inputnaprawionych rzeczach. wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Mam te same problemy i ustaliłem, że winowajcą jest lokalizacja anteny bluetooth w mojej połowie MB MB Pro. Mam klawiaturę Apple BT i Apple BT Magic Mouse. Nie jest w stanie zadowalająco przesyłać dźwięku BT do mojego głośnika BT innej firmy. Próbowałem wycofać się zarówno z klawiatury, jak i myszy, ale niestety to pokonuje ich powód.

Co ciekawe, jestem w stanie pięknie przesyłać strumieniowo do głośnika BT innej firmy za pomocą mojego iPhone'a 5s lub mojego mini iPada. Dotyczy to tego, czy mam włączoną sieć Wi-Fi, czy nie.

Paskudna wada w El Capital 10.11.5


Witamy, aby zapytać inaczej! Powstrzymaj się od dodawania komentarzy w sekcji Odpowiedź, dotyczy to odpowiedzi na pytania. Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać pytania uzupełniające. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe . - Z recenzji -
fsb

0

Odinstalowałem oprogramowanie antywirusowe Avira i niepewność natychmiast zniknęła.


0

Idź do sklepu i kup klucz USB Bluetooth (kupiłem najmniejszy, jaki mogłem znaleźć za 8 USD). Podłącz go, a MacBook automatycznie wyłączy wbudowany moduł Bluetooth i użyje nowego USB. Następnie muzyka gra idealnie bez żadnych zacięć!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.