Jak wydłużyć czas wymagany do uruchomienia akcji „Hot Corner”?


10

Podoba mi się koncepcja akcji „Hot Corner”, ale czas wyzwalania akcji „Hot Corner” jest zbyt szybki, żebym mógł z nich dobrze skorzystać. Ciągle potykam się o akcję narożną, sięgając po przedmioty w tym ogólnym sąsiedztwie rogu.

Czy można wydłużyć czas wyzwalania akcji związanych z aktywnymi narożnikami? Więc muszę unosić się w kącie przez co najmniej sekundę lub dwie, zanim zadziała akcja gorącego rogu?

Odpowiedzi:


8

Nie wiem, jak opóźnić wyzwalanie, ale możesz dodać klawisze modyfikujące do gorących narożników, aby uniknąć przypadkowej aktywacji:

Przytrzymać , , lub ctrlprzy wyborze opcji z listy.wprowadź opis zdjęcia tutaj


5
Przeklnij cię, gentmatt! Właśnie pisałem tę samą odpowiedź! :( (Powiązane: Powiadomienie SE o „opublikowaniu nowej odpowiedzi” jest naprawdę pomocne. Ostatecznie nie zmarnowałem czasu na odpowiedź, którą ktoś inny już udzielił.)
Jason Salaz,

Ha ha! W przyszłości będzie więcej wyścigów na pierwszą odpowiedź ... :)
gentmatt,

Nie jest wcale intuicyjny ani możliwy do wykrycia. Również gdybym chciał użyć klawiatury, użyłbym kombinacji klawiszy do blokowania. Wciąż szukam sposobu na skonfigurowanie opóźnienia. Może możemy wymienić szafkę?
stewSquared,

4

trochę późno, ale myślę, że istotne ...

Utknąłem z tym samym problemem dodawania opóźnienia , a NIE klawisza modyfikatora.

Istnieje obejście.

W rogu, którego chcesz użyć jako blokady po krótkim czasie, umieść Start Screen Saver w oknie dialogowym Hot Corners, zamiast ekranu blokady . Następnie przejdź do Bezpieczeństwo i prywatność i w części Ogólne ustaw 5 sekund opóźnienia w Wymagaj hasła po ...

I jesteś skończony!


Dzięki! Wiem, że to nie ma sensu ... ale po prostu musiałem odpowiedzieć, że niestety 5 sekund nie jest wystarczająco małe. Chcę tylko zapobiec przypadkowej aktywacji gorącego rogu (potrzeba 1 sekundy ... może 2 maks.). Teraz muszę odczekać 5 sekund, aby upewnić się, że mój wygaszacz ekranu pozostaje włączony, zanim odejdę, aby ktoś „przypadkowo” nie uderzył mojej myszy i nie miał dostępu do mojej maszyny.
jbobbins
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.