Jak w pełni wyeksportować i zaimportować ustawienia VPN w OS X Lion?


11

Odkryłem, że opcja eksportu z OS X nie eksportuje takich rzeczy jak: proxy lub ustawienia DNS z konfiguracji VPN.

Jak mogę je wszystkie wyeksportować?


1
Co to za opcja eksportu?
Harald Hanche-Olsen

Po wybraniu połączenia VPN w Preferencjach sieci, pod zębatką, masz opcję Eksportuj konfigurację. Ta opcja eksportu.
Stu Wilson


@ sudorm-rf, twoja odpowiedź wygląda dobrze - powinieneś ją opublikować.
JW8

@ JW01: Odpowiedź na forum nie była moją pracą. Wydaje mi się, że mógłbym to tutaj skopiować (i wyrazić uznanie), ale nie byłem pewien, czy to było właściwe.
sudo rm -rf

Odpowiedzi:


5

Znalazłem tutaj wątek , który wydaje się spełniać to, o co prosisz. Nie umiem tego lepiej niż sam plakat na forum, więc oto, co powiedział na wypadek, gdyby strona nie działała:

Wymyśliłem sposób na zrobienie tego, więc pomyślałem, że opublikuję wiadomość dla każdego, kto mnie śledzi, który ma kilka ustawień VPN i nie chce ręcznie ich ponownie wpisywać. Zasadniczo będziesz musiał skopiować i wkleić kilka identyfikatorów GUID, aby utworzyć twoje stare dane prefs pasują do twojego nowego systemu. To działało dla mnie przejście z jednego systemu Mac OS X 10.6 SL na inny system SL. Wyobrażam sobie, że podobne kroki będą działać w systemie Mac OS X 10.5 Leopard i prawdopodobnie w wersji 10.7 Lion. No to ruszamy:

  1. Najpierw przejdź do Preferencji sieciowych na nowym komputerze i dodaj VPN (L2TP), VPN (PPTP) lub dowolne potrzebne „interfejsy” VPN. Nie twórz w tej chwili żadnych nowych konfiguracji VPN. Zamknij Preferencje sieciowe.

  2. Otwórz Profil systemu, wybierz i skopiuj do schowka UUID sprzętu z zakładki Sprzęt.

  3. Przejdź do ~ / Library / Preferences / ByHost i znajdź swój stary plik preferencji NetworkConnections. Będzie miał postać com.apple.networkConnect..plist. Zrób kopię tego pliku. Zamień część z tą, którą skopiowałeś w kroku 2. Nie zapomnij usunąć spacji i znacznika „kopiuj”. Powinieneś teraz mieć nowy plik o nazwie com.apple.networkConnect..plist.

  4. Otwórz 2 pliki w edytorze, który może obsługiwać pliki .plist (użyłem TextWrangler): właśnie utworzony plik com.apple.networkConnect..plist i /Library/Preferences/SystemConfiguration/preferences.plist.

  5. W preferencjach.plist wyszukaj identyfikator GUID każdego utworzonego interfejsu VPN. Ciąg „UserDefinedName” na końcu klucza wysyła ci porady:

<key>14A4B264-C231-41FE-857B-EE5557B69851</key> <dict> <key>DNS</key> <dict/> <key>IPv4</key> <dict> <key>ConfigMethod</key> <string>PPP</string> </dict> ... <key>UserDefinedName</key> <string>VPN (L2TP)</string> </dict>

Pierwszy długi ciąg („14A4B264 ...”) to część, której potrzebujesz. Skopiuj to do schowka.

  1. Teraz przejdź do pliku com.apple.networkConnect. Znajdź klucz, który zawiera wszystkie twoje stare ustawienia VPN dla tego typu VPN zawarte w / w nim. Wybierz całą nazwę klucza (który jest GUID interfejsu VPN na starym komputerze Mac), a następnie wklej, aby zastąpić go nowym identyfikatorem GUID.

  2. Powtórz kroki 5 i 6 dla każdego interfejsu VPN, którego potrzebujesz. W moim przypadku były 2: L2TP i PPTP.

  3. Zapisz zmiany i zamknij plik com.apple.networkConnect. Zamknij plik preferencji.plist BEZ zapisywania czegokolwiek.

  4. Otwórz Preferencje sieciowe, wybierz interfejs (y) VPN, a powinieneś zobaczyć swoje wcześniejsze konfiguracje.

Mam nadzieję, że to ci pomoże!


Nie można znaleźć com.apple.networkConnect..plistlub com.apple.networkConnect..plistw High Sierra (mój stary komputer) lub Mojave (mój nowy). Czy to się zmieniło
MikeSchinkel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.