Udostępnij swoje ukryte funkcje macOS lub wskazówki i porady


574

Czy znasz jakieś ukryte lub mało znane fajne funkcje systemu macOS (z domu Mac OS X)? Nie ma znaczenia, co to jest - może tylko krótkie polecenie terminala lub skrót klawiaturowy. Podziel się z nami swoimi doświadczeniami na temat ukrytych funkcji Mac OS X ..

Proszę zamieścić jedną wskazówkę na odpowiedź. Sprawdź także, czy Twoja odpowiedź została już opublikowana - zduplikowane odpowiedzi zostaną usunięte . Aby wyszukać odpowiedzi na to pytanie, użyj inquestion:400(lub inquestion:thisbezpośrednio ze strony pytania) oprócz wyszukiwanych terminów w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu tej strony.

Podaj także szczegółowe informacje o tym, jak osiągnąć tę funkcję, a jeśli to możliwe, dołącz również odpowiedni obraz!


Zastanawiam się, czy wątek „Terminal Tips and Tricks For Mac OS X” z SU można przenieść: superuser.com/questions/52483/…
Josh Newman

@ 3rdparty, prawdopodobnie nastąpi to dopiero po wygaśnięciu tej strony z wersji beta ... (choć nie wiem, jaki jest dokładny plan w odniesieniu do tych nakładających się stron).
Jonik


7
Moją kolekcję poprawek do OS X (ukrytych lub nie) można znaleźć tutaj: mths.be/osx
Mathias Bynens

6
Czy iOS się liczy? Jestem pewien, że większość ludzi wie, ale jeśli wyciągniesz kamerę na ekranie blokady w iOS 7 w górę o 2/3 ekranu, a następnie szybko przesuniesz ją z powrotem w dół, podskoczy ona wystarczająco wysoko, aby uruchomić aparat!
RPiAwesomeness

Odpowiedzi:


389

W dowolnym oknie Findera lub oknie dialogowym Otwórz / Zapisz możesz nacisnąć G(tylko „/” działa również w Otwórz / Zapisz), aby uzyskać pasek lokalizacji, z którego możesz bezpośrednio wpisać katalog, do którego chcesz przejść. Obsługuje nawet ~wypełnianie strony głównej i karty.

Okno dialogowe Otwórz / Zapisz zawiera kilka innych przydatnych skrótów:

 • R- Ujawnia wybrany element w nowym oknie Findera.
 • I- Wyświetla się okno informacyjne dla wybranego elementu.
 • >- Pokazuje / ukrywa ukryte pliki w oknie dialogowym
 • F- kursor przeskakuje do pola tekstowego Znajdź
 • /lub ~- Otwiera okno dialogowe Idź do folderu .
 • Dlub D- wybiera folder ~ / Desktop jako miejsce docelowe
 • L- wybiera folder ~ / Pobrane jako miejsce docelowe
 • O- wybiera folder ~ / Documents jako miejsce docelowe
 • S- Pasek boczny pokazuje / ukrywa
 • .lub esc- Anuluje i zamyka okno dialogowe

85
Wpisanie / lub ~ w oknie dialogowym otwierania / zapisywania również spowoduje wyświetlenie pola tekstowego ścieżki pliku.
John Siracusa,

5
Zasadniczo działa to tak, jak polecenie wiersza cdpoleceń. Wpisz, /...aby przejść do ścieżek bezwzględnych, ~/...ścieżek względem katalogu użytkownika i ...katalogów względem bieżącego katalogu. Idealne do otwierania ukrytych katalogów.
deceze

Niestety wydaje się, że nie obsługuje to znaków specjalnych. Na przykład próba autouzupełniania ścieżki zawierającej „ö” nie działa. Jeśli sami piszę całą ścieżkę, działa dobrze.
Thardas,

Ponadto, czy ktoś wie, jak korzystać z autouzupełniania bez przeskakiwania do OK, jeśli nie było dopasowania?
Thardas,

Niewiele z nich wydaje się działać w TextEdit.
Daniel Pendergast

269

W terminalu możesz przesłać dane wyjściowe dowolnego polecenia, pbcopyaby skopiować je do schowka systemowego. Możesz również wkleić ze schowka systemowego za pomocą pbpastei potokować to do innego polecenia lub zapisać wartość bezpośrednio do pliku:

Skopiuj ciąg: echo "ohai im in ur clipboardz" | pbcopy

Skopiuj HTML StackOverflow.com: curl "http://stackoverflow.com/" | pbcopy

Otwórz nowy bufor w VIM, zainicjowany do zawartości schowka: pbpaste | vim -

Zapisz zawartość schowka bezpośrednio do pliku: pbpaste > newfile.txt


50
Możesz także użyć tego do zamiany tekstu sformatowanego (HTML / RTF / etc) na zwykły tekst; po prostu „pbpaste | pbcopy”.
caelyx

Jest to bardzo przydatne, aby uzyskać takie rzeczy, jak listy katalogów, listy filtrowane przez grep itp. Uwielbiam to.
milesmeow

263

I zawsze znaleźć + + 4, space(trzeba nacisnąć spacena końcu inaczej nie działa) komenda jest bardzo użyteczna, a jeden, że wiele osób nie wie, co możesz zrobić. Po naciśnięciu spacji pojawia się duża ikona kamery dla kursora, która pozwala zrobić zrzut ekranu tylko podświetlonego okna . Zaletą jest to, że OS X zachowuje cień okna z pełną przezroczystością alfa. Kiedy wkleisz obrazy do innych dokumentów, będą wyglądać świetnie.


Więcej magii zrzutów ekranu z 3rd party .

Tajemnice zrzutów ekranu za pośrednictwem: http://digitalmedia.oreilly.com/2006/01/01/mac-os-x-screenshot-secrets.html :

 • + + 3 Przechwyć cały ekran i zapisz jako plik

 • + ctrl+ + 3 Przechwyć cały ekran i skopiuj do schowka

 • + + 4 Przechwyć przeciągnięty obszar i zapisz jako plik

 • + ctrl+ + 4 Przechwyć przeciągnięty obszar i skopiuj do schowka

 • + + 4następnie space Przechwyć okno, menu, ikonę pulpitu lub pasek menu i zapisz jako plik

 • + ctrl+ + 4następnie space Przechwyć okno, menu, ikonę pulpitu lub pasek menu i skopiuj do schowka

 • Inną przydatną sztuczką jest przytrzymanie spacepodczas rysowania obszaru przechwytywania w celu zmiany jego położenia.

 • Kolejną sztuczką jest przytrzymanie optionpodczas rysowania obszaru przechwytywania, aby zmienić rozmiar obszaru we wszystkich kierunkach, zamiast tylko jednego przeciąganego rogu.

 • W celu dokładnego dostrojenia na pewnej osi możesz przytrzymać, shifta oś, po której się poruszasz, jest tą, którą kontrolujesz.

 • Naciśnij escpodczas przechwytywania obszaru lub okna, aby wyjść z trybu przechwytywania.

Uwaga : dodałem to, ponieważ uważam, że jest przydatne. Nie mam na myśli obrażania czyichś odpowiedzi.


69
Wolałbym opisać to jako „Po naciśnięciu cmd + shift + 4 możesz przełączać się między snapem z krzyżykiem a snapem w pełnym oknie za pomocą spacji”.
deceze

2
Nie wiedziałem o aspekcie „kosmicznym” - bardzo fajnie!
Michael H.

3
Próbowałem dodać jeszcze kilka, ale nie zmieściło się to jako komentarz - OP może edytować swoją odpowiedź: apple.stackexchange.com/questions/400/…
Josh Newman

10
Jeśli przytrzymasz CTRL podczas robienia zdjęcia, zostanie ono umieszczone w schowku.
klaaspieter

4
Jeśli przytrzymasz Option podczas przeciągania prostego, wpłynie to na wszystkie cztery rogi - przydatne, gdy pozycja początkowa była nieco wyłączona.
Erics

252

Możesz zwiększyć lub zmniejszyć głośność, jasność lub jasność podświetlenia klawiatury o jedną czwartą, stosując następującą kombinację:

+ +Volume Up/Down


Pamiętaj, że ta funkcja została wyłączona w systemie Mac OS X Lion od 10.7 do 10.7.3. Ta funkcja została przywrócona w wersji 10.7.4. Aby uzyskać obejścia tego, jak to zrobić we wcześniejszych wersjach Lion, zobacz to pytanie .


77
W związku z tą wskazówką opcja + dowolny klawisz głośności otworzy okienko preferencji systemu dźwiękowego, a Shift + Vol w górę / w dół zmieni głośność po cichu (bez małego dźwięku mrugnięcia.)
ghoppe

19
Kontynuując na ghoppe, jeśli wyłączyłeś preferencje dla małego dźwięku plink za pomocą Shift + Zwiększanie / zmniejszanie głośności zmieni głośność z efektami dźwiękowymi.
Matthew Shanley,

15
Działa to również w przypadku jasności ekranu: Opcja + Shift + Jasność w górę / w dół
Florin

6
Myślę, że cię kocham.
titaniumdecoy

14
Jeśli chcesz usłyszeć najmniejszy dźwięk, możesz go całkowicie obniżyć za pomocą „Volume Down”, a następnie nacisnąć klawisz „Mute”, aby nieco go podkręcić.
Ted Naleid,

211

Przytrzymanie ( Option) podczas klikania ikon paska menu daje dodatkowe pozycje menu lub alternatywne menu. Menu alternatywnej regulacji głośności pozwala wybrać wejściowe i wyjściowe urządzenia audio.

menu głośności

Premia: w starszych wersjach systemu OS X dało to głośność alarmu zamiast urządzeń. Nadal możesz uzyskać głośność alertu, klikając.

W menu lotniska otrzymasz informacje o połączeniu Wi-Fi.

Menu Wi-Fi

Menu Bluetooth będzie zawierało informacje i narzędzia do debugowania.

Menu BlueTooth

Time Machine wyświetli „Weryfikuj kopie zapasowe” i „Przeglądaj inne dyski Time Machine”. W przeciwieństwie do innych menu, menu Wehikułu Czasu pokaże alternatywy, jeśli przytrzymasz Opcję po otwarciu menu, i ukryje je, jeśli je zwolnisz.


2
I nie będzie. To tylko Snow Leopard. Dla Leoparda sugeruję sprawdzenie SoundSource: rogueamoeba.com/freebies
Jason Salaz

3
To jest niesamowite.
pt2ph8

18
Kiedyś przeczytałem „Opcja i kliknij wszystko”
John Ferguson

2
Cały czas korzystam ze źródła dźwięku! Dziękuję bardzo za umożliwienie mi wyczyszczenia tak bardzo cennego miejsca w moim 15-calowym pasku menu MacBook!
Matt Williamson

2
Odinstalowywanie SoundSource…
Brock Boland,

204

Podczas Cmdprzechodzenia między kartami bez zwalniania Cmd, możesz nacisnąć, Qaby wyjść lub Hukryć wybraną aplikację. Działa świetnie z myszą, aby szybko pozbyć się całej gamy aplikacji.

Faza nie zniknie i możesz to powtarzać dla dowolnej liczby aplikacji, tak długo, jak długo trzymasz Cmd.


2
Niezłe! Naprawdę oszczędza cenne sekundy.
Jonik

Cholera jasna, te skały!
ceejayoz

Niesamowity! Nie wiedziałem o tym.
daviesgeek,

Niesamowity!! Używam MacBooka od ponad roku i nawet tego nie wiem!
code4j

5
Przytrzymanie opcji OPTION w przypadku ukrytej lub zminimalizowanej aplikacji przywróci ją na pierwszy plan po zwolnieniu.
twe4ked

195

Ikony proxy

W aplikacji opartej na dokumencie (takiej jak Finder, TextEdit, Preview, Pages…) po zapisaniu dokumentu na pasku tytułu pojawia się ikona proxy dla dokumentu. Reprezentuje sam plik i można nim również manipulować:

 • kliknij go na kilka sekund i przeciągnij do innej aplikacji, aby go otworzyć, lub na pulpit / Finder, jeśli chcesz go skopiować / przenieść itp.
 • ⌘ kliknij (lub kliknij z wciśniętym klawiszem Control lub kliknij prawym przyciskiem myszy), aby wyświetlić menu ścieżki, przydatne do otwarcia folderu lub dowolnych podfolderów pliku w Finderze.

alternatywny tekst

 • ⌘-kliknięcie na pasku tytułu w Safari może również pomóc w łatwym przejściu w górę struktury katalogów strony internetowej!

  alternatywny tekst

 • Od Mountain Lion możesz edytować tytuły dokumentów:

  bezpośrednia zmiana nazw dokumentów


13
Możesz także przeciągnąć go do terminala.
Daryl Spitzer,

11
Podany link (do Wytycznych Apple Human Interface) jest użyteczny. Stamtąd można dowiedzieć się wielu interesujących szczegółów (było to dla mnie nowe: kropka w (czerwonym) przycisku zamykania oznacza, że ​​są niezapisane zmiany).
Jonik

Uważam to za ciche irytujące - istnieje sposób na anulowanie tego zachowania. Rozumiem, dlaczego może być przydatny - ale mi się nie podoba.
Asaf

7
Ikony proxy są jak najlepsze. +1!
Mark Szymański

To jest niesamowite!!
code4j

191

Uwielbiam fakt, że OS X przewinie okno, nad którym przesuwa się mysz, nawet jeśli inna aplikacja jest aktywna. W ten sposób mogę przewinąć przykład, który koduję w TextMate, bez konieczności utraty kontroli nad klawiaturą w TM


ya Naprawdę kocham te funkcje, ale nie są tak ukryte.
Am1rr3zA

25
To świetna funkcja. Za pomocą Command + Click możesz nawet otwierać łącza Firefox w nowych kartach bez skupiania się.
David Barry

9
Katmouse zrobi to za Ciebie w systemie Windows. Zainstalowałem go kilka lat temu i od tego czasu go używam.
Robert S Ciaccio,

6
Nie jest to ograniczone do OS X - jest to funkcja wielu menedżerów okien w systemie Linux / Unix - w tym tej, której używam teraz: P
Nathan Osman

3
Możesz także kliknąć z wciśniętym klawiszem Command, aby przenieść okno bez zaznaczania go.
Neil Fein

167

Większość aplikacji w systemie OS X przestrzega skrótów stylów emacsa do manewrowania w polach tekstowych.

 • ctrl+ A: początek linii.

 • ctrl+ E: koniec linii.

 • ctrl+ U: usuń od kursora do początku linii.

 • ctrl+ K: usuń od kursora do końca linii.

 • ctrl+ W: usuń słowo po lewej stronie.

 • ctrl+ T: transponuj znaki wokół kursora.

Są inne, które wymykają mi się z głowy, jestem tego pewien. Tak bardzo tęsknię za Linuksem.


29
są to skróty emacsa bardziej niż bash, jak sądzę
dstarh

7
To są rzeczywiście wiązania Emacsa; bash używa libreadline, która domyślnie ma styl Emacsa. Istnieje wiele innych powiązań: CTRL + f / CTRL + b, aby poruszać się w przód iw tył po znaku, oraz OPT + f / OPT + b, aby poruszać się po słowie (bardzo przydatne!). Podobnie, CTRL + d usuwa znak z prawej, a OPT + Delete usuwa słowo z lewej.
ieure

2
Hmmm Preferencje systemowe muszą mieć opcję wyboru powiązań vim.
Will Hardy,

12
@Will Hardyset -o vi
Bluu,

3
@Bluu: Instant Nerdgasm. <3
bastibe

155

Kiedy po raz pierwszy przestawiłem się na Maca kilka lat temu, używałem go w pełnym wymiarze przez prawie sześć miesięcy, zanim ktoś pokazał mi +, spaceaby przywołać Wyszukiwanie Spotlight. Jeden najlepszy skrót, którego się nauczyłem.

Pole wyszukiwania Spotlight i Siri (szczególnie z wprowadzaniem tekstu) mogą również obsługiwać proste wyrażenia matematyczne. Nie trzeba używać Calculator.app do szybkiego podziału!


3
Cały czas używam tego skrótu do szybkiego wyszukiwania angielskich definicji słów (z wbudowanego słownika New Oxford American Dictionary)
Jonik

4
Zamiast tego używam Alfreda. Powinienem spróbować zwrócić uwagę, jeśli pamięta rzeczy, które robi Alfred.
Dmitriy Likhten

3
Czy domyślne polecenie klawiaturowe Ctrl + spacja nie jest dostępne w najnowszych wersjach systemu OS X?
yusf

3
@LessPop_MoreFizz może obsłużyć nawet nieco więcej niż prosty podział, spróbuj sqrt(10), cos(10)i tak dalej.
Emil,

2
A jeśli przesuniesz swoje pole reflektorów za pomocą gładzika dotykowego, poczujesz trochę „tyknięcia”, gdy jest ono wyśrodkowane.
tourdetour

146

Chcesz, aby zakładka przechodziła do każdego pola w formularzu, a nie tylko pól wejściowych?

Mam dość tego, że pola tabele internetowe pomijane są w stanie / kraju.

Przejdź do Preferencji systemowych → Klawiatura i ustaw Pełny dostęp klawiatury do wszystkich elementów sterujących .

alternatywny tekst

Jeśli w oknie dialogowym systemu podświetlisz przycisk, naciśnij przycisk, spaceaby go „kliknąć” (naciśnięcie enternadal wybierze domyślną akcję, niezależnie od tego, na którym przycisku twoja karta się skupiła).


@shaun, możesz umieścić to zdjęcie Nie mogę tego znaleźć w moim systemie OS X 10.6.4
Am1rr3zA

6
Nie mogę bez tego żyć ... absolutnie niezbędny!
Lizzan,

20
Nie rozumiem, dlaczego ustawienie „Tylko pola tekstowe i listy” jest domyślne.
Peter Štibraný,

1
Ach, TO gdzie to jest! Ustawiłem go w systemie OS 10.4 i od tego czasu nie mogłem go znaleźć! dzięki :)
Mark Pim,

2
To jest kompromis. Uważam, że jest to bardziej irytujące niż pomocne, ponieważ często powoduje dużo więcej naciśnięć klawiszy, aby dostać się do pól tekstowych.
Old Pro

139

Potrzebowałem tego dzisiaj, kiedy musiałem wyłączyć kilka komputerów Mac.

ctrl+ Pokazuje zamknięte okno dialogowe. Wpisz, Raby uruchomić ponownie, Sspać

ctrl+ + + Wyłącza komputer

+ + wysyła komputer w tryb uśpienia

+ ctrl+ wyślij wyświetlacz tylko do uśpienia (świetny do natychmiastowego zablokowania komputera )

ctrl+ + ponownie uruchamia komputer Mac

+ + esc pozwala zabijać nie odpowiadające programy (w tym Findera)

i jeden z moich ulubionych

+ ,pozwala uzyskać preferencje prawie każdego programu


Tak się cieszę, że ludziom podobała się moja praca nad Command-Comma. :)
Paul Schreiber,

Podoba mi się ekran do spania. Nie wiedziałem tego!
daviesgeek,

18
Zamiast wysuwania możesz użyć przycisku zasilania. Przydatne w MacBookach Airs, które nie mają przycisku wysuwania.
Max Ried

3
Zawsze zapominam, który z nich uruchamia się ponownie, śpi lub wyłącza się. Wiem tylko, że jeśli wszystko nacisnę, to się wyłączy.
Pepijn

3
Nie pamiętam wszystkich tych kombinacji, po prostu używam CTRL-EJECT, aby uzyskać okno do ponownego uruchomienia, uśpienia i zamknięcia. Ponieważ głównie zamykam system, po prostu naciskam klawisz Enter.
Tafkadasoh

132

Podczas pisania po prostu naciśnij, F5aby uzyskać sugestie dotyczące tego, co piszesz (prawie odpowiednik sugestii sprawdzania pisowni). Przykład:

alternatywny tekst


16
O mój Boże, to jest niesamowite. Nie miałem pojęcia, że ​​to istnieje!
Josh Hunt

15
Lub w przypadku MacBooków, w których naciśnij F5, musisz także nacisnąć klawisz Fn, możesz po prostu użyć przycisku Esc. (To jest fajne, dziękuję za zwrócenie mojej uwagi :))
Jonathan.

8
Escdziała również, ale jest bardziej niebezpieczne, ponieważ Esczwykle ma inną funkcję. Ale to działa :).
Jason Salaz,

Jakiś sposób, aby działał z innymi językami?
Daniel Pendergast

Kolejność, w jakiej sugeruje słowa, zależy od kontekstu. Po prostu wybranie pierwszego, który pojawia się wielokrotnie, daje mi „Kocham cię tak dobrze i myślę, że to dobry dzień, aby być dobrym dniem, aby być dobrym dniem” itp .:-)
mabartibin

128

+ kliknięcie ikony Dock pokazuje odpowiednią aplikację w oknie Findera.

via @ Mactip

+ kliknij ikonę Docka, aby ukryć odpowiednią aplikację, jeśli jest widoczna


31
Ku mojemu zadowoleniu Właśnie zauważyłem, że cmd + kliknięcie (lub Cmd + Enter) w wynikach wyszukiwania Spotlight (i kilka innych miejsc) na tych samych zasadach (= Pokaż w Finderze zamiast otwarcia)
Jonik

1
nie działa w Yosemite?
maysi

1
Pracuje dla mnie w Yosemite ...
imagineerTe

[Command] - kliknięcie na prawie wszystko w Finderze pokaże plik / folder, zamiast go otwierać. Obejmuje to menu Docka, wyszukiwania w centrum uwagi i ikony proxy.
Demis,

114

Syntezator mowy, który jest dostępny z wiersza poleceń wraz z poleceniem say, wie, jak poprawnie wymówić nazwę systemu operacyjnego:

say Mac OS X

Nie powie „MacOSex”, ale „Mac OhEs Ten”. To dbałość o szczegóły. Działa, nawet jeśli podasz macosxjako argument.


31
Używam słowa „powiedz” - skrypty mówią mi na przykład, kiedy są gotowe. Poręczny.
Michael H.

6
Oto przykład szczegółów, że silnik mowy poprawnie działa daringfireball.net/linked/2007/10/28/alex
Josh Lee

17
say -vz Droidjest cudownie ironiczny. XD
Bryan Rehbein

9
ls | saypowiedzieć listę plików
prawej

2
saykomenda jest opakowaniem nad API go używać z kakao (patrz developer.apple.com/library/mac/#documentation/Cocoa/Reference/... ), więc nie widzę, dlaczego to nie może być stosowane w usługa. Korzystają z niego również usługi dostępności (VoiceOver)
Victor Jalencas,

109

W Terminalu (Aplikacje / Narzędzia / Terminal) openmoże być bardzo przydatny. To może:

 • uruchamiaj programy według dokładnej ścieżki do pliku wykonywalnego
 • uruchom dowolny program w katalogach PATH według nazwy pliku wykonywalnego

W Terminalu wpisz, open -a Applicationaby uruchomić aplikację, która znajduje się w folderze / Applications lub open <exact path to applcation>aby uruchomić aplikację, która jest w dowolnym miejscu na komputerze.

 • otwieraj pliki w domyślnych aplikacjach

Tylko nas open <file>. open song.mp3otworzy song.mp3 w domyślnym odtwarzaczu audio (w moim przypadku iTunes)

 • otwieraj pliki za pomocą innych aplikacji

Otwórz plik za pomocą Mail.app (tj. Wyślij plik pocztą) open -a Mail homework.txt

 • otwórz okno Findera w lokalnym katalogu
 • otwórz okno Findera do udziału sieciowego

open /Path/to/dir/uruchomi folder w Finderze, natomiast open .otworzy bieżący folder w Finderze.

 • otwórz dowolny adres URL za pomocą domyślnego modułu obsługi (np. przeglądarki)

open http://google.comuruchomi domyślną przeglądarkę i otworzy adres URL. Działa również na FTP (ale nie testowałem niczego innego)

Aby uzyskać więcej, po prostu uruchom man openw terminalu lub zobacz tę stronę .

Od superużytkownika


Używam tego cały czas w połączeniu z DTerm. Jak również „touch file.ext”, aby szybko tworzyć pliki tekstowe.
Groxx

2
Korzystając z open -akonstruktu z aplikacjami w /Applicationsfolderze, pamiętaj również, że nie potrzebujesz .approzszerzenia ani nie musisz dopasowywać wielkości liter. Np.open -a textedit
Sam

open -a AppNamedziała również dla aplikacji w ~/Applicationspodfolderach katalogu aplikacji.
powiek

open -R fileujawnić plik w Finderze
Tyilo

Jest to równoważne z startWindows
manojlds

103

Zajęło mi trochę czasu, zanim zorientowałem się, że uderzenie w spacepasek w Finderze uruchamia Szybkie przeglądanie wybranych elementów. BARDZO przydatny.

Pamiętaj również, że przytrzymanie podczas wykonywania tej czynności powoduje przejście do widoku pełnoekranowego.


Uwaga: jest to funkcja Snow Leopard. W przypadku użytkowników systemu Leopard możesz użyć kropli szybkiego podglądu
r00fus

Działa to również w otwartych / zapisywanych oknach
Josh Newman

@ r00fus Spacezawsze był programem uruchamiającym Quick Look, nawet w wersji 10.5.
deceze

1
Alt: brak takiego przycisku.
prawej

21
Mój przycisk mówi na nim alt. Wiem, że jest to opcja, ale nie mówi już o tym.
Rich Bradshaw,

99

Bieganie

pmset noidle

lub

caffeinate

w terminalu uniemożliwi komputerowi Mac spanie. Naciśnij Ctrl+, Caby zatrzymać.


19
Świetna wskazówka! Ponadto, kofeina robi to samo, ale w przycisku na pasku menu, a także może zapobiec śpi przez pewien okres czasu (i to za darmo).
Ricket

Świetna wskazówka! Prawdopodobnie będę miał to pod ręką.
daviesgeek

8
ostatnio dodano kofeinę. Aby man caffeinateuzyskać więcej informacji
InChargeOfIT

Założę się, że dodano kofeinę, aby skopiować funkcjonalność kofeiny. W dniu 10.7.4 nie mam kofeiny, ale używam kofeiny.
Wildcard

97

W większości aplikacji Mac (na przykład TextEdit) możesz -drag *, aby wybrać prostokątny obszar niesąsiadującego tekstu.

Zaznaczenie prostokątne w TextEdit

Możesz także przytrzymać podczas przeciągania, aby zaznaczyć wiele rozłącznych obszarów w jednym zaznaczeniu.

* Przytrzymaj , przeciągając myszą po obszarze


Właśnie rozwaliłeś mi umysł. Czasami żałowałem, że coś takiego nie działa, ale pomyślałem, że nikt tego nie wdroży. Teraz muszę pamiętać, do czego bym tego użył :)
styfle

4
co decyduje o tym, które aplikacje to obsługują?
Alexander

Jest to typowe zachowanie edytora kodu.
Martin Delille

1
Chciałbym wiedzieć o tym przez ostatnie 15 lat. Niesamowity.
Winterflags,

77

W dowolnym oknie dialogowym Otwórz / Zapisz, naciśnięcie + Dotwiera folder na pulpicie.


Jeden z moich ulubionych - używam tego cały czas !
Simon Whitaker,

Szkoda, że ​​nigdy nie używam pulpitu do niczego poza urządzeniami pamięci.
prawej strony

16
@Radek: Istnieje również Cmd + H dla twojego katalogu domowego.
Harald Hanche-Olsen

7
W Finderze jest Cmd-Shift-D, aby przejść do pulpitu.
michaelmichael,

7
W Finderze: CMD-Shift-D : Pulpit CMD-Shift-A : Aplikacje CMD-SHift-H : Katalog
domowy

72

Przeciągnięcie i upuszczenie dowolnego pliku (lub folderu) z Findera do okna terminala powoduje jego konwersję do pełnej (absolutnej) ścieżki do tego pliku.

Uważam to za małą, ale czasem przydatną sztuczkę, gdy mamy do czynienia z plikami zarówno w Finderze, jak i terminalu.


1
Nauczyłem się tego od dbr w Super User , więc mu się
podoba

13
Możesz także przeciągać i upuszczać pliki w oknach dialogowych Otwórz plik, a to spowoduje przejście do odpowiedniego okna dialogowego i podświetlenie pliku.
Michael H.

@khedron była to niezwykle świetna funkcjonalność, którą odkryłem tuż po przejściu z windoze. Jest to jedna z tych funkcji, których nie znasz, ale gdy je wypróbujesz, będą działać tak, jak powinny, zgodnie z rozsądkiem.
Petruza,

4
Możesz także użyć opcji Kopiuj / Wklej zamiast Drag & Drop. A ponieważ Terminal wie, że skopiowałeś folder / plik, wie, że automatycznie unika znaków specjalnych w celu wklejenia do powłoki.
Chris Page

1
Począwszy od systemu Mac OS X Lion 10.7, przeciągnięcie folderu lub nazwy ścieżki na kartę (zamiast do widoku terminala) spowoduje automatyczne wykonanie pełnej komendy „cd”.
Chris Page

69

Przytrzymaj ctrli przesuń kółko przewijania (lub użyj dwóch palców na gładziku). Powiększy cały ekran.

To ustawienie można włączyć lub zmienić w Preferencjach systemowych, w części Dostępność, Powiększenie.


To nie działa dla mnie, muszę użyć opcji Cmd +
Jonathan.

4
Używam go od czasu do czasu. Żałowałem, że nie można było wyłączyć antyaliasingu ... Aby policzyć piksele;)
Vincent

@vincent można wyłączyć AA, najpierw powiększając, a następnie naciskając opcję + polecenie + \, ale od tego czasu stało się to przestarzałe w lwie
Alexander

11
@Vincent możesz wyłączyć AA w Mac OS X 10.7+, przechodząc do Preferencji systemowych -> Dostępność -> Powiększenie -> Odznacz „Smooth Images”. Jak mówi XAleXOwnZX, był to bardzo przydatny klawisz skrótu dla grafików zliczających piksele, chcę go z powrotem.
simeon

3
W Mavericks musisz włączyć opcję „Użyj gestu przewijania” w Preferencjach systemowych> Dostępność> Powiększenie
Alfred Xing

63

Przeciągnij i upuść pliki i foldery do „Otwartych” okien dialogowych / arkuszy : bardzo przydatne do otwierania zawartości pakietu za pomocą innego oprogramowania.

Wystarczy zlokalizować plik za pomocą Findera

chess.icns

przeciągnij i upuść go w oknie dialogowym Otwórz

otwarte okno dialogowe

Bonus: możesz zrobić to samo z formularzami internetowymi „Prześlij plik”. (Tylko w przeglądarce opartej na WebKit)

upuść w przeglądarceporzucone


2
Przydatny również ogólnie do okien dialogowych otwierania / zapisywania.
Michael H.

4
Uwielbiam to zachowanie i nienawidzę tego, że w systemie Windows, jeśli spróbujesz, plik zostanie przeniesiony do folderu wyświetlanego w oknie dialogowym. Głupi!
adambox

Jest to szczególnie przydatne w przeglądarkach innych niż Webkit do przesyłania plików.
Laas

1
Jest to również możliwe w przypadku reprezentacji plików w większości aplikacji, możesz na przykład przeciągnąć plik z paska pobierania na dole Chrome bezpośrednio do pola przesyłania.
Jide

Jest to jeden z moich ulubionych aspektów systemu MacOS, ponieważ uniemożliwia znalezienie tych samych plików w Finderze, a później dialog plików. W połączeniu z ikonami proxy i skrótami klawiaturowymi MissionCtl / Exposé / Spaces, jest to ogromny wzrost wydajności! W ten sposób: apple.stackexchange.com/questions/400/…
Demis

63

Pokaż pełną ścieżkę katalogu w oknie Findera.

W terminalu uruchom to:

defaults write com.apple.finder _FXShowPosixPathInTitle -bool YES

Następnie uruchom to.

killall Finder

Istnieje wiele rodzajów ukrytych ustawień domyślnych, którymi można się zepsuć, ale jest to mój absolutny faworyt, ponieważ teraz bez względu na to, na które okno patrzę, wiem dokładnie, gdzie jestem.

Powinieneś także sprawdzić TinkerTool dla innych ukrytych ustawień.


W menu Widok znajduje się opcja „Pokaż pasek ścieżki”, która zapewnia niezły wynik.
zneak

Tak, ale posiadanie POSIX w tytule eliminuje ikony i dodatkowe miejsce, które przeszkadza w dłuższych ścieżkach. Zwykle widzę tylko foldery ikon, a nazwy są albo obcięte, albo całkowicie pominięte. Naprawdę niezbyt przydatne.
Philip Regan,

1
Właśnie to testuję, WOW, naprawdę to kocham.
Am1rr3zA

2
Jest to przydatne, ale myślę, że jest zbyt brzydkie, aby uzasadnić jego stałą obecność. Będę trzymać się paska ścieżki.
Alexander

60

Przytrzymanie (lub fnna MacBookach i w zależności od Prefów systemowych *) podczas naciskania jednego z klawiszy wiersza funkcji spowoduje wyświetlenie panelu Preferencji systemowych dla tego klawisza. Oto lista:

 • + Brightness: Wyświetla
 • + Exposé/Dashboard: Exposé i spacje
 • + Mute/Volume: Dźwięk
 • + Keyboard Brightness: Klawiatura (dla komputerów Mac z podświetlaną klawiaturą)

* Jeśli zaznaczyłeś opcję używania klawiszy F1, F2 itp. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych, wykonanych w Preferencjach systemowych> Klawiatura, musisz dodać te fndo wyżej wymienionych sekwencji.


54

Secrets to baza danych z ogromną ilością ukrytych ustawień zarówno dla systemu, jak i niektórych popularnych aplikacji.

Ta domena jest teraz offline i wydaje się, że programista zaparkował pracę (na podstawie aktywności MacUpdates). Został on pierwotnie uruchomiony dla OS 10.6 jako panel preferencji, chociaż dane zostały dostarczone z serwera Google, który jest obecnie wyłączony. Jednak :) - możesz zobaczyć niektóre z poprzednich sekretów wymienionych jako archiwum internetowe (załadowanie może potrwać minutę):

https://web.archive.org/web/20150621044359/http://secrets.blacktree.com/

Wrzesień 2016 r52

Na m.in. klawiaturach en-US + `będzie się poruszać po wielu otwartych oknach w bieżącej aplikacji.

W niektórych innych układach klawiatury klawiszem skrótu może być np . + <.

Możesz zweryfikować i zmodyfikować skrót „Przenieś fokus do następnego okna w aplikacji” w Preferencjach systemowych → Klawiatura → Skróty klawiaturowe → Klawiatura i wprowadzanie tekstu.


Wow, dlaczego nie dowiedziałem się o tym wcześniej !? Dzięki!!
Ricket

3
To zadziwiające, jak wiele osób o tym nie wie. Oczywiście pamiętam, kiedy narzekałem na „jak zła jest Alt Tab OSX, ponieważ nie pokazuje wszystkich okien”. Potem nauczyłem się, jak to robić lepiej.
Jason Salaz,

3
cmd + `(nie tyldy, która wymaga shift) można również użyć, gdy aktywny jest przełącznik zadań (cmd + tab) (nadal przytrzymuj cmd), wybierając poprzednią aplikację zamiast następnej.
powiek

dzięki za korektę @eyelidlessness - tak naprawdę nie jest to tylda, ponieważ aktywuje się to tylko przy pomocy shift. zaktualizowałem odpowiedź.
Josh Newman

Jeśli przytrzymasz, Shitmożesz także przejść do poprzedniego okna. Całkiem przydatne!
Leo Caseiro

46

Naprawdę uważam, że wbudowany słownik jest przydatny w aplikacjach Cocoa, takich jak Safari i Mail itp.

Po najechaniu kursorem na słowo naciśnij ctrl+ +, Daby uzyskać definicję.

Możesz także przeciągnąć słowo bezpośrednio na ikonę Safari w Docku, aby przeprowadzić wyszukiwanie tego słowa w Google.


Nie działa w FF4;)
titaniumdecoy,

To jedyny powód, dla którego nadal używam Safari zamiast Chrome.
Matthew

3
W aplikacji Lion jest teraz w menu kontekstowym, a ponadto możesz dwukrotnie stuknąć trzema palcami w gładzik wielodotykowy.
Paul Eccles

3
Działa w Google Chrome, ale nie w przeglądarce Firefox
daviesgeek

2
Dzięki nowemu panelowi dotykowemu force touch wystarczy kliknąć słowo, aby to osiągnąć, jest to znacznie bardziej precyzyjne niż podwójne stuknięcie trzema palcami.
tourdetour

43

Przytrzymanie przycisku myszy podczas przewijania powoduje przewijanie okna w poziomie.


8
Jeśli masz gładzik wielodotykowy, możesz także przewijać w poziomie, przesuwając dwoma palcami w lewo i w prawo.
Matthew

1
Jeśli masz mysz Magic Mouse, możesz także przewijać w poziomie, przesuwając jednym palcem w lewo i prawo.
prawej strony

42

Większość animacji w systemie macOS można odtwarzać w zwolnionym tempie po przytrzymaniu (Shift). Działa na przykład, aby powoli minimalizować okna, jeśli klikniesz przycisk minimalizacji, przytrzymując klawisz (Shift).

Inne przykłady to:

 • przełącz exposé
 • przełącz pulpit
 • dodaj / usuń elementy pulpitu nawigacyjnego
 • wszelkiego rodzaju animacje na Twitterze dla komputerów Mac

Od: http://www.eeggs.com/items/29318.html

W macOS, podczas gdy w wyszukiwarce, otwórz dowolne okno i kliknij przycisk minimizie (żółty) u góry okna, przytrzymując klawisz Shift.

Spowoduje to zminimalizowanie okna w zwolnionym tempie dzięki nowej funkcji minimalizacji „efektu dżina” systemu macOS.

Dyrektor generalny Apple pokazał to jajko kilka razy publicznie. Jajko to jest jednak nieudokumentowane i nie ma menu systemowego odpowiadającego tej funkcji. Każdy, kto NIE śledził rozwoju systemu macOS i oglądał dema na targach MacWorld, nie zdawałby sobie sprawy, że ta nieco bezużyteczna funkcja istnieje w systemie macOS.


1
Tej Shiftsztuczki można także użyć do spowolnienia wielu rodzajów animacji.
Josh Lee

Chciałbym móc dwukrotnie podnieść głos. To cudownie.
Kieveli,

7
Jeszcze lepiej: jeśli wpiszesz killall Dockw Terminalu, nie naciskając klawisza Enter, zrób to, a następnie wróć do Terminalu i naciśnij klawisz Enter, Dock zostanie zamknięty, gdy okno się minimalizuje, pozostawiając go w stanie animacji do następnego razu.
ughoavgfhw

Muszę powiedzieć, że niemal natychmiast wyłączyłem efekt dżina.
John Ferguson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.