Jak wyłączyć automatyczne połączenie Wi-Fi?


15

Kiedy OSX zna już sieć Wi-Fi, automatycznie się z nią łączy, ale gdy nie zna sieci Wi-Fi, automatycznie się łączy w zależności od ustawienia przełącznika „poproś o dołączenie” w preferencjach systemowych.

Jak zmusić OSX do żądania dołączenia do każdej sieci Wi-Fi, bez względu na to, czy jest ona znana, czy nie? Nie chcę, aby OSX łączył się automatycznie.


Spojrzałem na wiersz polecenia networksetup i nie znalazłem nic :-(
CodeFlakes

Odpowiedzi:


7

Jedynym sposobem na powstrzymanie się od automatycznego dołączania do preferowanej lub znanej sieci Wi-Fi jest nie zapisywanie hasła dla tej sieci i wpisywanie go za każdym razem bez klikania przycisku „zapisz hasło”.

Jak tylko zapiszesz hasło, sieć zostanie dodana do listy preferowanych, nawet jeśli przycisk Zapamiętaj sieci nie jest zaznaczony, i połączy się z nią automatycznie (a raczej połączy się z pierwszą znalezioną listą w kolejności, w jakiej są wymienione).


1
Ale pomimo tego, że wprowadzanie hasła za każdym razem jest bardzo denerwujące, nie działa w przypadku otwartego punktu dostępu, prawda? Jeśli raz
połączę się

2
Nie, jeśli ustawisz, aby nie zapamiętywał sieci, do których dołączyłeś. Zrozumienie tego nie daje rozwiązania, ale jest odpowiedzią, jeśli rozumiesz, o co mi chodzi.
farsz

4

W Preferencjach systemowych | Preferencje sieciowe, kliknij przycisk Zaawansowane. Na karcie Lotnisko (należy już zaznaczyć) w oknie dialogowym, które się pojawi, odznacz „Pamiętaj sieci, do których ten komputer się przyłączył”. W polu „Preferowane sieci:” powyżej wybierz wszystkie znane sieci i usuń je. Po tym powinieneś mieć naiwne WiFi.


2
Dzięki za odpowiedź, ale to nie jest dokładnie to, czego potrzebuję. Nie chcę, aby OSX zapomniał o moich sieciach. Chcę tylko, żeby pytał mnie za każdym razem o potwierdzenie połączenia (ale bez konieczności ponownego wpisywania hasła)
CodeFlakes

1
To może być twój jedyny inny wybór; Nie mogę znaleźć żadnego odniesienia do takiej opcji.
JRobert

1
Rzeczywiście jestem bardzo zaskoczony, że nie ma gdzieś takiego
hacka

4

Przytrzymaj klawisz Opcja, klikając ikonę Wi-Fi na pasku menu. Następnie wybierz „Disconnect” - używam Mavericks. Nie jestem pewien, do której wersji został wprowadzony.


Widzę to w Sierra, ale się rozłącza; Jak więc odpowiada na pytanie?
Pacerier

3

Wyłącz Wi-Fi, aby przejść do trybu online. U góry ekranu widoczny jest mały symbol lotniska ... kliknij na nim i istnieje możliwość wyłączenia Wi-Fi


„symbol lotniska” oznacza? Wizerunek?
Pacerier

2

Obecnie dokonałem tego dzięki ustawieniom pęku kluczy i niektórym ustawieniom sieci Wi-Fi w Mavericks. Jednak lubię mieć konto administratora i działać jako zwykły użytkownik do codziennego użytku. Robię to ze względów bezpieczeństwa. Uwaga: testowałem to tylko jako użytkownik, a nie administrator.

Ustawienia wifi:

Odznacz „Poproś o dołączenie do nowych sieci”.

Zaawansowane:

Odznacz „Pamiętaj sieci, do których ten komputer dołączył”. Kolejność preferowanych sieci nie ma znaczenia ze względu na ustawienia pęku kluczy.

Brelok (Powtórz kroki dla każdego hasła Wi-Fi na lotnisku):

Otwórz dostęp do pęku kluczy -> system -> Wybierz hasło do każdego lotniska na lotnisku -> Kliknij prawym przyciskiem myszy -> Uzyskaj informacje -> Kontrola dostępu -> wprowadź nazwę użytkownika i hasło administratora

Usuń wszystko z „zawsze zezwalaj na dostęp tych aplikacji” i upewnij się, że wybrano tylko „potwierdź przed zezwoleniem na dostęp”.

Mam nadzieję że to pomoże.


Fajnie, skąd masz tę odpowiedź?
Pacerier

2

Myślę, że najprostszym sposobem na to jest po prostu nie zapisywanie hasła w sieciach, do których chcesz zostać poproszony.


0

Innym dobrym pomysłem jest stosowanie priorytetów.

Preferencje systemowe → Sieć → Zaawansowane. Następnie przeciągnij i upuść wpisy WiFi według priorytetów.

W wielu przypadkach pomaga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.