Dlaczego mogę przeglądać w przeglądarce Firefox, ale nie w przeglądarce Safari lub Chrome?


2

Przez pewien czas miałem problem z działaniem Chrome, ale Safari i Firefox nie. Zostało to naprawione poprzez odznaczenie pola „automatyczne wykrywanie proxy” w konfiguracji sieci. Zobacz moje poprzednie pytanie: Dlaczego nie mogę przeglądać Internetu za pomocą Safari, ale Chrome działa?

Dzisiaj mogę przeglądać w przeglądarce Firefox, ale nie w Chrome ani Safari. Kilka wybranych stron nadal działa, ale w większości nic. Chrome wyświetli błąd:

 Error 7 (net::ERR_TIMED_OUT): The operation timed out.

Aby wykluczyć kilka rzeczy, dzieje się to nawet podczas próby przeglądania mojej zapory http://192.168.0.1

Dzięki za wszelką pomoc z góry!

Używam OS X 10.7.2.


Wygląda na to, że dotyczy to tylko witryn korzystających z protokołu SSL (na szczęście jest to większość witryn, które często odwiedzam: Gmail, Facebook itp.)
Lee Tickett,

Znalazłem superuser.com/questions/349740/..., ale nie miałem wiele szczęścia z sugestiami, chociaż wydają się one zmierzać we właściwym kierunku (myślę, że portal zniewolony jest odpowiedzialny za złamanie tego!)
Lee Tickett,

Odpowiedzi:


0

Nie mogę być w 100% pewien, który z nich rozwiązał problem, ale podjąłem te kroki i wszystko już działa (dotknij drewna):

  1. Terminal
    • sudo mv ~ / Library / Keychains / login.keychain ~ / Library / Keychains / login.keychain.bak
    • sudo mv /Library/Keychains/System.keychain /Library/Keychains/System.keychain.bak
  2. Restart
  3. Utraciłem teraz połączenie sieciowe, a połączenie Wi-Fi nie byłoby możliwe - myślę, że dzieje się tak, ponieważ klucz bezprzewodowy jest przechowywany w pęku kluczy, który „usunąłem”. Udało mi się to rozwiązać, przechodząc do preferencji sieci, Wi-Fi, pomocy i krok po kroku przez kreatora.
  4. Wreszcie uruchomiłem aktualizację oprogramowania i zaktualizowałem do wersji 10.7.3

Voila

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.