Jak mogę wyłączyć drugi dysk twardy w moim 27-calowym komputerze iMac?


15

Mam iMaca z 2010 r. 27 "z dyskiem SSD i zwykłym dyskiem twardym. Teraz, gdy korzystam z urządzenia od jakiegoś czasu i nie zbliżyłem się do zapełnienia dysku SSD, chciałbym całkowicie wyłączyć wirujący dysk twardy. Dlaczego? Wydaje głośny, nucący dźwięk, kiedy działa, a ja nie używam go do niczego. Cokolwiek mogę zrobić, poza rozbiciem tego potwora i wyrwaniem go?

AKTUALIZACJA: Od 3 kwietnia 2012 r. I OS X 10.7.3 poniższe rozwiązanie działa. Niektóre programy od czasu do czasu podkręcają dysk, ale nuci on tylko przez około 5 minut, a następnie wraca do trybu uśpienia.


Sebastian, czy kiedykolwiek znalazłeś solidne rozwiązanie swojego problemu?

W rzeczy samej. Odpowiedź podana poniżej wydaje się działać przez większość czasu. Kolejnym planem jest, aby nie dostać wirującego dysku twardego z moim następnym komputerem iMac.
Sebastian Good

Odpowiedzi:


5

Nie wiem, czy to zadziała, ale spróbuj przejść do sekcji Oszczędzanie energii w Preferencjach systemowych i wybierz „Uśpij dysk twardy, jeśli to możliwe”. Następnie przejdź do Narzędzia dyskowego i odmontuj dysk twardy. Bez możliwości uzyskania dostępu do dysku zakładam, że Mac OS X przełoży dysk w tryb uśpienia.

Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe i nie będzie się utrzymywać podczas ponownego uruchamiania (Mac OS X automatycznie montuje wszystkie dostępne dyski podczas rozruchu). Jeśli tak naprawdę nie używasz napędu i nie masz na nim żadnych danych, sugeruję przejście do Narzędzia dyskowego, podzielenie dysku na partycje i dla formatu wybierz „Wolne miejsce”. Po zakończeniu Mac OS X nie będzie mógł zamontować napędu i powinien go uśpić.


Chociaż to dobry pomysł, słyszałem, że w praktyce nie było tak dobrze: „ Uśpienie dysków twardych SSD nie przynosi żadnych korzyści, a niektóre dyski SSD mają historię zamrażania po uśpieniu. ”. (źródło: poller.se/2010/08/optimizing-mac-os-x-for-ssd-drives ). Poszukałem tego, ale zrobiłem to, ponieważ pamiętałem, że słyszałem to z różnych źródeł.
Martin Marconcini,

To załatwiło sprawę. Chociaż nie musiałem zmieniać zasad dotyczących snu, odmontowanie dysku oznaczało, że nigdy się nie włącza.
Sebastian Dobry

odezwałem się zbyt wcześnie .... automatyczny raport o awarii ponownie go uruchomił. miejmy nadzieję, że jest odizolowany od takiego dziwnego programu diagnostycznego.
Sebastian Good,

w rzeczywistości odmontowany nie przeżył ponownego uruchomienia. to wszystko. teraz muszę się dowiedzieć, jak odmontować dysk przy każdym uruchomieniu!
Sebastian Good,

@Sebastian Podejrzewałem tak samo. Zredagowałem swoją odpowiedź, aby uwzględnić bardziej trwałe rozwiązanie.
Kyle Cronin,

2

Najlepszym rozwiązaniem jest przejście do serwisu Apple i poproszenie ich o usunięcie dysku. Nie jestem też zadowolony z tego problemu i mam dysk twardy Hitachi o pojemności 2 TB, który głośno nuci na biegu jałowym. Który model dysku twardego masz, po prostu ciekawy? Myślałem o zainstalowaniu cichszego dysku twardego, ale są pewne problemy ze zgodnością sprzętu, a otwieranie iMaków jest problematyczne. To smutne, że Apple nie dba o szum dysku twardego.

BTW, tak naprawdę łatwo jest użyć skryptu Apple lub prostej aplikacji Cocoa, aby odmontować dysk przy starcie - który powinien użyć skryptu powłoki poniżej

diskutil unmountDrive "drivename"

Możesz także skrócić czas przed snem do 1 minuty z domyślnych 10 minut za pomocą polecenia Terminal:

sudo pmset -a disksleep 1

Ale to nie rozwiązuje całkowicie problemu. Niektóre aplikacje uzyskują dostęp do dysku nawet po odmontowaniu, agent Parallels w tle robi to z jakiegoś powodu.


-2

Polecam również, abyś spróbował użyć mojego narzędzia do automatycznego wyłączenia drugiego dysku podczas uruchamiania systemu operacyjnego z możliwością włączenia go za pomocą jednego polecenia, gdy tylko będzie to możliwe. Sprawdź to: https://github.com/igorleanch/2ndrive

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.