Skąd iPhone 4 wiedział, jak zmienić strefę czasową w trybie samolotowym?


11

Mam zarówno iPhone 4 (z pracy), jak i iPhone 3GS (osobisty). Dzisiaj wybrałem lot terenowy z BOS do LAX. Po wejściu na pokład dziś rano, po tym jak nie spałam całą noc (i odkładałam pakowanie), schowałam torby, przełączyłam iPhony w tryb samolotowy i natychmiast zasnęłam. Kiedy obudziłem się po długim czasie, sprawdziłem czas na iPhonie 4 i byłem rozczarowany, że najwyraźniej minęły tylko dwie godziny. Potem włączyłem mapę lotów i zdziwiłem się, widząc, że wkrótce zejdziemy do Los Angeles.

Jakoś, pomimo tego, że przez cały lot byłem w kieszeni w trybie samolotowym, iPhone 4 dostosował swój zegar do strefy czasowej Pacyfiku. Tymczasem iPhone 3GS nie. Nadal był w Bostonie.

Skąd iPhone 4 wiedział o tym, gdy był w trybie samolotowym?


Na jakim operatorze jest Twój iPhone 4? (3GS jest oczywiście w AT&T.)
Cajunluke

IPhone 4 to VZ.
Trieu

Następnie zobacz edycję mojej odpowiedzi.
Cajunluke

8
Jestem mądrzejszy niż ludzie mi przypisują
tryb samolotowy

@AirplaneMode LOL.
daviesgeek

Odpowiedzi:


5

Ponieważ twój telefon to iPhone Verizon, ma czas z wież komórkowych. (Verizon, wraz ze Sprintem i inaczej niż AT&T i T-Mobile, używa CDMA, który nadaje czas lokalny z wież komórkowych.)

Musi być tak, że tryb samolotowy to tak naprawdę tryb „nie nadawaj” zamiast trybu „nie nadawaj ani nie odbieraj”, jak zawsze zakładałem.

Edytuj moje rozumowanie:

  1. Wiem, że telefony CDMA pobierają czas lokalny z wież komórkowych (jeśli prowadzisz samochód, możesz patrzeć, jak telefon zmienia strefy czasowe podczas przekraczania granicy).
  2. Wiem również, że wieże komórkowe nadają swoją dostępność, dzięki czemu można je znaleźć przez telefony. Sensowne jest zatem, aby sygnał czasu mógł znajdować się w tym sygnale rozgłoszeniowym.
  3. Jednym z powodów, dla których istnieje tryb samolotowy, jest zapobieganie potencjalnym zakłóceniom transmisji w samolotach.
  4. Wyłączenie funkcji transmisji niekoniecznie wyklucza odbieranie danych. Pozostawienie odbioru może być korzystne, ponieważ telefon może biernie monitorować wieże komórkowe w okolicy, aby wiedzieć, z kim chce rozmawiać, kiedy / jeśli tryb samolotowy jest wyłączony.
  5. Jeśli biernie już słuchasz wież, a one i tak nadają czas, logiczne byłoby zaktualizowanie czasu systemowego do dowolnego czasu lokalnego, ponieważ masz już dostępne dane i możesz podać użytkownikowi najdokładniejsze informacje możliwy.

Dlaczego głosujący oddał głos? Niektóre wyjaśnienia będą mile widziane.
Cajunluke,

1
Nie głosowałem za twoją odpowiedzią, ale skąd wiesz, że to prawda?
bneely

2
@bneely Zobacz edycję mojej odpowiedzi, ponieważ moje rozumowanie nie mieści się w polu komentarza.
Cajunluke


1

GPS ... Domyślam się, że twój telefon otrzymał aktualizację z satelitów GPS, a kiedy ustalił swoją pozycję, zdał sobie sprawę, że jest w nowej strefie czasowej i wprowadził zmianę w zegarze wewnętrznym.

Wszystkie sygnały GPS zawierają zakodowane dane czasowe, ponieważ do triangulacji i ustalenia pozycji wymagany jest prawidłowy czas.


Chociaż zawsze zakładałem, że tryb samolotowy oznacza brak komunikacji zewnętrznej ...
TheWellington,

GPS nie jest włączony, chyba że używasz danych o lokalizacji, których nie możesz w trybie samolotowym.
Cajunluke,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.