Jak mogę przenieść pliki z iPada do mojego Dropbox?


15

Powiedzmy, że otrzymuję plik w wiadomości e-mail lub przechowuję go w GoodReaderze lub znajduję link do niego w Internecie i chcę umieścić go w moim Dropbox za pomocą aplikacji na iPada.

Wygląda na to, że jedynymi plikami, które można dodać z aplikacji, są zdjęcia i wideo. Czy coś mi brakuje? Goodreader to świetny przykład tego, jak aplikacja może „pobierać” kompatybilne pliki z wiadomości e-mail itp., Ale nie mogę znaleźć podobnych możliwości w aplikacji Dropbox.


2
iOS jest taki dziwny. Brak systemu plików oznacza, że ​​musisz robić najdziwniejsze rzeczy, które powinny być tak łatwe.
Michael Pryor

1
Niczego nie brakuje. Dropbox go brakuje .
cregox

Odpowiedzi:


14

Uważam, że chociaż ta funkcja nie jest zawarta w oficjalnej aplikacji dropbox, możliwe jest osiągnięcie tego za pomocą GoodReadera na iPada.

  1. Otwórz GoodReader na iPadzie i rozwiń sekcję w prawym dolnym rogu ekranu głównego z napisem „Połącz z serwerami”
  2. Kliknij „Dodaj”
  3. Wybierz „Dropbox”
  4. Wprowadź swoje dane i kliknij dodaj
  5. Teraz dotknij właśnie dodanego serwera (nazwałem go „Dropbox”)
  6. W prawym dolnym rogu popovera, który właśnie pojawił się, jest przycisk z napisem upload. Dotknij tego.
  7. Wybierz pliki, które chcesz przesłać, i dotknij „Prześlij”

Za drugim razem będziesz musiał wykonać kroki 5-7


Dzięki, to interesujące. Nie mam nic w folderze „Moje dokumenty” w Goodreader, ale spróbuję zobaczyć, jak dostanę tam rzeczy. :-)
robsoft

1
Możesz go pobrać na wiele różnych sposobów: udostępnianie plików iTunes, otwieranie z wiadomości e-mail, (dotknij i przytrzymaj załącznik), za pośrednictwem dowolnego serwera webdav, mobileMe, nazywasz go, prawdopodobnie mają go ...
Tom H

Łał. Nie mam pojęcia. To sprawia, że ​​myślę, że muszę wrócić i przeczytać dokumenty GoodReadera, aby zobaczyć, co jeszcze może zrobić.
Jaydles,

1
@robsoft, myślę, że wszyscy powinniście naprawdę rozważyć przyjrzenie się mojej odpowiedzi ! : P
cregox

4

Możesz użyć Habilis do wysyłania plików pocztą e-mail do Dropbox. Używam go do przesyłania zdjęć z telefonu na iPada bez konieczności używania zestawu do podłączenia aparatu. To działa jak urok.

Jeśli masz komputer Mac, możesz także użyć MobileDL, aby pobrać pliki do Dropbox. Jest to aplikacja, która pozwala wkleić adres URL do Simplenote na iPadzie / iPhonie / iPodzie i rozpocznie pobieranie pliku na Macu. Po prostu pamiętaj, aby przejść do preferencji podczas instalacji i ustawić folder pobierania do Dropbox. Minusem jest oczywiście to, że będziesz musiał zostawić komputer Mac w domu, abyś mógł z niego korzystać.


Habilis jest „na emeryturze”
Jaydles,

4

Obecnie można to zrobić bez dodatkowych aplikacji. W przypadku załączników, których podgląd można wyświetlić w programie Mail, a większość typów plików w przeglądarce Safari możesz użyć Otwórz w ... i wybierz Dropbox. Następnie wybierz folder, do którego chcesz przesłać plik, i dotknij przycisku Prześlij.

Zrób to w Mail: Zrzut ekranu z pocztą

A w Safari wykonaj następujące czynności: Zrzut ekranu z Safari


3

Też chciałem to zrobić, ale jak dotąd bezskutecznie. Z pomocy aplikacji Dropbox stwierdza: „Wersja aplikacji mobilnej Dropbox na iPada umożliwia przesyłanie dowolnych filmów lub zdjęć zsynchronizowanych z galerią”.

Zakładam więc, że niczego ci nie brakuje - jedyne dostępne obecnie opcje przesyłania to zdjęcia i filmy z galerii ogólnej. :-(

Oczywiście ciekawe będzie, czy ludzie opublikują jakieś przydatne obejścia. :-)


1
Sprawdź obejście GoodReadera @ Tom.
Jaydles,1

jeśli masz goodreadera, możesz dodać do niego konto Dropbox, nie musisz już używać aplikacji Dropbox.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.