Jak wpisać prawdziwy znak minus (nie myślnik) na komputerze Mac?


27

Szukam jednego z tych + ?skrótów, aby wpisać znak minus (-) z klawiatury bez dotykania myszy.

Szukam znaku minus (-). Powinien mieć tę samą szerokość co znak plus (+), a jego kodem Unicode jest 8722 (x2212 w systemie szesnastkowym).

Czego nie szukam:

 • Myślnik minus (-), już na klawiaturze, nie jest poprawnym typograficznie symbolem odejmowania.
 • Znak myślnika (-, + + -) jest używany do oznaczenia przerwy w myśli i jest zbyt szeroki, aby można go było pomylić ze znakiem minus.
 • Znak kreski (-, + -) jest używany dla zakresów wartości lub relacji i połączeń i nie powinien być stosowany zamiast znaku minus.

3
Czy pomaga opis „ hexode Unicode” opisany tutaj ( apple.stackexchange.com/a/4077/1227 )? (nie wiedziałem, że jest tak wiele znaków minus :)
LudoMC

Dlaczego tak. =)
Chris Calo

Nie opublikowałem odpowiedzi, ponieważ nie wiedziałem, jak zmienić metodę wprowadzania za pomocą klawiatury, jak wyjaśniono poniżej: jan.h.
LudoMC,

5
Mój Boże ... Czuję, że przez całe życie używałem niewłaściwych postaci.
Mike Weller

@MikeWeller Także „alt-;” tworzy prawdziwą elipsę: „…”
Neil G

Odpowiedzi:


7

Oto naprawdę szybki sposób wstawienia znaku minus (lub dowolnego innego znaku w tym zakresie).

Użyj emotikonów i symboli

Możesz przejść do Emoji i symboli , przechodząc do menu Edycja na pasku górnego menu na swoim ekranie

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale najłatwiejszym sposobem jest wywołanie skrótu klawiaturowego przez wpisanie CtrlCommandSpace

Zostanie wyświetlone pole wyszukiwania Emoji & Symbols; po prostu wpisz „minus”, a zobaczysz wszystkie opcje dla „znaków minus”

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Doskonała odpowiedź. Zaakceptowano właśnie teraz. Jest to obecnie najlepsza metoda dostępna w najnowszej aktualizacji systemu MacOS, ponieważ: (1) można ją wywołać z dowolnej metody wprowadzania tekstu, (2) wyświetla teraz zakotwiczoną na wejściu zamiast w losowej lokalizacji, (3) można natychmiast wpisz, aby wyszukać i użyj klawiszy strzałek, i (5) nie musisz ⌘V, aby wprowadzić wybrany znak, wystarczy nacisnąć Enter. Jedynym minusem jest to, że nazwa postaci nie jest nigdzie wyświetlana, ale to dość niewielkie.
Chris Calo,

Czy nie powinno to być ctrl + Command + spacja zamiast shift + Command + spacja?
David Burström

1
@Chris Calo, Powiedziałeś „ Jedynym minusem jest to, że nazwa postaci nigdzie nie jest wyświetlana, ale jest to dość niewielka sprawa . ”, Gdy naciśniesz ^ ⌘Space domyślne okno, jak pokazano w odpowiedzi Allana, można rozwinąć, klikając symbol w prawym górnym rogu i rozwija się do niegdyś normalnej (Specjalnej) aplikacji Znaki, takiej jak np. OS X 10.8, w której można zobaczyć Nazwę i kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać Informacje o postaci. W postaci domyślnej, jeśli najedziesz myszką na postać wystarczająco długo, Nazwa pojawi się w wyskakującym oknie.
user3439894

17

Istnieje sposób wprowadzania wartości Unicode na komputerze Mac: przejdź do Preferencji systemowych, a następnie Język i tekst. Na karcie Źródła wejściowe przewiń do Zapis szesnastkowy Unicode, zaznacz to.

Wybierz Unicode Hex Input z listy Źródła wejściowe w panelu preferencji Język i tekst.

Następnie, jeśli przełączysz na Unicode Hex Input na pasku menu komputera Mac, możesz nacisnąć
+, 2212aby wprowadzić znak minus. Oto jak wygląda przełącznik wejściowy:

Przełącznik wejściowy na pasku menu komputera Mac.

Jeśli chcesz przełączać między wprowadzaniem danych a wprowadzaniem szesnastkowym za pomocą klawiatury, musisz kliknąć „Skróty klawiaturowe ...” w tym samym oknie, wyłączyć „Pokaż okno Spotlight” w sekcji Spotlight i być może aktywować „Wybierz następne źródło w Input” Menu". + + spacezamieni następnie język wprowadzania. (Możesz to sprawdzić na pasku menu).

(Alternatywnie, istnieje opcja niskiego użycia myszy za pomocą Znaków specjalnych:
Przejdź do Edycja> Znaki specjalne ...; tam wybierz kartę Unicode, a tabele kodów (lub jak się nazywa po angielsku) u góry.
Następnie, przewiń listę w dół, aż zobaczysz 00002200 w kolumnie Unicode. Kliknij ją. W dół poniżej wyszukaj wiersz zaczynający się od 2210 i powinien to być trzeci znak.)


1
Sugerowałbym skrót klawiaturowy z przełączaniem języka, który nie koliduje z reflektorami. Używam alt + cmd + L osobiście.
Mike Weller,

9

Jeśli musisz często to robić, możesz uzyskać ukelele i użyć go do stworzenia własnego układu klawiatury. Tak właśnie zrobiłem i teraz mogę z łatwością wpisywać wszelkiego rodzaju symbole matematyczne, takie jak wiele znaków całkowych (∫, ∬, ∭, ∮), ∅, ∇, ∀, ∃, ∑,,, ⊂, ⊆, ⊃, ⊇, nie wspominając o strzałkach: →, ←, ↔, ↓, ↑ i tak dalej. (Jednak prawdopodobnie nie chcesz mojego układu klawiatury, ponieważ jest on oparty na klawiaturze norweskiej.) Przyznaję, że zajęło mi to trochę czasu, ale wydaje mi się, że było warto. Twój przebieg może się jednak różnić.


Najlepsze są norweskie układy klawiatury;)
Emil

3

Znalazłem nowe, lepsze rozwiązanie, ale nie jest również bezpłatne. Możesz użyć popularnego narzędzia produkcyjnego Mac Alfred z rozszerzeniem przepływu pracy do wyszukiwania i kopiowania dowolnego znaku Unicode.

To najszybsze rozwiązanie, jakie znalazłem, aby znaleźć i wstawić dowolny znak Unicode. Wystarczy nacisnąć polecenie klawiatury, aby uruchomić wiersz Alfred, wpisać słowo kluczowe i wyszukiwane hasło, użyć strzałek w górę / w dół, aby podświetlić pożądany wynik, a następnie nacisnąć klawisz Enter, aby skopiować go do schowka. Oto jak to wygląda:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Instalacja

Oto kroki, aby skonfigurować to:

 1. Najpierw zainstaluj Alfred z alfredapp.com .
 2. Następnie, aby włączyć przepływy pracy, musisz kupić ulepszenie Alfred Powerpack . (Jeśli wszystko, czego chcesz, to poszukać znaków Unicode, zakup Powerpacka prawdopodobnie nie jest tego wart. Ale ma wiele przydatnych ulepszeń.)
 3. Następnie przejdź do repozytorium wyszukiwania symboli Unicode na Github i pobierz plik ZIP.
 4. Otwórz ZIP i zawarty folder, aby znaleźć plik o nazwie Symbols Search.alfredworkflow. Otwórz ten plik, a Alfred powinien go przejąć i zainstalować.

Opcjonalne rzeczy

Dokonuję dwóch dostosowań: zmieniam słowo kluczowe dla tego przepływu pracy i wyłączam automatyczne wklejanie.

Domyślne słowo kluczowe to uss, co dla mnie nic nie znaczy. Zmieniam to na char.

 1. Najpierw naciśnij skrót klawiaturowy, aby wyświetlić monit Alfred, a następnie naciśnij, Cmd ,aby otworzyć preferencje.
 2. Przejdź do sekcji Przepływy pracy i powinieneś zobaczyć Wyszukiwanie symboli . Kliknij dwukrotnie lewe pole oznaczone jako Filtr skryptu, aby otworzyć jego konfigurację.
 3. Zmień słowo kluczowe na char(lub cokolwiek innego).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie podoba mi się również to, że domyślnie jest to natychmiastowe wklejanie postaci po naciśnięciu klawisza Enter. Aby to wyłączyć:

 1. Jak wyżej, przejdź do Preferencje Alfreda > Przepływy pracy > Wyszukiwanie symboli .
 2. Kliknij dwukrotnie prawym polu oznaczonym Kopiuj do schowka, aby otworzyć jego konfigurację.
 3. Odznacz pole oznaczone Automatycznie wklej do większości aplikacji .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Użyj tego

Teraz wykorzystajmy to!

 1. Użyj skrótu klawiaturowego, aby wyświetlić monit Alfred. ( Preferencje Alfreda > Ogólne )
 2. Wpisz char minus. (Lub zamień char na dowolne słowo kluczowe wybrane dla przepływu pracy Wyszukiwania symboli).
 3. Naciskaj strzałkę w dół, aż zostanie podświetlony znak minus.
 4. Naciśnij Enter, aby skopiować do schowka.
 5. Wróć do dowolnej aplikacji, do której chcesz wkleić znak minus i zrób to.
 6. Deklaruj zwycięstwo.

Za pierwszym razem nie jest to szybkie. Za każdym razem jest.


1

Jedną z opcji byłoby utworzenie ~/Library/KeyBindings/i zapisanie listy właściwości w starym stylu, takiej jak DefaultKeyBinding.dict:

{
  "~M" = (insertText:, "−"); // opt-shift-m
}

Jak tworzysz .dictplik?
Vidar S. Ramdal,

1

To nie jest bezpłatne i musisz krótko użyć myszy, ale najszybszym sposobem na to jest aplikacja o nazwie Postacie z Mac App Store za 2,99 USD. Kliknij ikonę na pasku menu komputera Mac, wyszukaj znak, a następnie użyj strzałek i klawisza Enter, aby skopiować go do schowka.

Zrzut ekranu aplikacji Postacie na komputery Mac


0

Innymi słowy, możesz utworzyć nowy skrót:

 1. Kliknij Wstaw -> Symbol -> Symbol zaawansowany. Otworzy się przeglądarka symboli.
 2. W lewym dolnym rogu kliknij przycisk „Autokorekty”, który otworzy okno autokorekty.
 3. Na karcie „Autokorekta matematyki” włącz „Używaj reguł autokorekty matematyki poza regionami matematycznymi”
 4. W polu „Zamień” wpisz kod, którego chcesz użyć. (Mam ustawione na „-”)
 5. W polu „Z” wpisz symbol „minus”. Musiałem „wyciąć i wkleić” go z dokumentu tekstowego.
 6. Kliknij OK.

Gotowy. Następnym razem, gdy napiszesz - zostanie zastąpiony znakiem minus.

Mam nadzieję, że to pomoże!


Można to również zrobić automagicznie we wszystkich aplikacjach OS X za pomocą Prefrences systemu -> Język i tekst -> Tekst pod „zastępowaniem symboli i tekstu” :)
Emil

To pytanie nie dotyczy Microsoft Word. Chodzi o wpisanie znaku minus w dowolnym miejscu w Mac OS X.
Chris Calo,

1
Właśnie zauważyłem komentarz @ emila. To byłaby lepsza odpowiedź.
Chris Calo,

0

Możesz również skonfigurować zwykły automatyczny skrót do tego, co uważam za znacznie prostsze.

Najpierw wstaw gdzieś odpowiedni znak minus do dokumentu Word za pomocą funkcji „Wstaw symbol”. Podświetl ten znak minus.

Przejdź do „Narzędzia” -> „Autokorekta”. Odpowiedni podświetlony znak minus pojawi się w polu „zamień na” po prawej stronie; wszystko, co musisz teraz zrobić, to wpisać dowolny skrót, którego chcesz użyć po lewej stronie. Lubię używać kombinacji liter, które nie pojawią się w innych kontekstach, ale w jakiś sposób przypominają to, co naprawdę chcę wpisać; W tym przypadku wybrałem „mnsgn”.

Kliknij „dodaj”, a następnie „OK”. Teraz, za każdym razem, gdy wpiszesz dowolny skrót, zostanie on automatycznie skorygowany do znaku minus.


Ale to dotyczy TYLKO MS Word, nic więcej.
Tom Gewecke,

0

Nie znam skrótu do faktycznego znaku minus w macOS. Możesz jednak wstawić jedną za pomocą-

 1. Przejdź do Preferencji systemowych -> Klawiatura i (zaznacz, czy jesteś na karcie „klawiatura”) zaznacz opcję „Pokaż klawiaturę, emotikony i przeglądarki symboli na pasku menu”, spowoduje to umieszczenie ikony na pasku menu Mac po prawej stronie.wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Kliknij tę ikonę, otworzy menu.

 3. Wybierz „Pokaż emoji i symbole”. Otworzy się okno dialogowe.

 4. Wybierz „Symbole matematyczne”. Możesz wstawić znak minus stąd, jak pokazano poniżej.wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mam nadzieję, że to pomaga!


0

Na komputerze Mac z systemem OS X El Capitan mogę uzyskać znak minus, wywołując tabelę znaków specjalnych: control+ command+ space. Często używam znaków minus, więc jest tam wymieniony jako często używany. Po prostu kliknij go lub naciśnij Enter, jeśli jest już podświetlony i już działa.

Jeśli musisz wprowadzić kilka znaków minus w tekście, możesz skopiować go do schowka, a następnie wkleić swobodnie, aż będzie potrzebny schowek na coś innego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.