Automatycznie skanować / przeglądać karty safari?


10

Mam konfigurację Mac mini na telewizorze do monitorowania naszej sieci. Chciałbym skonfigurować strony monitorujące, które chcielibyśmy wyświetlać w zestawie kart i automatycznie przeglądać je w safari. Coś w rodzaju wykorzystania stacji benzynowych do zmiany kanałów wideo; jakiś automatyczny przełącznik.

Spojrzałem na błyski, ale wygląda na to, że nie ma takiej funkcjonalności. Czy istnieje sposób, aby to zrobić za pomocą podstawowego safari lub czy ktoś wie o wtyczce, która będzie działać w Safari?


Czy to musi być Safari? Jest to wtyczka do Chrome, która to robi.
Vlad

Wiem, że zarówno Chrome, jak i Firefox mają rozszerzenia, które to obsługują, ale byłem ciekawy, czy Safari ma tę funkcję natywnie.
Peter Grace,

Z pewnością możesz to zrobić w Applescript Hierarchia obiektów jest bardzo prosta - Aplikacja - Windows (okno) - Tabs (Tab)
Stu Wilson

Odpowiedzi:


18

Możesz użyć tego bloku AppleScript do przechodzenia między kartami w oknie:

tell application "Safari"
  repeat
    repeat with i from (count of tabs of window 1) to 1 by -1
      set thisTab to tab i of window 1
      set current tab of window 1 to thisTab
      delay 1
    end repeat
  end repeat
end tell

Spowoduje to przejrzenie wszystkich kart i przełączanie co 1 sekundę. Wystarczy zmienić opóźnienie, aby zmienić czas, po którym przełączają się wszystkie karty.


Użyj wbudowanego edytora AppleScript do pisania, zapisywania i uruchamiania. Działa pięknie, dzięki!
JOM
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.