Jak wyświetlić napisy do filmów na nowym urządzeniu AppleTV?


11

Mam .avi i .srt do filmu mandaryńskiego. Użyłem HandBrakeCLI do wygenerowania pliku M4V, który mogłem zaimportować do iTunes. W iTunes istnieje możliwość włączania i wyłączania napisów, co działa pięknie.

Ale kiedy przechodzę do AppleTV i wybieram film z biblioteki komputera, napisy nie są wyświetlane podczas odtwarzania. Nie widzę żadnej opcji w interfejsie AppleTV, aby włączyć / wyłączyć napisy podczas odtwarzania filmu.

Jedyne, co mogłem znaleźć, to ustawienie w menu Ustawienia ustawienia napisów na „angielski” - czy byłoby to ustawienie globalne? Niezależnie od tego nie miało to wpływu na mój film.

Jak mogę wyświetlić napisy podczas oglądania na AppleTV?

Do waszej dyspozycji jest polecenie HandBrakeCLI, którego użyłem:

HandBrakeCLI -i /Volumes/Drobo/Movies/Ip\ Man\ The\ Legend\ is\ Born.avi -o /Users/emh/Desktop/movie.m4v --preset="AppleTV" --srt-file /Volumes/Drobo/Movies/Ip\ Man\ The\ Legend\ is\ Born.srt --srt-lang English --srt-default

Odpowiedzi:


4

Nie jestem pewien, czy to zadziała w twoim przypadku, ale wydaje się , że ktoś na tym forum odniósł sukces w podobnej sytuacji, po prostu zmieniając rozszerzenie pliku z .mp4 na .m4v.

Używali również hamulca ręcznego.


mój plik ma już rozszerzenie m4v. dziękuję za link - daje mi nadzieję.
emh

spróbowałem ponownie z wersją GUI HandBrake i zadziałało ...
emh

5

Użyj Subler .

Otwórz plik, kliknij znak plus w prawym górnym rogu, aby dodać plik srt, a następnie zapisz.

Ten proces jest zarówno bardzo szybki, jak i łatwy.


2

Nie jestem pewien, czy masz problem ze ścieżką z napisami do tego konkretnego zgrania, które jednak wykonałeś, generalnie przy użyciu AppleTV 2. generacji, podczas odtwarzania filmu, możesz przytrzymać przycisk „Wybierz” na pilocie, aby kilka sekund, a wyświetli się menu, w którym możesz wybrać, czy chcesz wyświetlać napisy do tego filmu, a także jaką ścieżkę dźwiękową użyć (przydatne, jeśli masz dwie ścieżki językowe lub zgrałeś ścieżkę komentarza do pliku).


2

Przytrzymaj przycisk wyboru podczas odtwarzania.

Spowoduje to wstrzymanie odtwarzania wideo i wyświetlenie menu ścieżki napisów, ścieżki audio i wyboru głośników.

To może być stare pytanie, ale nieintuicyjny interfejs Apple wyraźnie się nie zmienił.


Jesteście genialni (liczba mnoga geniuszu) .. przytrzymanie przycisku wyboru działało idealnie! Na zdrowie ..
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.