Czy wyświetlacz mojego Macbooka Pro może odbierać sygnały wejściowe z innych źródeł?


Odpowiedzi:6

Tak, ale nie warto.

Będziesz musiał rozebrać laptopa na części, zaprojektować i zaprojektować niestandardowy konwerter do sterowania interfejsem LCD (wewnętrznie użyje LVDS do obsługi interfejsu między płytą główną laptopa a ekranem) i jakoś go zasilić. Prawdopodobnie spowodowałoby to, że MacBook, z którego usunąłeś ekran, nie nadaje się do użytku jako laptop.

Zajmie to kilkaset godzin inżynierii i kosztuje dużo prototypów.

Lepiej jest po prostu kupić osobny wyświetlacz LCD.


5
Musisz pracować w IT.
dpollitt

6

Jeśli inne źródła wejściowe to komputery w sieci, które są w tej samej sieci co MacBook? Możesz użyć programu podobnego do VNC, takiego jak ScreenRecycler, aby pozwolić innym komputerom wyświetlać ekran na twoim Macbooku.


2

Jeśli chcesz wyświetlić podgląd wideo z różnych źródeł analogowych / cyfrowych, możesz również użyć urządzenia do przechwytywania wideo, aby przechwycić analogowe wideo, HDTV lub cyfrowy materiał źródłowy HD .

Sam Macbook nadal będzie musiał działać, ale byłby to jeden ze sposobów wyświetlania wideo z innych źródeł na ekranie komputera Macbook. Prawdopodobnie możesz nawet użyć interfejsu HDMI w urządzeniu przechwytującym piorun BlackMagic, aby wyświetlić wyjście wideo (DVI) z innego komputera. Będzie to niewygodne i nieporęczne, ale prawdopodobnie powinno działać.

Oczywiście prawdopodobnie szukasz odpowiedzi, że powinieneś po prostu kupić tradycyjny monitor LCD, jeśli potrzebujesz drugiego wyświetlacza na pulpicie. Wszystkie opisane powyżej rozwiązania są znacznie bardziej niewygodne i droższe niż robienie tego.


1

Cóż, nie w konwencjonalnym sensie. Nie, nie możesz po prostu podłączyć źródła HDMI i używać Pro jako monitora.

Jednak Napkin Studio pracuje nad lustrzanym odbiciem AirPlay na Macu. Oznacza to, że możesz wykonać kopię lustrzaną całego systemu iOS, wyświetlając ekran komputera Mac. Tutaj: http://www.napkinstudio.com/

Istnieje również konwencjonalna gra w trybie airplay, w której można po prostu odtworzyć wideo z urządzenia z systemem iOS na monitorze Mac. Ponownie, to nie pochodzi od Apple (jeszcze), a raczej od programistów. Tutaj: http://www.airserverapp.com/

Więc tak, jeśli jesteś w ekosystemie Apple, tak, twój Pro może odbierać informacje z innych „źródeł”. Wyrusz poza świat owoców i ... NOP!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.