Czy mogę ponownie zainstalować pojedynczą aplikację na iOS bez utraty danych?


9

Mam jedną aplikację, którą należy zainstalować ponownie. Próbowałem wszystkich sztuczek znanych człowiekowi, próbując go uruchomić, ale wszystkie zawiodły. W tej aplikacji jest dużo danych, których wolałbym nie stracić. To nie jest wyraźnie włączone iCloud i nie jest to gra, więc nie ma nadziei, że Game Center przywróci cokolwiek. Jak, jeśli to możliwe, mogę zainstalować go ponownie bez utraty danych?


1
Dlaczego uważasz, że konieczna jest ponowna instalacja?
bneely

1
Która to aplikacja?
Graeme Hutchison

@prawdopodobnie próbowałem wszystkiego innego.
Timothy Mueller-Harder

2
To tylko moja opinia, ale jestem sceptyczny, że ponowna instalacja aplikacji na iOS jest rozwiązaniem. Jak myślisz, jak treść aplikacji została nieprawidłowo zmodyfikowana? Sposób, w jaki system iOS został zaprojektowany i wdrożony, sprawia, że ​​jest to mało prawdopodobne.
bneely

3
Dane użytkownika można modyfikować, a sama aplikacja (oczekuję) nie jest. Możesz mieć przypadek uszkodzenia danych, a po ponownej instalacji aplikacji z tymi samymi danymi możesz mieć taki sam problem jak poprzednio. (Powinienem zaznaczyć, że wciąż nie jestem do końca pewien, jakiego dokładnie problemu doświadczasz.) Nie znam sposobu na osiągnięcie celu. PhoneDisk, jak wspomniano poniżej, brzmi jak dobra opcja i myślę, że powinieneś znaleźć komputer, na którym możesz z niego korzystać. Wystarczy przygotować na ewentualność, że dane jest problem (niekoniecznie twoja wina, może być błąd programowania.)
bneely

Odpowiedzi:


7

Chociaż nigdy nie próbowałem tego sam, teoretycznie możesz użyć czegoś takiego jak PhoneDisk, aby otworzyć prywatny folder aplikacji i skopiować całą zawartość na komputer. Następnie po usunięciu i ponownej instalacji aplikacji powinieneś być w stanie skopiować zawartość z powrotem.


To dobra odpowiedź, ale niestety nie mam dostępu do komputera, do którego mam uprawnienia administratora, co byłoby konieczne do zainstalowania PhoneDisk.
Timothy Mueller-Harder

5

Xcode może ponownie zainstalować aplikację. Przejdź do Okno -> Urządzenia i kliknij swoje urządzenie po lewej stronie. Możesz dotknąć przycisku „+” i wyszukać aplikację lub przeciągnąć dowolną aplikację do sekcji „Zainstalowane aplikacje”. Możesz nawet przeciągnąć ikonę aplikacji bezpośrednio z iTunes. Aplikacja zostanie ponownie zainstalowana na starej, bez usuwania danych, dokumentów, pamięci podręcznych itp.


Najpierw musisz pobrać aplikację z iTunes App Store i / lub zlokalizować ją w ~/Music/iTunes/iTunes Media/Mobile Applicationsfolderze. Następnie podłącz urządzenie do komputera Mac za pomocą kabla USB i postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami. Możesz także ponownie zainstalować lub zaktualizować aplikację między krajami , jeśli nie jest ona już dostępna w App Store w Twoim kraju. Wszystko czego potrzebujesz to identyfikator Apple ID zarejestrowany w innym kraju, w którym aplikacja jest dostępna. Następnie zaloguj się do iTunes przy użyciu tego Apple ID i pobierz aplikację z App Store. Następnie użyj Xcode, aby zainstalować pobraną aplikację na starej, bez usuwania danych .
Rockallite

1
Pracował dla mnie 10.3.2
MrCheatak

3

Ponowna instalacja aplikacji prawie na pewno nie rozwiąże problemu. Aplikacje na iOS są podpisane cyfrowo. Jeśli choćby jeden bajt zostanie zmieniony, iOS odmówi jego uruchomienia. To, co będziesz ponownie instalować, będzie identyczne z tym, co obecnie zainstalowałeś.

Problem jest o wiele bardziej prawdopodobny z twoimi danymi lub ich interpretacją. Prawdopodobnie w aplikacji jest błąd, który albo usunął dane, albo ich nie rozpoznał. Powinieneś skontaktować się z programistami, aby spróbować zdiagnozować, co się tutaj dzieje.

Możesz pobrać swoje dane z urządzenia za pomocą narzędzia takiego jak iExplorer lub, jeśli aplikacja go włączyła, Udostępnianie plików iTunes (dostępne w zakładce Aplikacje na urządzeniu w iTunes).


2

Jak wyjaśnił Hui, aplikację można zainstalować ponownie bez utraty danych przez usunięcie lub zmianę nazwy pliku iTunesMetadata.plist w jego katalogu.

Terminal działa w tym celu równie dobrze jak iFile, ale jest mały i darmowy. Polecenie terminalu, aby to zrobić na Facebooku:

rm $(dirname $(find -name Facebook.app))/iTunesMetadata.plist

Właśnie musiałem ponownie zainstalować po dwóch nieudanych aktualizacjach i musiałem to robić dość często w przeszłości, wszyscy sugerują, że jest to mało prawdopodobne, aby pomóc w rozwiązaniu problemów napotykanych przez timothymh, które mogą mieć wspaniałe połączenia sieciowe. Nie, iOS nie zezwoli na uruchomienie nieudanych instalacji, ale nie pozwoli też na ponawianie prób ORAZ przechowywania danych.


1

Jedynym sposobem na ponowną instalację aplikacji jest usunięcie aplikacji i wszystkich danych, a następnie ponowna instalacja. Chyba że masz sposób na eksport / kopiowanie danych (na przykład: eksport / import aplikacji, przesyłanie plików iTunes, synchronizacja DropBox / iCloud itp.).

Spróbowałbym wykonać pełną kopię zapasową i przywrócić urządzenie, aby sprawdzić, czy to naprawi to za ciebie (nie wiem, czy wszystkie sztuczki znane człowiekowi to zawierały).


Dzięki, ale to nie pomaga. Nie ma żadnej funkcji eksportu, a tak naprawdę spowodowało to przywrócenie kopii zapasowej.
Timothy Mueller-Harder

0

Jeśli Twój iPhone jest zepsuty, możesz usunąć metadane aplikacji, a następnie ponownie zainstalować aplikację.

Możesz użyć SBSettings, aby znaleźć ścieżkę aplikacji, a następnie w iFile przejdź do tego katalogu i usuń iTunesMetadata.plist. App Store nie będzie już widzieć aplikacji jako zainstalowanej i możesz ją ponownie zainstalować i zachować swoje dane.


2
Czy możesz dodać kilka szczegółów (być może używając jednej konkretnej aplikacji jako próbki), jak to zrobić?
nohillside

-1

Miałem ten sam problem, więc poszedłem do strony sklepu z aplikacją i stamtąd ją zaktualizowałem


Aktualizowanie aplikacji różni się bardzo od ponownej instalacji, a to rozwiązanie działa tylko wtedy, gdy dostępna jest aktualizacja.
Timothy Mueller-Harder
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.