Dlaczego nie mogę pisać do ostatniego bloku mojej karty SDXC na moim MBP?


9

Mam kartę pamięci SanDisk SDXC o pojemności 64 GB, której chciałbym używać z moim MacBookiem Pro i jego gniazdem kart SD. Mam jednak problemy z formatowaniem / partycjonowaniem karty SD i nie mogę zrozumieć, co się dzieje.

 • Po włożeniu karty SD do gniazda otrzymuję od Lion następujące informacje: Włożonego dysku nie można odczytać na tym komputerze. Zainicjuj ... Ingore lub Eject

 • Po otwarciu Narzędzia dyskowego widzę dysk wymieniony jako Apple SDXC Reader Media, a gdy próbuję sformatować kartę „Usuń” (jako exFAT lub inny format), pojawia się następujący błąd: Kasowanie dysku nie powiodło się z błędem: Nie można zapisać do ostatniego bloku urządzenia.

Trochę tła: karta SDXC działała dobrze, kiedy ją pierwszy raz kupiłem. Ale potem zacząłem używać sabnzbd http://sabnzbd.org/ do pobierania i zapisywania plików bezpośrednio na kartę SD. Coś się wydarzyło (nie pamiętam, jaki był błąd!) I od tego czasu nie mogłem pisać na swojej karcie. Próbowałem sformatować go, aby rozwiązać problem, ale wygląda na to, że problem jest dość głęboki.

Jaki jest najlepszy sposób sformatowania karty w exFAT przez terminal? To może być następna rzecz, której spróbuję.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące formatowania / naprawy tej karty SD?


Ile lat ma karta? Jeśli jest stary, może mieć po prostu zły blok, którego nie można już użyć. Jeśli chcesz spróbować przez terminal, sprawdź diskutil.
ughoavgfhw

Kupiłem go w 2011 roku, więc jest stosunkowo nowy. Ponadto uważam, że SDXC jest stosunkowo nowy. Sprawdziłem diskutil, ale
pojawia

Odpowiedzi:


5

Poniższa procedura powinna sformatować kartę SD, aby znów była użyteczna i spowodować ponowne mapowanie uszkodzonych sektorów na karcie, jeśli jest to część problemu. Ostrzeżenie, usunięcie niewłaściwego dysku może spowodować płacz, więc upewnij się, że wiesz, co robisz.

 1. Przed włożeniem karty SD do komputera Mac upewnij się, że przełącznik ochrony przed zapisem (blokada) jest wyłączony
 2. Otwórz okno terminala i wpisz diskutil list
 3. Włóż kartę
 4. Jeśli pojawi się komunikat OS X z prośbą o „Inicjowanie ... Ingore lub Eject”, wybierz „Ignoruj”
 5. W oknie terminala wpisz diskutil listponownie
 6. Sprawdź różnicę między dwoma wyjściami terminala, aby określić numer dysku dla karty SD. Powinieneś szukać w lewej kolumnie w poszukiwaniu czegoś takiego jak /dev/disk34 lub 5 itd.
 7. Teraz wpisz diskutil unmountDisk /dev/disk#gdzie # to liczba określona wcześniej
 8. Tutaj musisz być bardzo ostrożny. Wpisz następujące informacje sudo dd if=/dev/zero of=/dev/rdisk# bs=64ki pamiętaj o zastąpieniu numeru # poprzednim numerem dysku. Zwróć uwagę na „r” przed dyskiem, na wypadek, gdybyś pisał to ręcznie zamiast kopiować / wklejać tekst. Powinien zostać wyświetlony monit o podanie hasła w celu uruchomienia tego polecenia, ponieważ jest to niebezpieczne
 9. Bądź cierpliwy, aż się skończy. Możesz oszacować czas, otwierając aplikację „Monitor aktywności” w Narzędziach i klikając zakładkę „Dysk”. Na dole powinieneś zobaczyć Dane zapisane / s na czerwono. Powinna to być liczba w MB, np. 5, (64 x 1000 / n) / 60 = minutes until it finishesgdzie n to szybkość, którą właśnie określiłeś, lub 5 w moim przykładzie
 10. Po zakończeniu poprzedniego polecenia karta powinna zostać całkowicie skasowana i gotowa do sformatowania. W tym momencie możesz zamknąć terminal i otworzyć aplikację Disk Utility, aby utworzyć partycję exFAT, tak jak próbowano to zrobić wcześniej.

Michael Yasumoto - Właśnie próbowałem wykonać twoją metodę i dostałem ten błąd wejścia / wyjścia:> dd: / dev / rdisk1: błąd wejścia / wyjścia>> 16385 + 0 rekordów w>> 16384 + 0 rekordów w>> 1073741824 bajtów przesłano w 68.214149 sek. (15740749 bajtów / sek.) Czy są jakieś przemyślenia na ten temat?

1
Ta wiadomość nie stanowi problemu. Jest tak, ponieważ matematyka się nie sumuje. Ze względu na szybkość zapisujemy na karcie 64 kB na raz, ale rozmiar karty nie był równo podzielny przez 64 kB, więc ostatni fragment 64 kB nie został zapisany na dysku. Zasadniczo próbowałeś skasować 1,01 GB na karcie, która ma tylko 1,00 GB miejsca i narzekasz, że pozostały zera, którego nie mógł napisać. Jeśli to ci pomogło, daj +1 odpowiedzi. Dzięki.
Michael Yasumoto

W kroku 8 musisz zalogować się na konto administratora, aby uruchomićsudo
nohillside

3
Dostaję: sudo dd bs = 64k if = / dev / zero of = / dev / rdisk5 dd: / dev / rdisk5: zajęty zasobem 1 + 0 rekordów w 0 + 0 rekordów poza 0 bajtów przesłanych w 3.020179 sekund (0 bajtów / sec)
Joakim

1
Tylko uwaga: w kroku 9 można również uzyskać bieżącą prędkość, naciskając ctrl + T(tak, ctrl , nie polecenie) w oknie terminala, gdy proces jest uruchomiony. Następnie wyświetli statystyki z czymś (4643369 bytes/sec)na końcu. Jest to nieco bardziej precyzyjne, ponieważ jest to tylko szybkość uruchomionego procesu, a nie ogólny dostęp do dysku całego systemu (uzyskany z Monitora aktywności).
maks.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.