Dlaczego niektóre ikony są na boku na pulpicie?


11

W bieżącej wersji OS X Snow Leopard (10.6.8) na pulpicie mam ikonę z boku:

zrzut ekranu

Masz pojęcie, dlaczego lub co to oznacza?


Googled sideways icon osxbezskutecznie.
msh210

Odpowiedzi:


18

Nie chodzi o to, że ikona jest z boku, lecz o to, że mała miniatura pliku używana jako ikona musi być szeroka, ponieważ plik CSV zawiera co najmniej jedną naprawdę długą linię danych. Miniatura, którą widzisz, jest dynamicznym podglądem zawartości pliku, aw przypadku pliku na górze obrazu zawartość danych wymaga dużo poziomej przestrzeni do wyświetlenia podglądu.

Oto przykład: utworzyłem dwa pliki CSV na moim pulpicie. Jeden plik zawiera ~ 500 kolumn danych w jednym wierszu. Drugi ma 10 kolumn danych w jednym wierszu. Miniatura pliku kolumny 500 jest szeroka, ponieważ tego wymaga podgląd danych.

Przykładowe miniatury

Naprawdę całkiem sprytny z OS X.

Edycja: Ktoś zapytał, gdzie w miniaturach znajduje się próg zmiany. Zrobiłem kilka szybkich eksperymentów. W jednym wierszu widziałem zmiany w rozmiarach miniaturek przy 61, 81, 101 i 121 znakach tekstu. Uwaga: to znaczy znaki , a nie kolumny danych. Zawiera więc dane i przecinek rozdzielający. Oto jak ewoluowała ikona miniatury wraz ze zmianą zawartości pliku:

61 znaków

81 znaków

101 znaków

121 znaków

Dla wszystkich tych snapów właśnie zmieniłem długość tekstu w jednym wierszu pliku za pomocą TextMate i zapisałem plik, przejrzałem pulpit i zaktualizowałem miniaturę.


+1, brzmi rozsądnie; dzięki. (I tak, to mądry system OS X.) Zaznaczę to, gdybym wiedział, że masz rację, że to jest powód. (Przypuszczam, że mogę eksperymentować z różnymi plikami CSV ....)
msh210,

Hm, zapisałem plik tekstowy OpenOffice ( .odt) w trybie poziomym z tekstem na całej stronie (ale tylko dwa wiersze tekstu), a ikona wciąż jest pionowa. Być może system operacyjny nie odczytuje .odtplików w celu uzyskania informacji o orientacji podczas renderowania ikon.
msh210

@ msh210 nie wszystkie pliki mogą być dynamicznie miniaturowane przez OS X. Ale pliki CSV mogą i są. Inne pliki, które otrzymują dynamiczne miniatury ikon: pliki graficzne (png, jpg itp.), Pliki PDF, pliki stron, pliki Keynote - rzeczy obsługiwane przez produkty Apple i / lub oprogramowanie standardowe dostarczane z systemem OS X.
Ian C.

To świetna odpowiedź. Jaki jest próg szerokości, aby zmienić portret w krajobraz? A w jaki sposób konfiguracja strony i wybrana drukarka to zmieniłyby?
Richard

1
@Richard Zrobiłem kilka eksperymentów. Wyniki powyżej.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.