Czy nadal mogę korzystać ze starszego narzędzia Airport Utility 5.5.3, jeśli zainstaluję wersję 6.0 narzędzia Airport Utility?


10

Mam prostą konfigurację sieci i przeczytałem kilka wstępnych recenzji, które mówią, że nowe narzędzie Airport Utility 6 dla systemu Mac OS X nie ma niektórych zaawansowanych ustawień, które zapewnia starsze narzędzie. Zależy mi od tych ustawień, aby moja sieć działała poprawnie.

Czy nadal mogę zachować stare narzędzie i używać któregokolwiek z narzędzi, czy też powinienem czekać na aktualizację, dopóki nie upewnię się, że wszystkie potrzebne mi dzwonki i gwizdy zostaną dodane do wersji 6.0?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Będę musiał zachować starsze oprogramowanie lotniska, ponieważ niektóre z moich urządzeń są zbyt stare dla nowego oprogramowania, ale najbardziej interesuje mnie wiedza, że ​​nie będę zmuszona porzucić moich obecnych ustawień zaawansowanych, jeśli spróbuję nowe oprogramowanie wewnętrzne lub nowe oprogramowanie klienckie.


1
I tak - używam ostatniej wersji Airport Utility, która działa z 10.5 chociaż 10.7, a nie nowszymi wersjami, które są tylko Lion, ale jeszcze nie 6.0 :-)
bmike

Odpowiedzi:


8

Mavericks wprowadził pewne zmiany, co oznacza, że ​​narzędzie AirPort 5.x nie będzie działać. W szczególności /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Apple80211został zaktualizowany i spowoduje uszkodzenie starszych wersji Narzędzia AirPort.

Można to obejść na dwa sposoby:


Ooh - teraz powinienem pobrać kopię zapasową Time Machine i zrobić kilka sum kontrolnych dla tego pliku i listy dla osób, która wersja jest ostatnią dobrą wersją pliku. Dobra robota dzięki tej aktualizacji!
bmike

@bike Nadal korzystam z wersji 10.8.5 i AirPort Utility 5.6 działa dla mnie. md5 /System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Apple80211odciski f561c26a7121098e463b9196c401ed9e.
Ashley,

3

W systemie operacyjnym starszym niż 10.9 - możesz postępować zgodnie z tymi instrukcjami. Będziesz chciał użyć innej odpowiedzi dla Mavericks i później.

Uzyskaj aktualizację (do wersji 6.0) poprzez aktualizację oprogramowania. Jeśli nie robi tego, co chcesz, pobierz (także nową) aktualizację 5.6, która ma ten sam interfejs użytkownika, który znasz w 5.5.3, ale dodaje nową funkcjonalność (minus interfejs użytkownika) znalezioną w wersji 6.0. Jedno zastrzeżenie: prawdopodobnie potrzebujesz Lwa dla obu… chociaż tak naprawdę nie sprawdziłem.

Airport Utility 5.6 dla systemu Mac OS X Lion

tutaj jest również link do wersji 6.0:

Airport Utility 6.0 dla systemu Mac OS X Lion


Naprawdę nie patrzę na mechanikę instalowania aplikacji ani sprawdzania wymagań wstępnych (z których oba mogłyby stanowić doskonałe, ale różne pytania). Doceniam wysiłek, ale zobaczmy, czy jest lepsze pytanie na tę odpowiedź. FYI - 6.0 instaluje się dobrze na 5.5.3
bmike

Więc chyba nie rozumiem twojego pytania ... czy możesz zachować wiele kopii w Airport Utilitypobliżu? Tak! Software Updatezastąpi obecną wersję nową, ale, jak powiedziałem powyżej, zawsze możesz pobrać kolejną kopię tego, którego potrzebujesz / potrzebujesz. Oczywiście będziesz musiał zmienić nazwę jednego z nich, aby zachować je w tym samym folderze.
Meltemi

Pytanie brzmi, czy współpracują ze sobą, aby zachować wszelkie niestandardowe ustawienia, które wprowadziłem w starszej wersji. Czy 6.0 wyczyści moje zaawansowane ustawienie, że nie pozwoli mi zobaczyć ani zmienić? Czy starsze oprogramowanie odmówi współpracy z nowszym systemem operacyjnym lub ustawieniami. Wiele ulepszeń jabłek to jeden sposób i nie chcę tego - chcę wiedzieć, że w razie potrzeby mogę wrócić.
bmike

2
Do Twojej wiadomości 5.6 nie działa w Mavericks. Nawet się nie zainstaluje.
David DelMonte

@DavidDelMonte - możesz sprawić, aby działał ze względną łatwością, zobacz inne odpowiedzi
faszeruj

3

Ten post na blogu opisuje problem ze zgodnością z Mavericks i zawiera rozwiązanie (w postaci darmowego programu uruchamiającego), który wstrzykuje plik do starej wersji Airport Utility, który jest wymagany do działania pod Mavericks.


2

Tak w wersji 10.8 i starszych, możesz korzystać ze starszego Narzędzia AirPort bez dodatkowej pracy. Należy pamiętać, że instalator wersji 6.0 usuwa starszą kopię oprogramowania, a Time Machine nie pozwala przywrócić starej wersji do tego samego folderu, co nowa wersja.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przywróciłem starą wersję z kopii zapasowej Time Machine do innego folderu, a stara aplikacja nie ma problemu z przeglądaniem i konfigurowaniem zaktualizowanej Time Capsule. wprowadź opis zdjęcia tutajMożesz oszczędzić sobie kroków, kompresując lub kopiując swoje stare Narzędzie AirPort przed uruchomieniem instalatora 6.0 i zarządzając aplikacją, którą uruchamiasz ręcznie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.