Dlaczego mój iPhone włącza się po podłączeniu go do ładowania?


13

Jeśli mój iPhone 4 jest wyłączony i podłączam go do ładowania, automatycznie włącza się ponownie. Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?

Wygląda na to, że dzieje się tak na wszystkich trzech iPhone'ach w domu (3G i 2 x iPhone 4). Wszystkie ładowarki to ładowarki dołączone do iPhone'ów.

Kable w ładowarkach różnią się od oryginalnego kabla iPhone'a, oryginalnego podwójnego kabla ładowarki do iPhone'a i zestawu słuchawkowego Apple Bt oraz nowszego niskoprofilowego kabla połączeniowego dostarczonego z iPhone'em 4.

Odpowiedzi:


18

Gdy system operacyjny telefonu jest wyłączony, sprzęt nadal pozostaje wrażliwy na wprowadzenie mocy ładowania do 30-stykowego złącza dokującego. Pomaga to nie tylko w przypadkach, gdy system operacyjny zamarzł i wyczerpuje baterię powyżej punktu, w którym dostępne napięcie może nawet uruchomić system (w tym obwód ładowania), ale pomaga również w bardziej powszechnym przypadku „mój telefon jest martwy” i chciałbym wrócić bez konieczności naciskania przycisków. W zależności od tego, jak długo akumulator rozładowuje się samoczynnie po przekroczeniu „pustej” linii, może potrzebować dziesiątek sekund lub nawet minut ładowania, aby powrócić do minimalnego możliwego napięcia. W tym momencie przycisk usypiania / budzenia może ponownie zacząć działać w celu uruchomienia systemu operacyjnego.


Możesz oczywiście podłączyć zasilanie, a następnie wyłączyć telefon, aby ominąć to zachowanie. Obwód ładowania działa bez względu na to, czy system operacyjny działa, czy nie, a ten obwód uruchamia system operacyjny, gdy wyczuje zdarzenie połączenia na 30-stykowym złączu, a system operacyjny nie jest aktualnie uruchomiony.


1
To jedna z tych irytujących funkcji Apple, które doprowadzają mnie do szału. Gdybym chciał włączyć telefon lub iPada, włączałbym go.
zgr024

1
Jest to jedna z tych genialnych funkcji Apple, za którymi tęsknię na moim Androidzie. Gdybym chciał spóźnić się z budzikiem rano, ponieważ mój naładowany telefon był wyłączony, wyłączyłbym go.
Arel

5

Krótka odpowiedź brzmi: istnieje większa szansa, że ​​chcesz WŁĄCZYĆ swój telefon niż WYŁ .

Właśnie dlatego Apple zdecydowało się włączyć go, gdy tylko dostępne jest źródło zasilania.


1
To prawda, ale istnieje szczególny przypadek, w którym ta „funkcja” naprawdę cię popsuła: urządzenie, które jest naładowane w 0%. Okazuje się, że napięcie wymagane do zasilania ekranu i wyświetlenia logo jabłka przekracza napięcie wejściowe z ładowarki i nigdy nie jesteś w stanie naładować urządzenia - nadchodzący ekran zużywa napięcie, które dostarcza ładowarka AC, więc nigdy nie przekroczą progu i utkną w nieskończonej pętli: wyłączone - ładowanie - ikona jabłka - wyłączone ...
Tom Auger
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.