Jak ustawić domyślnie bootowanie OS X?


47

Ustawiam Windows 7 na mój Boot Camp. System Windows 7 uruchamia się teraz domyślnie podczas normalnego rozruchu. Chcę jednak, aby OSX domyślnie uruchamiał się, a Windows 7 tylko po naciśnięciu ALT, a następnie zaznaczeniu.

Jak ustawić OSX, aby uruchamiał się domyślnie?


Chociaż jest to zwykle łatwe, według innych odpowiedzi tutaj, może nie być możliwe, jeśli użyjesz BitLocker, a także zwirtualizujesz swoją instalację Boot Camp. Z powodzeniem włączyłem funkcję BitLocker na mojej partycji Boot Camp systemu Windows 10 Pro i udało mi się ją uruchomić zarówno w fuzji VMWare, jak i na gołym metalu, z zastrzeżeniem, że ustawienie domyślnego rozruchu w systemie Mac OS wyłącza uruchamianie z systemu Windows. Po normalnym skonfigurowaniu Boot Camp musiałem ręcznie edytować mapę partycji hybrydowych, aby uruchomić BitLocker. Teraz przytrzymuję klawisz opcji, gdy chcę uruchomić system Mac OS, czyli w większości przypadków. Dla mnie było warto.
VizJS,

Odpowiedzi:


44

Domyślny dysk rozruchowy można ustawić w Preferencjach systemowych> Dysk startowy. Ikona dysku startowego Pref. Systemu
Preferencje systemowe> Dysk startowy


Możesz to również zrobić z panelu sterowania Boot Camp. Dostałbym kilka ekranów i edycję, ale nie mam Windowsa na moim komputerze!
Robin

@Robin Tak, zakładałem, że możesz to zrobić od strony systemu Windows.
daviesgeek

w niektórych okolicznościach, takich jak [dualbooting Ubuntu bez REFind], w preferencjach dysku startowego nie będzie drugiej ikony. W takim przypadku ta odpowiedź nie działa, a działa tylko inna odpowiedź: Ctrl-kliknięcie przycisku strzałki w górę w domyślnym systemie rozruchowym Mac.
xdavidliu

Wydaje się, że to nie działa w OS 10.14. Odpowiedź poniżej Pintera zadziałała.
Guy Lowe

59

Nie musisz uruchamiać się w OSX, aby zmienić domyślny system rozruchowy ...

  1. Przytrzymaj Optionklawisz podczas uruchamiania i gdy zobaczysz opcje systemowe
  2. Wybierz żądane domyślne urządzenie rozruchowe, a następnie najedź myszką na strzałkę w górę
  3. Przytrzymaj Ctrlklawisz, a ikona zmieni się w ikonę „włączania”
  4. Kliknij lewym przyciskiem myszy tę „ikonę zasilania”, a system uruchomi się, a system będzie także domyślnym systemem rozruchowym.

Starsze wersje Boot Camp są podobne, ale nie pamiętam, czy ikona się zmieni.

Oficjalna dokumentacja tutaj :

Jeśli naciśniesz i przytrzymasz klawisz Control podczas tego kroku, twój wybór zostanie zapisany w preferencjach Dysku startowego, więc będzie się powtarzał do momentu jego zmiany.


4
Świetna sztuczka! Nigdy o tym nie wiedziałem :)
JoshP

4
To powinna być zaakceptowana odpowiedź!
mjuarez

1
Po drugie, powinna to być zaakceptowana odpowiedź. Działa w większej liczbie sytuacji niż metoda preferencji dysku startowego.
xdavidliu

Wielkie dzięki! Mogłem tylko znaleźć drugą wskazówkę, tak nie jest w przypadku podwójnego rozruchu na tym samym dysku. Na pewno Twoja odpowiedź powinna zostać zaakceptowana.
daniloprates
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.