Czy mogę używać słuchawek iPhone'a jako mikrofonu na moim MacBooku?


16

Jedyny mikrofon, który mam, to ten wbudowany w słuchawki douszne iPhone'a. Chcę wypróbować kilka wejść liniowych, więc podłączyłem słuchawki do portu mikrofonu. Następnie wybrałem Preferencje systemowe / Dźwięk / Wejście i wybrałem Line In. Nie wygląda na to, aby działał jak mikrofon. Powinien?

Odpowiedzi:


21

Krótko mówiąc, mikrofon nie będzie działał jak mikrofon w sposób, w jaki próbujesz, ale słuchawki douszne tak.

Dłuższa odpowiedź ...

Aby korzystać z mikrofonu ze słuchawek iPhone'a, należy je podłączyć do gniazda słuchawkowego . Na poniższych obrazkach widać, że okienko preferencji „Dźwięk” MacBooka Pro rozpoznaje, że mają mikrofon, i przełącza „wbudowany mikrofon” na słuchawki, gdy znajdują się w gnieździe słuchawkowym.

Jeśli podłączysz słuchawki iPhone'a do gniazda Mic / Line-in, wydaje się, że jest ono skonfigurowane tylko dla standardowego gniazda stereo 3,5 mm, a więc będzie używać słuchawek dousznych (obu) jako mikrofonów - skutecznie mikrofon stereo (chociaż nie są świetne w odbiorze dźwięku lub dobrze dopasowane do sprzętu jako mikrofony, więc będą wymagały dużego wzmocnienia).

Panel preferencji dźwięku bez słuchawek podłączonych do gniazda słuchawkowego: słuchawki NIE są podłączone

Panel preferencji dźwięku ze słuchawkami podłączonymi do gniazda słuchawkowego: podłączone słuchawki

Podłączenie słuchawek iPhone'a do gniazda Mic / Line-in nie pokazuje żadnych zmian (tzn. Wygląda jak górny obraz), a po przetestowaniu tylko słuchawki douszne wydają się reagować w komputerze (tzn. Są podłączone, ale mikrofon nie jest t).


+1, taka była moja odpowiedź, ale bez zdjęć i lepszego wyjaśnienia.
jmlumpkin

1
@Dori, tak powiedziałem. Po podłączeniu do gniazda słuchawkowego (które obsługuje słuchawki iPhone'a w nowszych komputerach Mac) mikrofon działa jak mikrofon. Po podłączeniu do gniazda mikrofonowego / liniowego (które nie obsługuje słuchawek iPhone'a) jeden / oba nauszniki będą działać jak mikrofon.
drfrogsplat

OK, nowe pytania… Kiedy słuchawki są podłączone do portu wejścia liniowego, czy ustawienia wstępne są ustawione na użycie wejścia liniowego lub wejścia mikrofonu wewnętrznego? Jeśli tak, to jak rozpoznać, czy słuchawki są używane jako mikrofon (a nie sam mikrofon)? A jeśli to drugie, dlaczego tak naprawdę nie używa wewnętrznego mikrofonu?
Dori

Gdy słuchawki iPhone'a są w porcie wejścia liniowego, jeśli ustawię preferencje na użycie wejścia liniowego, wtedy wejście to lewa słuchawka douszna (mogę to stwierdzić, drapiąc ją z ustawioną czułością w górę i obserwując miernik poziomu wejściowego), jeśli ustaw prefs na użycie wewnętrznego mikrofonu, a następnie po prostu użyje mikrofonu w korpusie MBP (ponownie, drapanie w miejscu, w którym znajduje się mikrofon, zamiast drapania słuchawek dousznych). Drapanie tuż nad aktywnym mikrofonem jest łatwe do wykrycia (pokazuje się bardzo głośno), podczas gdy drapanie w innym miejscu jest dość ciche, więc pozwala bardzo łatwo odróżnić aktywny mikrofon.
drfrogsplat

4

Pod koniec 2008 roku MacBooki i nowsze słuchawki douszne iPhone'a będą działać jako słuchawki i mikrofon, jeśli zostaną podłączone do portu słuchawek.


3

To zależy - czy masz osobne gniazda na słuchawki i mikrofon, czy tylko jedno gniazdo? Jeśli masz dwa gniazda, musisz uzyskać rozdzielacz , aby działał poprawnie.


Nie chcę jednocześnie używać mikrofonu i słuchawek, tylko mikrofon.
bpapa,

@bpapa Myślę, że jest to konieczne, nawet jeśli chcesz korzystać tylko z mikrofonu. W przeciwnym razie złącza nie będą odpowiednio ustawione
Kyle Cronin

2

Możesz używać mikrofonu w słuchawkach iPhone'a (a także głośności i muzyki do przodu / do przodu na nowszych urządzeniach). Myślę jednak, że powodem, dla którego to nie działa, jest wybranie Line In. Co jeśli zachowasz go jako mikrofon?


1

Apple obsługuje używanie zestawu słuchawkowego „iPhone” na komputerach Mac, które wyświetlają zewnętrzny mikrofon w sekcji Wbudowane audio w Profilu systemu (zwane również informacjami o systemie w nowszych wersjach systemu operacyjnego).

Każdy komputer, który wyświetla „Zewnętrzny mikrofon” w Profilu systemu, będzie współpracował ze słuchawkami Apple z pilotem i mikrofonem. Aby potwierdzić, że mikrofon zewnętrzny znajduje się w programie Profil systemu, wybierz polecenie Informacje o tym komputerze Mac z menu Apple (), a następnie kliknij opcję Więcej informacji. Wybierz Audio (wbudowane) w sekcji Sprzęt.

Operacja jest typu plug-n-play, komputer automatycznie wykryje mikrofon i słuchawki po podłączeniu zestawu słuchawkowego.


Dotyczy to również słuchawek Samsung TRRS. Wykryto mikrofon bez potrzeby konfiguracji.
jcollum,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.