Czy istnieje aplikacja taka jak Connectify dla Mac OS X Lion?


29

Istnieje dobrze znana aplikacja dla systemu Windows o nazwie: Connectify , służąca do udostępniania połączenia Wi-Fi między komputerem, który ma Wi-Fi tylko innym urządzeniom, które żądają tego połączenia z komputera.

Jaka jest najlepsza alternatywa dla tej aplikacji w systemie Mac OS X Lion?


8
Być może to tylko ja, ale najwyżej oceniona odpowiedź poniżej nie pomaga. Nie mogłem udostępnić połączenia internetowego Wi-Fi za pośrednictwem innego połączenia Wi-Fi (tak jak moglibyśmy korzystać z Connectifiy). Kiedy klikam na Udostępnianie Internetu, opcje, z którymi mogę udostępnić połączenie, to (podczas udostępniania połączenia Wi-Fi): Ethernet, Bluetooth i Firewire
Atul Goyal

1
@AtulGoyal Rozszerzyłem swoją odpowiedź w pytaniu, aby uwzględnić ten punkt.
daviesgeek

Andre, czy możesz opracować lub wskazać nam zasób opisujący sposób udostępniania połączenia Wi-Fi za pomocą bezprzewodowego adaptera USB? Dziękuję Ci!

Odpowiedzi:


13

Nie musisz używać osobnej aplikacji. Możesz dzielić się wi-fi bez żadnej aplikacji. Wybierz Preferencje systemowe> Udostępnianie> Udostępnianie Internetu:

dzielenie internetu
Zostaniesz poproszony o podanie nazwy sieci i hasła (jeśli wybierzesz). Wymaga również posiadania przewodowego połączenia z Internetem. (Jeśli zastanawiasz się, dlaczego moje pole wyboru udostępniania jest wyszarzone, to dlatego, że nie mam połączenia przewodowego)

Możesz także kliknąć ikonę Lotnisko na pasku menu, a następnie kliknąć „Utwórz sieć ...”

Sieć komputer-komputer


wspaniale, to zadziałało ze mną .. dziękuję milion daviesgeek .. ty
rządzisz

4
Czy coś mi brakuje lub nie możemy udostępnić połączenia internetowego Wi-Fi za pośrednictwem innego połączenia Wi-Fi (tak jak moglibyśmy to zrobić za pomocą Connectifiy). Po kliknięciu, Internet Sharingjak pokazano w czerwonym polu powyżej, opcje, z którymi mogę współdzielić połączenie, to (przy udostępnianiu połączenia Wi-Fi): Ethernet, Bluetooth i Firewire
Atul Goyal

10
Ok, więc to tak naprawdę nie odpowiada na pytanie, ponieważ Connectify zezwala na współdzielenie wifi z wifi. (Zasadniczo Connectify nie robi nic sam z siebie, to Windows 7 ma wirtualny adapter wifi, którego można użyć do utworzenia nowego połączenia wifi i za pomocą którego można współdzielić połączenie internetowe wifi).
Atul Goyal

1
umm .. Nie jestem tego pewien. Mam na myśli, zanim Windows załączył Wirtualny adapter Wi-Fi, trudno mi było być przekonanym, że to możliwe. Ale tak, myślę, że jest to funkcja, którą tylko Apple może zapewnić na naszych komputerach Mac. Apple powinno to zrobić 2 godziny na godzinę, ponieważ Windows miał kontrolę tylko nad częścią oprogramowania i nadal tak robili, podczas gdy na Macu Apple przejął kontrolę zarówno nad / i pod i nad / w. Co ważniejsze niż kontrola nad H / W i S / W, spodziewam się, że będzie im łatwiej, ponieważ to Apple !!! :)
Atul Goyal

2
Niestety - ta odpowiedź nie dotyczy pytania, ponieważ wersja udostępniania Internetu na komputerze Mac nie będzie ponownie udostępniać połączenia Wi-Fi. Aby ponownie udostępnić Wi-Fi, musisz uzyskać dostęp do Internetu z innego portu.
bmike

11

Architektura sieci w Windows 7 została przeprojektowana i jest bardziej zaawansowana niż możliwość utworzenia hotspotu Wi-Fi.

Na komputerze Mac możesz utworzyć hotspot Wi-Fi, tylko jeśli jest to źródło Ethernet: Ethernet / RJ45, modem (3G / dun / PPP), Bluetooth lub FireWire. Wbudowany punkt dostępu użyje następnie jednego z tych źródłowych połączeń internetowych i udostępni go za pośrednictwem punktu dostępu Wi-Fi za pośrednictwem wbudowanego interfejsu bezprzewodowego. Ale jeśli jesteś podłączony do Internetu na komputerze Mac za pośrednictwem Wi-Fi w pierwszej kolejności, nie możesz użyć tego samego wbudowanego interfejsu bezprzewodowego, aby utworzyć punkt dostępu. Krótko mówiąc, to, o co pytasz, nie działa na komputerze Mac z systemem OS X. Ale działa w systemie Windows!

W systemie Windows 7 system operacyjny może „podzielić” pojedynczy interfejs bezprzewodowy na dwa (karta WiFi + router bezprzewodowy), dzięki czemu system operacyjny i aplikacje mogą połączyć się z siecią bezprzewodową z Internetem i użyć tego samego interfejsu bezprzewodowego, aby utworzyć osobny Hotspot Wi-Fi (na którym można włączyć udostępnianie Internetu i podłączyć wiele urządzeń).

Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz podłączyć tylko laptopa do Internetu za pośrednictwem publicznej sieci Wi-Fi i skonfigurować inne urządzenia do łączenia się za pośrednictwem hotspotu laptopa zamiast publicznego. Mam oprogramowanie proxy i VPN działające na laptopie, a pozostałe urządzenia są niewidoczne dla publicznego punktu dostępowego.

Innym zastosowaniem tej funkcji tylko dla systemu Windows jest oprogramowanie takie jak Connectify, które pozwala używać laptopa jako bezprzewodowego punktu dostępu (AP) podczas podróży. Na przykład możesz osiedlić się w pokoju hotelowym, zapłacić za połączenie internetowe dla swojego MacBooka, a następnie udostępnić to połączenie swojemu iPhone'owi, iPadowi i innym urządzeniom.

Wreszcie, jeśli użyjesz opcji „Utwórz sieć” na komputerze Mac, możesz dołączyć do sieci bezprzewodowej (jak tryb ad-hoc), ale NIE będziesz mógł korzystać z bezprzewodowego połączenia z Internetem. Dobry do udostępniania drukarek i plików, ale nie do Internetu.


Na szczęście możesz zainstalować system Windows na komputerze Mac i korzystać z Connectify. Sprzęt jest w porządku, to tylko nowoczesna architektura sterownika, która jest potrzebna do jednoczesnego klienta Wi-Fi + miękkiego AP. Możesz także wdrożyć taki „punkt końcowy multiemisji w trybie pełnego dupleksu”, pisząc aplikację na dowolnym urządzeniu WiFi Direct, takim jak niektóre telefony i tablety z Androidem.
AlcubierreDrive

3

Powyższe odpowiedzi są dobre, z wyjątkiem jednej rzeczy: że możesz współdzielić Wi-Fi z Wi-Fi, o ile masz dwa adaptery. Korzystam z dodatkowego adaptera USB, aby współdzielić wewnętrzne Wi-Fi mojego MacBooka. Działa idealnie dobrze.

Inni użytkownicy zrobili to samo i działało to jak urok. Działo się tak po tym, jak zmagano się z użyciem dwóch różnych routerów podróżnych wyposażonych w funkcje „trybu kawiarnianego”, które miały umożliwić współdzielenie WiFi z WiFi.

Po przeczytaniu posta Andre, rozpakowałem się i podniosłem bezprzewodowy adapter USB EnGenius EUB9801. Ma sterownik Mountain Lion, który można pobrać online. Następnie użyłem funkcji udostępniania wbudowanej w komputer Mac, jak opisano powyżej. Połączyłem się z dostępną siecią Wi-Fi za pomocą EnGenius (więc dane wejściowe do mojego udostępniania to 802.11n) i zostały udostępnione przez sieć bezprzewodową (wewnętrzną kartę bezprzewodową „lotniskową”). Po podłączeniu adaptera USB udostępnianie WiFi do WiFi staje się w ten sposób możliwe. I możliwe jest podłączenie wielu urządzeń do hotspotu utworzonego przez lotnisko oraz skonfigurowanie zabezpieczeń osobistych WPA2 (wystarczy kliknąć Opcje Wi-Fi na ekranie udostępniania, aby skonfigurować zabezpieczenia i zmienić nazwę hotspotu, jeśli chcesz).


3

Mac OS X ma funkcję „udostępniania Internetu” w panelu udostępniania w Preferencjach systemowych.

Ponieważ kilka osób już zorientowało się w pytaniu i odpowiedziach tutaj, pozwala udostępniać połączenie z jednego interfejsu sprzętowego za pośrednictwem dowolnego innego interfejsu sprzętowego, ale nie może używać jednego interfejsu Wi-Fi jako głównego połączenia ani do ponownego -dzielić. (Windows 7 może to zrobić, dzięki funkcjom „wirtualizacji sieci” dodanym przez Microsoft, które zasadniczo pozwalają jednemu sprzętowemu interfejsowi Wi-Fi reagować na wiele identyfikatorów SSID, i to jest podstawowa funkcja, która wykorzystuje Connectify).

Jedną z opcji systemu Mac OS X, która nie jest do końca odpowiedzią na to pytanie, ale jest przydatna w niektórych z tych samych sytuacji, jest to, że może on używać Bluetooth do utworzenia sieci osobistej (PAN), a jego funkcja udostępniania Internetu może udostępnić połączenie internetowe z Wi-Fi przez Bluetooth PAN, zgodnie z dokumentacją tutaj .

Z powodzeniem wykorzystałem to, aby iPad na piggyback na połączeniu Wi-Fi Macbooka, dzięki czemu obaj mogli jednocześnie uzyskać dostęp do Internetu w hotelu, w którym mogłem uzyskać tylko jedno urządzenie przez Wi-Fi. Nie byłem w stanie uzyskać iPhone'a 4S do połączenia z PAN w tej samej sytuacji, ale podobno działa dla iPodów Touches. Nie wiem, czy inne komputery (Mac OS X, Windows, Linux lub inne) mogą dołączyć do PAN i używać go jako połączenia internetowego.


1

Aby udostępnić połączenie Wi-Fi, kliknij ikonę Wi-Fi na pasku menu i wybierz „Utwórz sieć”. Podaj nazwę sieci, kanał i opcję zabezpieczeń (non, 40-bit WEP, 128-bit WEP). Jeśli określisz jedną z opcji zabezpieczeń WEP, ustawisz również hasło. Naciśnij „Utwórz”, aby ustanowić nową udostępnioną sieć, a inne komputery i urządzenia mogą dołączyć do udostępnionej sieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.