Niska wydajność baterii po instalacji SSD


0

Niedawno zainstalowałem Crucial SSD na moim Macbooku Pro (2,66 GHz Intel Core i7), a teraz wydajność mojej baterii wynosi prawdopodobnie około 50% poprzedniej.

Próbowałem zresetować PRAM, ale system operacyjny ładuje się tak szybko, że nigdy nie byłem w stanie go uruchomić, nawet jeśli jestem szybki w naciskaniu klawiszy.

Wszelkie sugestie dotyczące poprawy wydajności i / lub resetowania pamięci PRAM?

Dzięki

Odpowiedzi:


2

Współczesne komputery Macintosh przechowują bardzo mało informacji w pamięci PRAM, więc ich zresetowanie rzadko jest przydatnym krokiem rozwiązywania problemów.

Czy sprawdziłeś stan akumulatora za pomocą informacji o systemie? (Jest w folderze Utilities i jest również dostępny z menu: [Apple]> O tym Macu> Więcej informacji…> Raport systemu - zakładając, że używasz Lion)

Jeśli widzisz Baterię serwisową w sekcji Sprzęt> Zasilanie: Informacje o baterii / Informacje o stanie zdrowia, to prawdopodobnie problem.

Informacje o systemie

Państwo może poprawić żywotność baterii z resetem systemu Mangement Controller . Zakładając, że Twój MacBook Pro nie ma wymiennej baterii, procedura resetowania SMC to:

Wyłącz komputer. Podłącz zasilacz MagSafe do źródła zasilania, podłączając go do komputera Mac, jeśli nie jest jeszcze podłączony. Na wbudowanej klawiaturze naciśnij jednocześnie klawisze Shift-Control-Option i przycisk zasilania (po lewej stronie). Zwolnij wszystkie klawisze i przycisk zasilania jednocześnie. Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć komputer. Uwaga: Dioda LED na zasilaczu MagSafe może zmieniać stany lub tymczasowo wyłączać się po zresetowaniu SMC.


Nie tylko nie jest to zdrowa bateria, ma tylko 57 cykli, więc prawdopodobnie jest wadliwa. Gdyby komputer był objęty gwarancją, Apple wymieniłby go za darmo.
Richard

Możesz zadzwonić do sprzedawcy i sprawdzić, czy może wysłać ci drugi dysk (być może używany / zwrot / pożyczkę) tylko po to, aby wykluczyć zły dysk? Wszystkie dyski SSD oprócz najnowszej zużywają zwykle więcej energii niż wirujące dyski podczas normalnego użytkowania - czy twój projekt może pobierać więcej prądu z założenia niż starszy dysk twardy?
bmike

@Richard To moja bateria. Mój MacBook Pro jest cały czas podłączony do ściany. Apple wymieniło baterię trzy razy (dwukrotnie poza gwarancją) i ostatni raz menedżer Apple Store specjalnie powiedział mi, że to będzie ostatni raz. (Żadnych skarg, byłem przygotowany na zakup baterii.) Korzystam z iPada, gdy jestem w drodze, więc nie zadałem sobie trudu, aby wymienić ten akumulator.
jaberg

Wow, to dużo wadliwych baterii Sony lub, tam NAPRAWDĘ jest problem z używaniem tego typu komputerów podłączonych w 100% przypadków. W moich ostatnich trzech MBP miałem tylko dwa problemy z bateriami (przestałem utrzymywać ładunek przy niskiej liczbie cykli) i oba zostały rozwiązane w AppleCare, a nowe baterie działały przez resztę życia komputera. Używam moich komputerów na zasilaniu bateryjnym przez część każdego dnia i może to pomóc. Pomyślałem, że to zwiększa liczbę cykli i będę dostawać nowe baterie rocznie, ale z mojego doświadczenia nie działało w ten sposób.
Richard

Sprawdziłem kondycję baterii i jest napisane „Normalny” - Liczba cykli wynosi 86.
mikebmassey

1

Każde urządzenie elektryczne z akumulatorem napotka ten sam problem, jeśli przeładujesz urządzenie. Jeśli przeładujesz, skrócisz żywotność baterii, a pozostawienie jej na zbyt długo, może spowodować pożar.

Zalecam naładowanie dowolnego urządzenia elektrycznego z akumulatorem do 95-98% i odłączenie go. Zasadniczo żywotność akumulatora ulegnie skróceniu, ale w przypadku przeładowania pomagasz szybciej skrócić jego żywotność. Aby uniknąć wymiany baterii w ciągu około roku, naładuj do 90-98% i wyjmij wtyczkę.

Nie używaj również urządzenia ani nie umieszczaj go w gorącym miejscu. Jeśli urządzenie jest zbyt gorące, odłóż je, aby je ochłodzić. Ciepło zmniejsza żywotność baterii urządzenia. Jeśli chcesz ładować akumulator przez cały czas, musisz go wyjąć, aby uniknąć przeładowania. Jednak większość laptopów Apple nie ma wymiennej baterii, więc lepiej jest, odłączając ją między 95-98%.-1

Aby zresetować PRAM, musisz nacisnąć i przytrzymać cmd+ optn/alt+ p+ rzaraz po naciśnięciu przycisku zasilania i poczekać, aż uruchomi się ponownie z kurantem uruchamiania.

Ten skrót wyzwala reset PRAM podczas procedury POST. Nie ma znaczenia, jak szybki lub wolny jest Twój dysk, ponieważ dzieje się to przed jakąkolwiek aktywnością dysku. Spróbuj nacisnąć kombinację po wysłaniu systemu do ponownego uruchomienia ze stanu rozruchowego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.