Czy istnieje skrót, który wywołuje polecenie szybkiego przełączania użytkowników „Okno logowania…”?


48

Po pierwsze, powiem, że są dwa pytania dotyczące Think Different, które twierdzą, że odpowiadają na to pytanie, ale nie:

 1. Czy MacBook Air ma klawisz skrótu Szybka zmiana użytkownika (okno logowania)? Odpowiedź na to pytanie wydaje się „blokować” komputer Mac, ale nie wywołuje polecenia „Okno logowania ...”.
 2. Czy mogę przypisać skrót klawiaturowy, aby wyświetlić okno logowania Mac OS X? Odpowiedź na to pytanie stanowi skrót, który inicjuje wylogowanie, a nie szybki przełącznik użytkownika.

Czy istnieje skrót do tego polecenia?

dzięki.


1
Duplikat Czy istnieje szybki sposób na zablokowanie mojego komputera Mac? . Osobiście używam BetterTouchTool i przypisuję skrót klawiaturowy, aby zablokować ekran.
iolsmit

hej @ iolsmit, nie, to nie jest duplikat, ponieważ to go blokuje. Interesuje mnie szybkie przełączanie użytkowników. Odpowiedź jest poniżej i wydaje się, że brzmi „nie” :-(
andy

Odpowiedzi:


24

Krótka odpowiedź brzmi: nie . OS X Lion nie ma możliwości przypisania skrótu klawiaturowego do szybkiego przełączania użytkowników (który przechodzi do okna logowania bez wylogowania bieżącego użytkownika).

Istnieją jednak różne alternatywy, aby to osiągnąć. Wskazałeś na różne obejścia (nie testowałem ich), wymienię jeszcze kilka:

 • Co używam: pasek uruchamiania . Po prostu wywołaj go, wpisz „log ..”, a już masz opcję naciśnięcia klawisza Enter, aby przejść do okna logowania, nie można uzyskać dużo szybciej (możesz przypisać do niego skrót, jeśli chcesz).

 • Chociaż nie używałem go od dłuższego czasu, „konkurent” Alfred + Powerpack miał coś podobnego, polecenie było „zablokowane”, o ile pamiętam.

 • BetterTouchTool : zalecany przez innych użytkowników (widziałem tę aplikację na komputerach Mac znajomego, ale nigdy jej nie używałem). Zrobi również to, co chcesz (skrót, aby przejść do ekranu logowania). Jest to również zalecane w połączonych odpowiedziach. Dodam go tutaj w celach informacyjnych i dlatego, że ktoś wspomniał o tym w komentarzach @Steven Fischer

 • Używanie czystego skryptu, takiego jak tutaj użyte . Pamiętaj jednak, że większość skryptów, które znajdziesz, spowoduje, że napiszesz i zakodujesz hasło do konta, co nie jest dobrym pomysłem. Ale jeśli tam zaznaczysz, istnieje alternatywa, która tego nie robi. Sam tego nie testowałem , ale jeśli ten skrypt działa, przypisanie go do skrótu klawiaturowego za pośrednictwem Automatora / usługi powinno być prostym zadaniem. Ta odpowiedź Superużytkownika lepiej wyjaśnia proces (dzięki @andy)

W każdym razie domyślnie nie ma wbudowanej metody, ale jak widać, z kopaniem i / lub stronami trzecimi, możesz to zrobić. Korzystanie z czegoś takiego jak Launchbar lub Alfred jest dobrym pomysłem z innych powodów;)


4
Być może ten jest lepszym opisem tworzenia usługi Automatora i przypisywania skrótu klawiaturowego.
iolsmit

@iolsmit tak, dobry połów.
Martin Marconcini,

+1 Niesamowite dzięki Martin! Tak, sam korzystam z obejścia za pośrednictwem Alfreda. Ale chciałem tylko wiedzieć, czy istnieje skrót, czy nie bez aplikacji. Dziękuję bardzo za odpowiedź!
andy

1
Możesz także skonfigurować skrót klawiaturowy umożliwiający przejście do ekranu logowania za pośrednictwem BetterTouchTool.
Steven Fisher

28

Control+ Shift+Eject

lub

Control+ Shift+power-button

Ten ostatni nie działa w systemie Mac OS X 10.11 (.6), ale ten pierwszy nadal działa.

Aby zagwarantować, że okno logowania zostanie wyświetlone natychmiast po wprowadzeniu jednego z powyższych skrótów, należy zmienić odpowiednie ustawienie zabezpieczeń, aby wymagać hasła (tj. Wymagać zalogowania) natychmiast „po rozpoczęciu uśpienia lub wygaszacza ekranu”:

 1. Naciśnij +, spaceaby otworzyć wyszukiwanie Spotlight.
 2. Wpisz „bezpieczeństwo” i naciśnij, Entergdy sugerowane jest „bezpieczeństwo i prywatność”; powinny zostać wyświetlone ustawienia „Bezpieczeństwo i prywatność”.
 3. Upewnij się, że jesteś na stronie „Ogólne”.
 4. Zmień ustawienie „Wymagaj hasła ...” na „natychmiast”.

Źródło informacji o ustawieniach bezpieczeństwa hasła:


7
Control + Shift + Eject natychmiast uśpia wyświetlacz w OS X 10.9; czy to zachowanie, które widzisz?
Graham Miln

3
Jedyna poprawna i prosta odpowiedź. Dziwne, nikt nie głosował na to.
magikMaker

3
Dziękuję Ci. To właściwie wszystko, czego potrzebowałem. Śpi na komputerze i wymaga hasła po przebudzeniu. Ważna część to hasło.
Cory Danielson,

Zablokowany ekran (wygaszacz ekranu, ale z wyświetlaczami natychmiast uśpionymi) to nie to samo, co okno logowania. Fajna sztuczka, ale już omówiona przez OP jako rozwiązanie, którego nie szukają w „1. Czy MacBook Air ma klawisz skrótu Szybka zmiana użytkownika (okno logowania)? ”
Slipp D. Thompson

W połączeniu z pytaniem o hasło natychmiast przez 5 sekund, powoduje to zablokowanie komputera, co jest najczęściej pożądane.
Arunas Bartisius

11

Jeśli masz pakiet Alfred Powerpack, możesz przypisać skrót do polecenia Zablokuj (który wylogowuje się do ekranu szybkiego przełączania użytkowników):

Inną opcją byłoby zapisanie takiego skryptu powłoki ~/Library/Scripts/i przypisanie skrótu za pomocą FastScripts :

#!/bin/sh

/System/Library/CoreServices/Menu\ Extras/User.menu/Contents/Resources/CGSession -suspend

7

Jest to dość wygodny, w pełni natywny sposób na zrobienie tego, z niewielką ilością konfiguracji. To nie jest pojedynczy skrót klawiaturowy, ale skrót klawiaturowy.

Podsumowanie:

Umieść szybkie przełączanie użytkownika na pasku menu, a następnie włącz skrót klawiaturowy, aby go ustawić.

Kroki:

 1. Przejdź do panelu Użytkownicy i grupy w Preferencjach systemowych, a następnie do sekcji Opcje logowania. Wybierz, aby wyświetlić menu szybkiego przełączania użytkowników (w dowolnej formie).

 2. Przeciągnij Cmd ten nowy element menu jak najdalej w lewo. (To sprawia, że ​​jest on wybierany jako pierwszy za pomocą skrótu klawiaturowego, ale tak naprawdę można go umieścić w dowolnym miejscu).

 3. Przejdź do panelu Klawiatura w Preferencjach systemowych, a następnie do karty Skróty klawiaturowe. Przejdź do kategorii Klawiatura i wprowadzanie tekstu i wybierz skrót do pozycji „Przenieś fokus do menu stanu”.

Wynik:

Jeśli wykonałeś krok 2, naciśnięcie skrótu klawiaturowego spowoduje skoncentrowanie menu szybkiego przełączania użytkowników. Aby otworzyć menu, naciśnij strzałkę w dół, a następnie wybierz opcję za pomocą przycisku enterlub space.

Ten skrót pozwala bezpośrednio wybrać użytkownika, dzięki czemu możesz ominąć okno logowania lub wybrać je z menu.

Polecam skrót control + fn + enter, ponieważ kładzie to palce na klawiszu powrotu, a więc tuż nad klawiszami strzałek. Ponadto nie znam żadnych innych skrótów, z którymi by się kolidował.


To powinna być zaakceptowana odpowiedź b / c, niektórzy ludzie nie chcą, aby komputer poszedł spać, a inni mogą nie chcieć instalować oprogramowania, które robi miliony rzeczy tylko po to, aby zrobić to proste.
WattsInABox,

2

Wydaje mi się, że istnieje komenda uśpienia. to ctrl + Shift + klawisz wysuwania. Ale musisz upewnić się, że w „Preferencje> Bezpieczeństwo i prywatność> Reuiquire Password” jest zaznaczone, jeśli chcesz hasło po śnie


1

W ogóle nie ma potrzeby przechodzenia przez tak wiele obejść, gdy po prostu poniższa kombinacja klawiszy (jak słusznie wspomniał @daniel udzielił odpowiedzi 1 lutego 2014 r. ) Jest potrzebna:

Ctrl + Shift + Eject

Jednak z nieznanego powodu to samo nie działało na komputerze Mac Mini mojego przyjaciela. Nawet wtedy następujące elementy działały płynnie:

 • Preferencje systemu
 • ochrona i prywatność
 • Generał
 • Wymagaj hasła natychmiast po rozpoczęciu uśpienia lub wygaszacza ekranu

Następnie:

Włącz wygaszacz ekranu po pewnym czasie

lub tak jak ja to zrobiłem:

Ustaw „Start Screen Saver” jako jeden z ekranów „Hot Corners”

Teraz po prostu używam Hot Corner przed opuszczeniem biurka, aby zablokować system.


PS: Wydaje mi się, że odpowiedź @ daniela powinna zostać zaznaczona / zaznaczona jako poprawna, ponieważ obecna odpowiedź wydaje się nieco zbędna, ponieważ nowe, odpowiednie opcje negują potrzebę użycia narzędzi zewnętrznych. #Tylko mówię ;)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.