Problem z powrotem do iTunes w trybie pełnoekranowym


1

Mam problem z trybem pełnoekranowym w Lion.

Powiedzmy, że otworzyłem iTunes i ustawiłem go na tryb pełnoekranowy. Zaczynam wideo w iTunes, a kiedy wychodzę z wideo, wraca do iTunes, tak jak powinien, ale okno iTunes znajduje się na innym pulpicie, chociaż w nagłówku widzę iTunes jako aktywną aplikację.

Aby zobaczyć okno iTunes, muszę kliknąć ikonę iTunes w Docku lub użyć przełącznika aplikacji.

Ale ten problem nie pojawia się, gdy nie używam iTunes w trybie pełnoekranowym.

Moim zdaniem jest to problem ze zaktualizowaniem do Lion z Snow Leopard. Myślę o nowej instalacji, ale mimo że jest to łatwe, zajmie to trochę czasu, więc naprawdę doceniam twoje sugestie w tej sprawie.

Odpowiedzi:


1

Miałem podobne problemy z innymi aplikacjami działającymi w trybie pełnoekranowym. To nie jest problem z twoją instalacją bug / feature / sposób działania . Nie rób niczego drastycznego, jak ponowna instalacja systemu operacyjnego, ponieważ nie rozwiążesz problemu.

Kiedy tak się dzieje, zazwyczaj wracam do aplikacji pełnoekranowej Rtęć . Możesz zrobić to samo, korzystając z wbudowanego wyszukiwania reflektorów ⌘ + spacja lub przez Kontrola misji .


To nie jest błąd, to naprawdę funkcja / sposób działania : Tryb pełnoekranowy w Lionie jest realizowany poprzez wysyłanie aplikacji do własnej przestrzeni, gdy jest ustawiony na pełny ekran.
Dan J

Może to nie być błąd pod względem implementacji, ale zapewne jeden z doświadczeń użytkownika. Porzucenie na (często całkowicie pustym) pulpicie bez aktywnych okien dla danej aplikacji - iTunes, Mail itp. - wydaje mi się kiepskim doświadczeniem użytkownika. Użytkownik chce wrócić do pełnego ekranu aplikacji, gdzie widzi swoją bibliotekę, wiadomości e-mail itp.
jaberg

Jeśli masz Magic Trackpad (i prawdopodobnie również Magic Mouse), możesz przesuwać palcem w lewo / w prawo trzema palcami, aby poruszać się między spacjami i pełnoekranowymi aplikacjami - co może być szybsze niż dostęp do kontroli misji. To zdecydowanie błąd UX ...
Mike Insch
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.