Jak ustawić domyślną czcionkę dla wiadomości wychodzących w Mail on Lion


9

Poczta w systemie OS X 10.7 (Lion) nie pozwala mi ustawić domyślnej czcionki dla wiadomości wychodzących, a wybieranie go w wiadomości jest wybiórcze.

Kiedy pokazuję pasek czcionek (klikając przycisk A w prawym górnym rogu okna wiadomości), pasek czcionek nie zachowuje swojej wartości, jeśli ustawię go przed wpisaniem dowolnego tekstu. Jeśli to zmienię, a następnie zacznę pisać, zmieni się na to, co ustawiłem, ale jeśli usunę cały mój tekst, nastąpi powrót do ustawień domyślnych (Helvetica).

Jak to obejść? Czy istnieje wtyczka do rozwiązania tego problemu, czy jest to błąd ...? Znalazłem wtyczkę Universal Mailer , która jest teraz open source.

Odpowiedzi:


-3

Powinieneś być w stanie to zrobić, przechodząc do Preferencji poczty> Czcionki i kolory i wybierając następującą opcję:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


7
Preferencje poczty w rzeczywistości nie wpływają na to, co widać na drugim końcu. Aby to zrobić, musisz ustawić czcionkę, rozmiar, kolor itp. Dla każdego wychodzącego indywidualnie w panelu Nowa wiadomość. Lub użyj papeterii. Wielu użytkowników skarżyło się na to przez lata, ale Apple tego nie zmieniło.
Tom Gewecke

1
Może dlatego, że nie wszystkie systemy mają takie same czcionki. Więc to, co ustawiłeś na komputerze Mac, może nie być na komputerze z systemem Windows. To znaczy pismo ręczne - Dako. Ma więc sens, że każda aplikacja do przeglądania poczty. określa własną czcionkę do przeglądania.
markhunte

3
Myślę, że wpływa to na domyślną czcionkę wyświetlaną w otrzymanych wiadomościach, a nie na to, co wysyłasz.
Tom Hamming

4
Przyjęta odpowiedź jest błędna. Czcionki i kolory poczty ustawiają tylko czcionki dla strony wyświetlającej („ty”), a nie czcionki „zakodowane” w wychodzących wiadomościach e-mail.
myhd

3
@MattLove Niestety, jeśli spojrzysz na wygenerowany kod HTML, Mail.app w ogóle nie ustawia czcionki. Preferencja „Czcionka wiadomości” wpływa tylko na wygląd wiadomości podczas jej tworzenia oraz na wygląd wiadomości przychodzących bez zdefiniowanej czcionki podczas ich wyświetlania. Aby faktycznie ustawić czcionkę, musisz ręcznie wybrać inną czcionkę podczas tworzenia każdej wiadomości. Fuj
Nate

14

Poczta nie ma możliwości ustawienia domyślnej czcionki wychodzącej za pomocą Preferencji od co najmniej 10.4. Użytkownicy, którzy naprawdę tego potrzebują, często przełączają się na Outlook / Entourage lub Thunderbird. Istnieją również niektóre wtyczki , takie jak Universal Mailer lub Message Font, które mogą to zrobić.


1
Próbowałem Universal Mailer (1. link) i faktycznie działa i całkowicie rozwiązuje problem. Pierwsza odpowiedź tak naprawdę rozwiązuje bardzo mały problem
Francesco Turci

10

Niestety Matt Love ma to źle. Wyciągałem włosy z powodu tego problemu, szczególnie podczas wysyłania wiadomości do osób korzystających z programu Outlook. Zrobiłem trochę kopania, a jeśli spojrzysz na źródło wiadomości, zauważysz, że Mail nie używa znaczników rodziny czcionek wokół tekstu podstawowego. W związku z tym klient poczty ustawi domyślnie tekst podstawowy na dowolny domyślny. W przypadku programu Outlook jest to Times New Roman. Poza tym jest to szczególnie frustrujące, jeśli utworzyłeś podpis i kliknąłeś „Zawsze dopasowuj moją domyślną czcionkę”, ponieważ w takim przypadku Poczta zawinie podpis z rozmiarem i rodziną czcionek, ale tekst będzie wyglądał zupełnie inaczej. Co gorsza, w niektórych przypadkach, gdy tekst jest zawijany w celu wskazania rozmiaru czcionki, używa względnego terminu CSS „medium”, co może dawać dziwne wyniki. Również,

Możesz także przeszukać rzeczywiste pliki sygnatur, aby zorientować się, co się dzieje:

~ / Library / Mail / V2 / MailData / Signature (Mountain Lion, dokładne ścieżki mogą się różnić)

Usunąłem deklaracje rodziny czcionek (a więc przynajmniej jeśli domyślnie jest to klient poczty, cały tekst ma tę samą czcionkę) i upewniłem się, że każda deklaracja rozmiaru czcionki jest w pikselach, a teraz jest nieco spójna poza różnicą między sig a ciałem.

Moim zdaniem jest to błąd; może wszyscy powinniśmy zgłosić to jako takie przez Apple, aby zwrócić ich uwagę. Tymczasem sugestie Toma Gewecke mogą być jedynym rozwiązaniem.

Aktualizacja: Wypróbowałem Universal Mailer i jak opisano w powyższym komentatorze, działa idealnie. Aby uzyskać pełną wersję, musisz zapłacić 4 USD, w przeciwnym razie na dole każdego e-maila pojawi się dodatkowy tekst.

Aktualizacja: Wygląda na to, że Apple naprawił to OS X Mavericks. Przeprowadziłem kilka podstawowych testów i wydaje się teraz o wiele bardziej spójny.


Erebus, bardzo chętnie pozbywam się tekstu zrzeczenia się, o którym wspomniałeś na dole e-maili, kiedy korzystasz z darmowej wersji Universal Mailer. Dlatego najbardziej interesuje mnie Twój komentarz, który płaci 4 USD, aby uzyskać pełną wersję. Jak / gdzie znalazłeś te informacje i jak mam to zrobić? Z pewnością nie jest to link „darowizna”? Wielkie dzięki, Erebus. Czekam na wiadomość od ciebie.

Wygląda na to, że strona programisty zmieniła się niedawno i nie ma wzmianki o pełnej wersji bez tekstu promocyjnego. Musiałem „przekazać”, aby odblokować pełną wersję. Po sprawdzeniu adresu e-mail nie ma już strony, na której logowałem się i pobierałem pełną wersję ( noware-it.zxq.net/restricted.php ), więc nie jestem pewien, co słychać.
Erebus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.