Jak wydrukować broszurę z pliku pdf?


32

Mam dokument pdf i chcę wydrukować go jako broszurę, tzn. Dwie strony dokumentu po każdej stronie kartki papieru, aby po wydrukowaniu całość (po wydrukowaniu) można było złożyć na środku mała broszura.

Jak mogę to zrobić łatwo?

Odpowiedzi:


23

Jako darmową i uniwersalną alternatywę możesz użyć pdfbookskryptu, pdfjamktóry jest częścią kolekcji, która zazwyczaj jest zawarta w dystrybucjach LaTeX (zwłaszcza MacTeX ). Jest prosty w użyciu z wiersza poleceń:

pdfbook mypdf.pdf

Jeśli powyższe nie działa, /Library/TeX/texbinoznacza to, że nie ma go w /usr/texbinzmiennej PATH (lub w przypadku starszych wersji MacTeX). Najlepszym sposobem jest upewnienie się, że PATH jest poprawnie ustawiony (wiele programów wiersza poleceń zawiedzie, jeśli zmienna PATH nie jest poprawna i pdfbookjest jedną z nich); nie jest to trywialne w OS X, jeśli chcesz spójnego zachowania między aplikacjami uruchamianymi ze stacji dokującej i aplikacjami uruchamianymi z terminala, więc zdecydowanie powinieneś poszukać kompletnego rozwiązania tego konkretnego problemu. Ponieważ jest to brudne obejście, możesz uruchomić za export PATH="$PATH:/Library/TeX/texbin:/usr/texbin"każdym razem przed użyciem pdfbook(w tym w poniższej usłudze).

Jeśli nie chcesz korzystać z wiersza polecenia, możesz łatwo utworzyć usługę.

 1. Uruchom Automator (w Yosemite jest w Aplikacje / Inne)
 2. Utwórz nowy dokument i wybierz „Usługa”.
 3. W górnej części prawej ramki, w polu „Usługa otrzymuje wybrane” wybierz „Pliki PDF”.
 4. Wyszukaj „Uruchom skrypt powłoki” na pasku u góry lewej ramki i kliknij go dwukrotnie. Wybierz opcję „Przekaż dane wejściowe” jako „argumenty” w nowo utworzonym oknie.
 5. Wprowadź prosty skrypt uruchomiony pdfbook, na przykład pdfbook "$@".
 6. Zapisz go jako „Utwórz broszurę” (na przykład).
 7. W Finderze wybierz plik PDF, a następnie w menu przejdź do Usługi / Utwórz broszurę.

Mój kompletny skrypt tworzy również plik tymczasowy i otwiera wynikowy plik PDF:

TMPF=`mktemp -t bookletXXXX`
mv "$TMPF" "$TMPF.pdf"
pdfbook -o "$TMPF.pdf" "$@"
open "$TMPF.pdf"

Najbardziej oczywistym problemem jest pobranie i instalacja kilku GB dystrybucji LaTeX, jeśli wszystko czego potrzebujesz to pdfbookskrypt.


Właśnie zainstalowałem mactex i chyba nie mam pdfbooka. Jakieś inne kroki muszę podjąć?
Chris

Sprawdziłem repozytorium TeX Live (z którego korzysta MacTeX), pdfbookczy tam jest, więc na pewno wygląda na problem PATH. Niestety, nie możesz po prostu użyć pełnej ścieżki skryptu (która jest /usr/texbin/pdfbook), ponieważ wtedy nie uda się znaleźć skryptu nadrzędnego pdfjam. Zaktualizowałem swoją odpowiedź z wyjaśnieniem problemu i niepotrzebnym obejściem problemu, ale zdecydowanie powinieneś naprawić problem PATH globalnie (nie pamiętam, jak to zrobiłem i nie mogłem znaleźć pytania SO, którego użyłem ale gdzieś tam jest).
Blout

Po prostu genialne! Działa na (Ubuntu) Linux od razu po wyjęciu z pudełka.
Hummeling Engineering BV

14

Możesz użyć narzędzia Utwórz broszurę 1, które dodaje opcję „drukowania”, z podglądu lub dowolnej innej aplikacji, w celu wygenerowania drugiego pliku pdf ze stronami odpowiednio ułożonymi do drukowania i oprawiania w formie broszury. Podczas drukowania wynikowej broszury pdf pamiętaj, aby wybrać opcję „Dwustronne: Bindowanie krótkiej krawędzi” w opcjach „Układ” okna dialogowego drukowania.

1. Już nie kosztuje, 9,99 USD w App Store od 09/2015.


Użyłem tego narzędzia z OSX 10.7.3 i działa dobrze - całkiem niezła funkcjonalność w pakiecie o niskiej wadze.

@Phrogz, dzięki za poinformowanie mnie. Rzeczywiście zaktualizowałem link, aby wskazywał stronę dewelopera.
Juan A. Navarro,

1
Wygląda na to, że link wymaga kolejnej aktualizacji: thekeptpromise.com/FreeApps/#CreateBooklet
Eric Darchis

1
Adres URL ponownie się zmienił, teraz jest to: thekeptpromise.com/CreateBooklet - również teraz za to naliczają. Jednak w momencie komentowania było to tylko 4,99 USD, co jest warte czasu, który mnie oszczędził :)
mnem

7

Moim rozwiązaniem jest zainstalowanie wersji Adobe Acrobat Reader DC dla komputerów Macintosh, dostępnej na stronie https://get.adobe.com/reader/ , i użycie jej do otwarcia pliku PDF. Podczas drukowania z programu Adobe Reader istnieje kilka opcji określania rozmiaru i obsługi strony:

 1. Plakat
 2. Wielokrotność
 3. Broszura

Wybierz broszurę i możesz zacząć.

Zrzut ekranu programu Adobe Reader w systemie OS X

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://helpx.adobe.com/acrobat/kb/print-booklets-acrobat-reader.html . Zaletą tego rozwiązania jest to, że to samo rozwiązanie działa również w świecie Windows.


5

„Druk broszur” nazywa się narzucaniem w terminologii profesjonalnej branży poligraficznej.

Tani oszust

to narzędzie do robienia dokładnie tego, co chcesz. Kosztuje 35 USD i ma bezpłatny okres próbny z wyłączonymi niektórymi funkcjami. Jest niedrogi do codziennego użytku, ale wystarczający do profesjonalnego nakładania.


4

Otwórz plik PDF w podglądzie, przejdź do okna drukowania, a znajdziesz (mam nadzieję) pomocne ustawienia - mówię, mam nadzieję, ponieważ nie zrobiłem dokładnie tego, czego szukasz ...

Kliknij małą strzałkę w dół obok nazwy drukarki, aby rozwinąć okno dialogowe drukowania, jeśli nie jest jeszcze większe. W dolnej połowie okna dialogowego znajduje się menu rozwijane, w którym można wybrać kilka odpowiednich opcji:

 • W Układ (w menu rozwijanym), Strony na arkusz (możesz ustawić to na 2, aby mieć lewą i prawą stronę na każdej stronie)
 • Również w układzie dwustronnym (możesz wybrać krawędź papieru, na której miałoby nastąpić wiązanie - nie wiem jednak, jak to działa w przypadku składania na środku ...
 • Lista rozwijana zawiera również sekcję o nazwie Drukowanie broszury , która ma różne opcje, które mogą Cię zainteresować, głównie pierwsze pole wyboru umożliwiające drukowanie broszur :)

Teraz sam tego nie zrobiłem i nie wiem, czy to zadziała do składania stron na środku (wygląda na to, że jest przeznaczone do oprawiania stron wzdłuż jednej krawędzi), ale to chyba miejsce, w którym można zacząć szukać.

Jeśli to nie działa tak, jak jest, może być konieczne ręczne przestawienie stron (co można zrobić w podglądzie), aby były we właściwej kolejności, dzięki czemu proste drukowanie dwustronne z krótką krawędzią umieszcza strony we właściwych miejscach , choć może to być dość trudne, jeśli jest dużo stron ...

Powodzenia...


2
W menu rozwijanym nie widzę opcji „Drukowanie broszury”, czy jest to może opcja konkretnej drukarki?
Juan A. Navarro,

och, przepraszam, masz rację: / Nie wiedziałem, że to część sterownika HP do drukarek tutaj w pracy ... nadal możesz bawić się z kolejnością stron i 2 stronami na arkusz / drukowanie dwustronne I zgadnij ...
drfrogsplat

1

Możesz użyć bezpłatnego skryptu python tutaj . Po prostu dodaj go do folderu usług PDF w bibliotece użytkownika (utwórz folder, jeśli nie istnieje). Pojawi się wtedy w przycisku PDF menu drukowania.

Jest ustawiony dla arkuszy A3, ale istnieją opcje zmiany rozmiaru arkusza (i innych rzeczy) w skrypcie.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.