Czy istnieje procedura zgłaszania wadliwej aplikacji na iOS w sklepie z aplikacjami?


9

Znalazłem aplikację w iOS App Store dostępną zarówno w wersji Lite, jak i płatnej, ale zawiera ona zbyt wiele błędów. Zobacz historię edycji nazwy, ale jest to więcej o tym, jak mogę ogólnie przekazać Apple informacje o błędach.

W takim przypadku aplikacja zawiesza się, a jej interfejs graficzny nie jest zgodny z HIG firmy Apple. Chcę poinformować Apple o tej aplikacji. Czy istnieje jakaś standardowa procedura, aby to zrobić?


Nie możemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Apple podejmuje decyzje, ale w tym poście jest podstawowe pytanie, na które można było odpowiedzieć, więc zredagowałem ten post, aby skupić się na uzyskaniu informacji, które mogą ci pomóc.
Daniel

jak mogę zgłosić lub złożyć skargę na temat tej aplikacji .. lub jak skontaktować się z firmą Apple, aby poinformować o problemie z tą aplikacją .. lub czy istnieje standardowy sposób zgłaszania lub reklamowania aplikacji na iOS.
Hazel Sophie,

i dlaczego to pytanie jest negatywne? jaki jest problem z tym pytaniem?
Hazel Sophie,

5
Myślałem, że to wymaga zmian i osobistego głosowania. Domyślam się, że w głosowaniu negatywnym było to, że oryginalna wersja brzmiała bardziej jak publiczne skomlenie niż prawdziwe pytanie z odpowiedzią. To jest o wiele delikatniejsze pytanie po edycji IMO Daniela.
bmike

Odpowiedzi:


11

Zautomatyzowane i bezpośrednie kanały zwrotne do Apple i dewelopera są następujące:

  1. Zgłoś problem na podstawie podsumowania zakupu w iTunes na komputerze. Jest to również przydatne, jeśli chcesz poprosić o zwrot pieniędzy w przypadku, gdy aplikacja została opłacona i nie działa w Twoim odczuciu.
  2. W sklepie znajduje się ogólny link do problemu, a także link do pomocy dla programistów. Te są najlepsze w przypadku technicznych lub drobnych błędów, które nie psują funkcjonalności aplikacji lub jeśli oczekujesz, że zostanie naprawiona i będzie nadal korzystać z aplikacji.
  3. Możesz napisać formalną recenzję, którą Apple może ostatecznie opublikować, szczegółowo opisując, dlaczego uważasz, że aplikacja jest wadliwa lub niezgodna z wytycznymi lub zasadami projektowania.
  4. Możesz ocenić aplikację w gwiazdkach

Te trzy procedury to standardowe sposoby przekazywania opinii o błędnych aplikacjach lub problematycznych zakupach. Usunięcie aplikacji powoduje wysyłanie mniej formalnych informacji zwrotnych, gdy Twoje urządzenia przestają pytać o aktualizacje tego tytułu.

zgłaszanie problemów z historii zakupów iTunes


3
Nie mogę wystarczająco podkreślić numeru 2. Skontaktuj się z programistą Skontaktuj się z programistą KONTAKT Z DEWELOPEREM . (Jeśli to w ogóle możliwe.)
Jason Salaz,

3

W App Store masz link do strony programisty, na której możesz znaleźć informacje kontaktowe i przesłać raport o błędzie

Możesz również przejrzeć aplikację, umieszczając problemy w komentarzu

O ile wiem, Apple nie gwarantuje jakości produktów oferowanych w sklepie (cytat z warunków Apple Store)

UŻYTKOWNIK WYRAŹNIE ZGADZA SIĘ, ŻE KORZYSTANIE Z PROGRAMU APLIKACJI I USŁUGI KSIĄŻKI JEST NA WŁASNE RYZYKO. APLIKACJA I USŁUGI KSIĄŻKI ORAZ WSZYSTKIE PRODUKTY I APLIKACJE I USŁUGI KSIĄŻKI DOSTARCZONE Tobie PRZEZ APLIKACJĘ I USŁUGI KSIĄŻKI SĄ (Z WYJĄTKIEM WYRAŹNIE OKREŚLONYCH PRZEZ APPLE) ŚWIADCZONE „W STANIE, W JAKIM SIĘ ZNAJDUJĄ” ORAZ „W DOSTĘPNOŚCI” DO UŻYTKU, BEZ ŻADNYCH GWARANCJI , WYRAŹNE LUB DOROZUMIANE, W TYM DOROZUMIANE GWARANCJE PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ, PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU, TYTUŁU I NIENARUSZANIA PRAW. PONIEWAŻ NIEKTÓRE JURYSDYKCJE NIE POZWALAJĄ NA WYŁĄCZENIE DOMNIEMANYCH GWARANCJI, POWYŻSZE WYŁĄCZENIE DOMNIEMANYCH GWARANCJI MOŻE NIE MIEĆ ZASTOSOWANIA.


1

Zasadniczo skorzystaj z łącza Pomoc dla programisty aplikacji powodującej problem, którą można znaleźć na stronie iTunes tej aplikacji. Większość programistów (choć nie wszyscy) jest bardzo zadowolona z otrzymywania zgłoszeń problemów bezpośrednio od klientów, ponieważ pomaga im to szybciej naprawiać błędy i aktualizować aplikacje oraz ulepszać dokumentację dotyczącą korzystania z aplikacji.

Poszukaj również w aplikacji linku do pomocy technicznej lub adresu e-mail, ponieważ wiele aplikacji ma tę wbudowaną aplikację.

Dla lepszych programistów skontaktowanie się z nimi może potencjalnie pomóc w ulepszeniu aplikacji dla wszystkich obecnych klientów.

Oczywiście ostatecznym rozwiązaniem, jeśli programista nie reaguje lub nie może rozwiązać problemu, jest zgłoszenie problemu firmie Apple. Informacje kontaktowe można znaleźć na potwierdzeniu e-mail od Apple iTunes dotyczącym zakupu, jako link „Zgłoś problem”. Należy jednak pamiętać, że Apple rzadko jest zgłaszane, że usunęło tylko błędne lub brzydkie aplikacje ze swojego App Store, chyba że aplikacja narusza prywatność użytkownika, zasady przyzwoitości, prawa dotyczące znaków towarowych / praw własności intelektualnej lub gorzej. Przed zakupem jakichkolwiek aplikacji możesz także przeczytać Warunki sprzedaży Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.