Font Book znajduje duplikaty czcionek instalowanych przez Microsoft Office


3

Po zainstalowaniu pakietu Microsoft Office na komputerze Mac otrzymujesz mnóstwo nowych czcionek. Jest to świetne, tyle że wiele z nich powoduje konflikty z istniejącymi czcionkami dostarczanymi z systemem OS X.

  1. Otwórz książkę czcionek.
  2. Wybierz wszystkie czcionki w środkowej kolumnie.
  3. Plik> Sprawdź poprawność czcionek.

Oto przykład tego, o czym mówię:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dla każdego konfliktu ta sama czcionka znajduje się w każdym z następujących folderów:

  • / Biblioteka / Czcionki /
  • / Library / Fonts / Microsoft /

Oczywiście jednym ze sposobów rozwiązania tego konfliktu byłoby wybranie jednego i usunięcie drugiego. Albo mógłbym po prostu zostawić to w spokoju, ponieważ tak naprawdę nie zauważyłem problemu do tej pory, kiedy próbowałem sprawdzić poprawność moich czcionek - w końcu są to te same czcionki.

Jakie są zalety / wady / rozważania każdego zaproponowanego przeze mnie rozwiązania? Czy istnieje trzeci sposób? Jak wolisz sobie z tym poradzić?


Widziałem przypadki, w których duplikowanie aktywnych czcionek znacznie spowalnia MS Office i Excel. Jeszcze gorzej, gdy istnieją DWIE kompletne zestawy czcionek MS, ponieważ różne wersje pakietu Office instalowały je w różnych katalogach. Zawsze pozwalałem Font Book „rozwiązywać duplikaty” bez trudności. (Moje potrzeby nie są jednak krytyczne pod względem czcionek.)
jaberg

Odpowiedzi:


1

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o czcionkach, ten plik PDF może okazać się przydatny. To Extensis, faceci, którzy robią takie rzeczy jak Suitcase Fusion i Universal Type Server / Client.

Jest pełen przydatnych porad z ogólnego punktu widzenia (tj. Nie „kupuj nasz produkt”) i prawdopodobnie więcej informacji, niż naprawdę chcesz lub potrzebujesz.

Nie jestem pewien, czy został zaktualizowany do Lion, ale postępuj ostrożnie, jeśli zarządzasz systemem czcionek na podstawie czegoś w pliku PDF. Nie użyłem jeszcze Lwa, aby wiedzieć, jak inaczej obsługuje czcionki do 10.6, więc prawdopodobnie będzie miał problem z pomocą, jeśli coś pójdzie nie tak!


Hah Najwyraźniej wydaje mi się, że chcę dowiedzieć się więcej o czcionkach, więc dziękuję za to. :-)
Sean Moubry

Strona 10 zawiera istotne informacje o czcionkach zainstalowanych przez Microsoft.
Sean Moubry

2

Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce i usunąć dodatkowe czcionki, zalecam zaznaczenie wszystkiego, a następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie „Rozwiąż duplikaty”. Jestem całkiem pewien, że Font Book faworyzuje czcionki bez wykrywalnych błędów i więcej znaków, ale w każdym razie automatycznie wyłączy wszelkie duplikaty czcionek.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Nie widziałem żadnych informacji wskazujących, że czcionki Microsoft są lepsze pod względem kerningu, jakości lub kompatybilności między platformami, więc po prostu je usuwam i wolę zachować czcionki OS X.


0

Font Book pozwala po prostu wyłączyć zduplikowane czcionki, jeśli uważasz, że powodują one problem. W ten sposób masz możliwość przełączania się między nimi, jeśli pojawią się problemy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.