Czy Magic Mouse lub Magic Trackpad obsługują „środkowe kliknięcie”?


13

Obecnie używam starej myszy Apple Mighty Mouse i skonfigurowałem klikanie kulki jako „środkowe kliknięcie”, co było bardzo przydatne do otwierania łączy w nowych kartach, zamykania kart itp. Jednak mysz zaczyna pokazywać swój wiek i Patrzyłem na Magic Mouse i Magic Trackpad firmy Apple i zastanawiam się - czy któreś z nich obsługuje operację „środkowego kliknięcia”? Jeśli nie, czy istnieje gest lub kliknięcie wieloma palcami, które można wykorzystać do tych samych czynności (np. Otwieranie nowych kart itp.)?

Odpowiedzi:


11

Nasi przyjaciele z SuperUser mają dla nas odpowiedź :

Oto dwa narzędzia, które pozwolą ci dostosować gesty za pomocą Magic Mouse, w tym dodać środkowe kliknięcie:


Dziękuję za szybką odpowiedź. Szkoda, że ​​najwyraźniej nie obsługują tego „od razu po wyjęciu z pudełka”, ale sprawdzę te programy.
Tryb samolotowy,

Tak, istnieje duży potencjał dla myszy, z której nie skorzystało jabłko. Nie korzystałem z żadnej z tych aplikacji, ale słyszałem dobre rzeczy i widziałem, jak niektóre z nich można konfigurować (bardzo!).
Nippysaurus,

Używam MagicPrefs. To nie jest tak przyjemne jak prawdziwe środkowe kliknięcie, ponieważ mysz wydaje się czasami mylona. Myślę, że wypróbuję BetterTouchTool i zobaczę, czy będzie lepiej.
Fałszywe imię

Wydaje się, że aktualizacja High Sierra psuje MagicPrefs (który został wycofany), ale BTT nadal działa i wygląda na to, że będzie działał / będzie utrzymywany w dającej się przewidzieć przyszłości
jogi

MagicPrefs jest nadal w pewnym stopniu użyteczny w High Sierra, ale wydaje się być dość niestabilny dla wielu ludzi. Wszelkie oprogramowanie innych firm, które słucha danych z magicznej myszy, jest na łasce Apple, umożliwiając korzystanie z jednego z ich prywatnych środowisk. W przypadku jednej z bet w High Sierra Apple usunęło wsparcie, ale później dodało je z powrotem.
Ryan H

2

Multitouch to kolejna opcja dodawania funkcji „środkowego kliknięcia” do myszy Magic Mouse.

(Uwaga, jestem programistą).


1
Próbowałem wszystkich starych programów do magicznego kliknięcia środkowym przyciskiem myszy, ale to był jedyny, który działał. Dzięki Ryan. Właśnie dokonałem zakupu. Gorąco polecam. Jestem na najnowszej wersji systemu macOS (Catalina 10.15)
Răzvan Ciocănel,

Zbyt gorąco polecam Multitouch. Działa również doskonale z XQuartz. BetterTouchTool jest zbyt skomplikowany i niezwykle skomplikowany, aby skonfigurować go tylko dla właściwej symulacji przycisku / przycisku i nie działa poprawnie z XQuartz. Z drugiej strony multitouch jest prosty w konfiguracji. Multitouch może także wykonywać operacje przyciągania okien, które robił stary BTT, jednak bez gestów przeciągania okien, o ile mi wiadomo.
Greg A. Woods,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.